بخش قابل توجهی از نیت واقفان  زنجان در حوزه  درمان است

زنجان-مدیرکل اوقاف استان زنجان،گفت: بخش قابل توجهی از نیت واقفان را حوزه درمان تشکیل داده واز محل درآمد موقوفات، دستگاه‌های دیالیز و تجهیزات تهیه و در اختیار بیمارستان قرار داده شده است.

به گزارش خبرگزاری مهر و به نقل از اوقاف زنجان، حجت‌الاسلام مختار کرمی، در دیدار با رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان، گفت: یکی از وظایف سازمان اوقاف حفظ و احیای حقوق موقوفات است و اکنون این رسالت شرعی و اجتماعی خود را جدی‌تر گرفته است.

وی با اشاره به اینکه بخشی از مطالبات اوقاف در راستای عمل به نیات واقفان به دستگاهای دولتی مربوط می‌شود، ابراز کرد: به دلیل عدم پرداخت مطالبات از طرف ادارات عمل به نیات واقفان دچار چالش شده که برای حل مشکلات به دنبال تعامل هستیم.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان زنجان با اشاره به اینکه بخش قابل توجهی از نیت واقفان در استان زنجان را حوزه درمان تشکیل می‌دهد، یادآور شد: از محل درآمد موقوفات، دستگاه‌های دیالیز و دیگر تجهیزات تهیه و در اختیار بیمارستان قرار گرفت.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان نیز گفت،: دانشگاه علوم پزشکی به دنبال تعامل با اداره اوقاف و امور خیریه در راستای حل مشکلات موقوفات و استفاده بهتر از این ظرفیت است.

پرویز قزلباش با اشاره به اینکه افراد بی‌بضاعت بسیاری در جامعه وجود دارند که با مشکلات درمانی دست و پنجه نرم می‌کنند، تصریح کرد: توسعه موقوفات در حوزه بهداشت و درمان ظرفیت خوبی ایجاد کرده که بتوان در راستای عدالت از آن استفاده کرد.

کد خبر 4832578

برچسب‌ها

مطالب بیشتر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 14 =