شماره جدید مجله بین المللی ترانسندنت فیلوسوفی منتشر شد

شماره جدید مجله بین المللی ترانسندنت فیلوسوفی (دوره ٢٠، شماره ٣١، دسامبر ٢٠١٩) با شش مقاله علمی به زبان انگلیسی در لندن منتشر شد.

به گزارش خبرنگار مهر، شماره جدید مجله بین المللی ترانسندنت فیلوسوفی (دوره ٢٠، شماره ٣١، دسامبر ٢٠١٩) با شش مقاله علمی به زبان انگلیسی در لندن منتشر شد.

این مجله فلسفی بیست سال است که در لندن منتشر می‌شود.

مقالات این شماره راجع به: فلسفه هنر اسلامی، ادراک از دیدگاه فارابی و ابن سینا، میرعماد: زیبایی و حکمت در خوشنویسی اسلامی؛ نقش تصوف در تأسیس فرهنگ و تمدن اسلامی؛ تحلیل فلسفه سلمان صفوی در ساختار شناسی مثنوی مولوی است.

نویسندگان این شماره عبارتند: هستی صفوی، قاسم کوچانی، نادیا مفتونی، مهوش علوی، سعید بینا مطلق، سلمان صفوی و سعید خان آبادی از دانشگاه‌های اکسیتر، تهران، ییل، اصفهان و واشنگتن.

"ترانسندنت فیلوسوفی ژورنال” تنها مجله تخصصی مطالعات مقایسه‌ای فلسفه و عرفان اسلامی و غربی است که به زبان انگلیسی در غرب منتشر می‌شود. این مجله پل گفتگوهای فلسفی بین جهان اسلام و غرب است.

این مجله معتبرعلمی از سال ۲۰۰۰ میلادی در لندن منتشر می‌شود و نویسندگان و هیئت داوران آن از دانشگاه‌های برجسته اروپا، آمریکا و آسیا هستند.

پروفسور چیتیک، پروفسور موریس، پروفسور سیدحسین نصر، غلامرضا اعوانی، شهرام پازوکی، سید مصطفی محقق داماد، غلامحسین ابراهیمی دینانی، رضا داوری اردکانی، پروفسور می‌شو،، پروفسور لیمن، پروفسور لندولت از هیئت داوران مقالات آن هستند.

آیت الله سید محمد خامنه ای، آیت الله محسن اراکی و سید سلمان صفوی بنیانگذاران این مجله علمی پژوهشی هستند.

این مجله علاوه بر بریتانیا در مرکز اسناد فلسفی آمریکا “دایرکتوری بین المللی فلسفه و فیلسوفان” آمریکا ثبت شده است و به عنوان مجله‌ای تخصصی و بین المللی در مطالعات مقایسه‌ای فلسفه و عرفان اسلامی و غربی معرفی شده است.

کد خبر 4812075

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 3 =