آلودگی هوا باعث کاهش اهدای خون می شود

مدیرکل انتقال خون استان تهران، با عنوان این مطلب که در روزهای آلودگی هوا تمایل مردم برای اهدای خون کاهش می یابد، گفت: با این وجود هم می‌توان اقداماتی انجام داد.

به گزارش خبرگزاری مهر، محمدرضا مهدی زاده، در مراسم معارفه خود به عنوان مدیرکل جدید پایگاه انتقال خون استان تهران، افزود: استان تهران ظرفیت‌های زیادی دارد و امیدوارم بتوانیم به خوبی از این ظرفیت‌ها استفاده کنیم تا اقداماتی بزرگ و حتی در حد معجزه انجام دهیم.

وی با عنوان این مطلب که برای ارتقای جایگاه انتقال خون استان تهران به تلاشی مضاعف نیاز است، به مهم‌ترین برنامه‌های انتقال خون استان تهران در دوره جدید مدیریتی اشاره کرد و گفت: مهم‌ترین محور برنامه‌هایم بحث تکریم اهداکنندگان خون است. سرمایه اصلی ما مردم اهداکننده خون هستند تا بتوانیم با کمک آنها خون و فرآورده‌های خونی را جمع‌آوری کرده و به دست بیماران برسانیم. برنامه دیگری که مورد تاکیدم است، توجه به نیروی انسانی سازمان است. نیروی انسانی توانمند باید مورد توجه قرار گیرد. اقدام به توانمندسازی نیروها نیز حتما در این دوره مورد توجه قرار خواهد گرفت.

مهدی زاده ادامه داد: به نظر من پایگاه انتقال خون استان تهران در یک بازه دو ساله می‌تواند به جایگاهی برسد که خون مورد نیازش را فقط از طریق اهداکنندگان استان تهران تامین کند، نه اینکه بخواهیم از مراکز سایر استان‌ها خون دریافت کنیم. هرچند که نیاز به خون و فرآورده‌های خونی افزایش یافته و شرایط خاصی چون آلودگی هوا وجود دارد که تمایل مردم برای اهدای خون را کاهش می‌دهد، اما با این وجود هم می‌توان اقداماتی انجام داد.

وی با بیان اینکه بحث مدیریت مصرف خون نیز حتما مورد توجه‌مان قرار دارد، گفت: به حوزه‌های فرآورده‌های خونی جدید هم توجه ویژه‌ای خواهیم داشت و حداکثر پلاکت مورد نیاز مراکز درمانی را با روش فرزیس تامین خواهیم کرد.

پیش از این، سید مرتضی طباطبایی عهده دار مدیریت پایگاه انتقال خون استان تهران بود.

کد خبر 4806747

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 11 =