نگران سوختن رمز دوم یکبار مصرف نباشید!

از نگرانی های کاربران رمزیکبار مصرف این است که آیا زمان کافی برای استفاده از این رمز را دارند یا خیر؟!پاسخ این است که بله!نگران ازبین رفتن رمز یکبار مصرف در کوتاه مدت نباشید.

به گزارش بازرگانی خبرگزاری مهر، به گزارش بانک ملی ایران، از امروز استفاده از رمز یکبار مصرف دوم میان مشتریان نظام بانکی فراگیر شده و مشتریان بانک ملی ایران نیز با استفاده از اپلیکیشن ۶۰ می‌توانند این رمز را تولید و استفاده کنند.

اما گاه این اضطراب میان استفاده کنندگان از رمز یکبار مصرف وجود دارد که زمان جایگذاری اطلاعات کارت در درگاه‌های پرداخت، بیش از ۶۰ ثانیه باشد و از این رو رمز تولید شده غیر قابل استفاده شود یا اصطلاحاً بسوزد.

کاربران اپلیکیشن ۶۰ باید بدانند که زمان ۶۰ ثانیه اعلام شده در این اپلیکیشن، برای تولید رمز است، در حالی که زمان اعتبار رمز یکبار مصرف تولید شده در این سامانه دو برابر این عدد است.

آن طور که بررسی‌ها نشان می‌دهد، مدت زمان استفاده شده توسط کاربران برای تکمیل اطلاعات کارت بر روی درگاه‌های پرداخت به طور متوسط کمتر از دو دقیقه است، از این رو کاربر در جای

گذاری اطلاعات کارت بر روی درگاه پرداخت به اندازه کافی زمان خواهد داشت و رمز یکبار مصرف تولید شده نیز در این مدت معتبر خواهد بود.

بانک ملی ایران تا کنون توانسته حجم قابل توجهی از مشتریان را به استفاده از اپلیکیشن ۶۰ به منظور تولید رمز یکبار مصرف دوم ترغیب کند.

بر اساس اعلام بانک مرکزی، به زودی رمزهای دوم ایستای کارت‌های بانکی غیرفعال شده و تنها رمزهای یکبار مصرف قابل استفاده خواهند بود.

این مطلب، یک خبرآگهی بوده و خبرگزاری مهر در محتوای آن هیچ نظری ندارد.

کد خبر 4805045

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 2 =