بودجه ۹۹ شهرداری یزد تقدیم شورا شد/افزایش ۲۵ درصدی بودجه

یزد ـ‌ بودجه سال ۱۳۹۹ شهرداری یزد امروز در جلسه علنی تقدیم شورای شهر یزد شد و این بودجه با افزایش ۲۵ درصدی نسبت به بودجه مصوب سال ۹۸، هزار و ۲۱۴ میلیارد تومان پیشنهاد شد.

به گزارش خبرنگار مهر، شهردار یزد، صبح چهارشنبه در جلسه علنی شورای شهر یزد با اشاره به اینکه بودجه شهرداری در زمان قانونی خود یعنی ۲۹ دی‌ماه به شورا ارسال شد اما تقدیم آن به نخستین جلسه علنی شورا موکول شد، اظهار داشت: برای تدوین بودجه ۹۹ بالغ بر ۲ هزار و ۵۰۰ ساعت کار کارشناسی انجام شد.

جمال‌الدین عزیزی افزود: ثبت شهر تاریخی یزد در فهرست میراث جهانی یونسکو از سویی قدردانی از مردم دیار بادگیرها و از سوی دیگر برجسته کردن فرهنگ و اصالت ایرانیان را به دنبال داشت و حفاظت از این میراث وظیفه‌ای همگانی است.

وی با اشاره به رویدادهای مهم فرهنگی و اجتماعی که طی سه سال اخیر در یزد رقم خورده از جمله پایتختی کتاب ایران، شهر خلاق، شهر پایدار، شهر هوشمند و … عنوان کرد: بودجه سال ۹۹ با نگاهی به این رویدادهای مهم تدوین شد.

عزیزی تاکید کرد: تلاش ما تبدیل شدن یزد به شهری امن، راحت و دسترسی پذیر برای زندگی شهروندان و شهری ایمن برای گردشگران است و به لطف الهی شهر میراث جهانی، مسیر توسعه و پیشرفت را در این محور طی می‌کند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به راهبردهای اساسی بودجه پیشنهادی سال ۹۹ بیان کرد: بهره‌گیری از ظرفیت‌های حاصل از جلب مشارکت حداکثری شهروندان در اداره امور شهر و تأمین هزینه‌ها به منظور افزایش حس تعلق شهروندان به شهر، برون سپاری پروژه‌های عمرانی و فعالیت‌های غیرحاکمیتی به بخش خصوصی و کاهش تصدی‌گری، تعامل و همکاری با سرمایه گذاران داخلی و خارجی در اجرای پروژه‌های شهری برخی از این راهبردهاست.

شهرداری یزد همچنین با اشاره به اولویت‌های بودجه پیشنهادی یادآور شد: تکمیل و تجهیز پروژه‌های نیمه تمام، تمرکز بر پروژه‌های کلان با رویکرد ارتقا کیفیت فضای شهر و افزایش تعاملات اجتماعی، افزایش برنامه‌ها و فضاهای فرهنگی، اجتماعی و ورزشی با رویکرد افزایش سرزندگی و نشاط اجتماعی، توسعه حمل و نقل عمومی و پیاده محوری در هسته تاریخی شهر، توسعه زیرساخت‌های گردشگری و افزایش سرانه تفرجگاهی از مهمترین اولویت‌های بودجه ۹۹ است.

عزیزی با اشاره به اینکه برای تدوین بودجه ۹۹ بیش از ۲ هزار و ۵۰۰ ساعت کار کارشناسی انجام شده است، اظهار داشت: بودجه مصوب ۹۸، حدود ۹۱۸ میلیارد تومان بود که در بودجه پیشنهادی سال ۹۹ این رقم با ۲۵ درصد افزایش به هزار و ۲۱۴ میلیارد تومان رسید.

وی افزود: بر اساس بودجه پیشنهادی، درآمدهای عمومی و اختصاصی افزایش ۲۵ درصدی و واگذاری دارایی‌های سرمایه‌های افزایش ۱۷ درصدی داشته است.

عزیزی در مورد هزینه‌های جاری بودجه پیشنهادی نیز عنوان کرد: در این بخش افزایش ۹.۴ درصدی رقم خورده و هزینه‌های عمرانی افزایش ۴۹.۷ درصدی داشته و از ۴۸۵ میلیارد تومان در بودجه سال ۹۸ به ۷۲۶ میلیارد تومان در سال ۹۹ رسیده است.

وی ادامه داد: پیش‌بینی ما در بخش پروژه‌های سرمایه‌گذاری نیز ۶۰۰ میلیارد تومان است که امیدواریم محقق شود.

شهردار یزد خاطرنشان کرد: بودجه سال ۹۹ ممکن است کمی بلندپروازانه به نظر برسد اما با اراده و همتی که در مناطق و معاونت‌های شهرداری وجود دارد، همه هم‌قسم شدند که اعداد بودجه سال ۹۹ را به صورت واقعی محقق کنند.

وی اظهار امیدواری کرد: تلاش و کوشش شهرداری یزد بتواند ضمن تحقق بودجه پیشنهادی، شهری ایمن، زیبا، با امکانات در دسترس و همراه با نشاط اجتماعی را برای شهروندان و گردشگران را به ارمغان بیاورد.

کد خبر 4832233

برچسب‌ها

مطالب بیشتر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 6 + 0 =