ایجاد شهرک سلامت همدان در دست پیگیری است

همدان - معاون شهرسازی و معماری شهردار همدان با بیان اینکه ایجاد شهرک سلامت همدان در دست پیگیری است، گفت: ساخت مجتمع درمانی اقامتی با در نظر گرفتن نسبت مناسب سرانه خدماتی به پزشکی مدنظر است.

به گزارش خبرنگار مهر، امیر فتحیان نسب ظهر دوشنبه در کمیسیون اقتصاد، سرمایه گذاری و گردشگری شورای شهر همدان با تأکید بر هم‌افزایی استان برای رفع موانع پروژه‌های سرمایه‌گذاری گفت: بخش زیادی از مشکلات پروژه‌های سرمایه‌گذاری شهرداری در حوزه استانی مطرح است.

وی گفت: اگر طرح‌های اثربخش شهری در حوزه سرمایه‌گذاری از سوی مسئولان استان مورد حمایت قرار گیرد، به‌طور قطع اعتبارات مناسبی هم تزریق خواهد شد و شاهد توسعه محسوسی در شهر همدان خواهیم بود.

امیر فتحیان‌نسب تنها مسیر راهگشای پروژه‌های سرمایه‌گذاری شهرداری را هم‌افزایی مسئولان استان همدان با محوریت استاندار اعلام کرد.

وی در ادامه با توجه به اعلام آمادگی یکی از سرمایه‌گذاران همدانی برای احداث پارکینگ طبقاتی در منطقه گردشگری گنجنامه، این پیشنهاد را مناسب ارزیابی کرد و افزود: این مهم باید از سه منظر میراث فرهنگی، ترافیکی و سیما و منظر مورد بررسی قرار گیرد.

فتحیان‌نسب همچنین با اشاره به ایجاد شهرک سلامت در همدان، اظهار کرد: در این خصوص ساخت مجتمع درمانی، اقامتی و تفریحی با در نظر گرفتن نسبت مناسب سرانه خدماتی به سرانه پزشکی مورد نظر شهرداری همدان است که در صورت اعلام سایت پیشنهادی، طرح‌های شناور ارائه خواهد شد.

رئیس مرکز مطالعات و پژوهش‌های شورای شهر همدان نیز بابیان اینکه چه بخواهیم، چه نخواهیم پای انسان و خودرو به طبیعت باز شده و متأسفانه زیان‌کاری و زیان‌باری هم به دنبال داشته است؛ گفت: باید تلاش کنیم این مهم را به کمترین حد برسانیم.

ابراهیم مولوی با اشاره به اعلام آمادگی یکی از سرمایه‌گذاران همدانی برای احداث پارکینگ طبقاتی در منطقه گردشگری گنجنامه؛ گفت: با توجه به حجم بالای ورود خودروها به این منطقه گردشگری، احداث پارکینگ طبقانی نیاز ویژه منطقه محسوب می‌شود و ضمن کمک به حفاظت محیط زیست منطقه گنج‌نامه، کمترین سطح اشغال را خواهد داشت.

وی افزود: اگر پارکینگ طبقاتی مورد نظر با رعایت مباحث زیست‌محیطی در گنج‌نامه احداث شود، به فرآیند کمتر آسیب زدن به منطقه کمک می‌کند.

کد خبر 4805329

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 6 + 11 =