بنیاد حامیان دانشگاه فنی و حرفه ای تشکیل شد

رئیس دانشگاه فنی و حرفه ای از تشکیل بنیاد حامیان این دانشگاه خبر داد و گفت: استفاده از ظرفیت حامیان و خیرین برای ارتقای آموزش های فنی و حرفه ای و مهارتی در دستور کار دانشگاه قرار دارد.

گزارش خبرگزاری مهر به نقل از دانشگاه فنی و حرفه ای، نشست روسای استانی و نمایندگان منتخب خیرین و حامیان دانشگاه فنی و حرفه ای با  حضور ابراهیم صالحی عمران و معاونین حوزه ستادی در سازمان مرکزی برگزار شد.

صالحی عمران در این نشست با عنوان اینکه آموزش‌های مهارتی، مهمترین بخشی است که نیاز به توسعه دارد و توسعه آن یک نیاز ملی تلقی می‌شود افزود: معمولا کشورها به دلایل شغلی یا اقتصادی یا حرفه‌ای به دنبال توسعه آموزش‌های مهارتی هستند ولی گرایش به آموزش‌های مهارتی دلایل مهم تری، بطور مثال در مورد مسائل امنیتی و آسایش اجتماعی جامعه دارا است.

وی گفت باید مسوولین آموزش‌های مهارتی را سرمایه‌گذاری ملی تلقی کنند چراکه با عنایت به تجربیات بین المللی و مراجعه به مطالعات و پژوهش های علمی‌ صورت گرفته، در بحث توانمندسازی و ارتقاء اجتماعی آحاد ملت موثر است.

رئیس دانشگاه فنی و حرفه ای اظهار کرد: حمایت از آموزش‌های مهارتی یک وظیفه اجتماعی است. در کشورهای توسعه یافته، جامعه خیرین بصورت هوشمندانه و دقیق بخشی از منابع مالی‌شان را صرف کارهای خیریه و اجتماعی می‌کنند. در کشورهای اروپایی زیاد به چشم می‌خورد که نه فقط طبقات مرفه جامعه، بلکه انسان‌های معمولی هم بخشی از اوقات فراغت‌شان را صرف مسئولیت‌های عام‌المنفعه می‌کنند.

وی افزود: گرچه این کار در جامعه ما مقداری کمرنگ شده است اما جا دارد تا خیلی از این صاحبان صنایع و کارآفرینانی که وضعیت اقتصادی خوبی دارند، تا آنجایی که ممکن باشد، به این وظیفه اجتماعی بپردازند و هر یک از ما هم می‌توانیم در جایی که آثار و منفعت اجتماعی بیشتر دارد خود نیز منشاء اثری باشیم.

صالحی عمران با اشاره بر اینکه بنای ما در دانشگاه فنی و حرفه‌ای استفاده از ظرفیت حامیان و خیرین برای ارتقای آموزش های فنی و حرفه ای و مهارتی بوده و به همین منظور بنیاد حامیان در دانشگاه تشکیل شده که در کمتر دانشگاهی چنین واحدی وجود دارد و دغدغه اصلی‌ این است که چطور می‌توان از حمایت تمام آحاد اجتماعی بعنوان ظرفیتی که در جامعه ما وجود دارد برای یک کار عظیم اجتماعی دیگر استفاده کنیم.

وی ابراز امیدواری کرد تا به دست حامیان و خیرین و با همراهی دانشگاه، حرکت اجتماعی در هر استان‌ شکل گرفته و برای واحدهای دانشگاهی‌ برنامه‌ریزی مناسبی انجام گردد تا تحول و رشد کمی و کیفی آموزش‌های مهارتی را نیز به همراه داشته باشد.

برخی از روسای استانی و همچنین نمایندگان منتخب خیّرین، نقطه‌نظرات خود را مطرح کردند که مقرر شد در قالب کتاب حامیان دانشگاه ثبت و چراغ راه فعالیت‌های آتی قرار گیرد.

کد خبر 4805452

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 10 =