رقم قابل توجهی برای بازنشستگی انگیزشی پیش بینی شده است

معاون برنامه ریزی، توسعه شهری و امور شورای شهرداری تهران، گفت: در بودجه سال آینده رقم قابل توجهی برای بازنشستگی های انگیزشی در نظر گرفته شده است.

به گزارش خبرگزاری مهر، حامد مظاهریان، با حضور در مجتمع پردازش و دفن زباله‌های آرادکوه کهریزک ضمن بازدید از بخش‌های مختلف این مجتمع در جریان نحوه فعالیت تأسیسات دفع و بازیافت پسماندهای شهر تهران از جمله واحدهای پردازش، سایت هوادهی تولید کمپوست، واحدهای پالایش کمپوست، سامانه ریجکت سوز، واحد تصفیه خانه شیرابه، نیروگاه زباله سوز، خطوط پردازش زباله، واحد مانیتورینگ و نیروگاه خورشیدی قرار گرفت و مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند نیز طی این بازدید در خصوص طرح‌های پیش رو، برنامه‌های ویژه اجرایی و فرهنگی در زمینه تفکیک پسماند از مبدا، کاهش تولید زباله، ارتقا و بهبود تولید کمپوست تا سال ۱۴۰۰ توضیحاتی ارائه داد.

در ادامه، معاون شهردار تهران و مدیرعامل سازمان پسماند طی نشستی با حضور مدیران حوزه برنامه ریزی، بودجه و منابع انسانی هر دو مجموعه، ضمن بررسی موضوعات مرتبط، درخواست‌ها و انتظارات خود را مطرح کردند.

مظاهریان در حاشیه بازدید از آرادکوه ضمن قدردانی از تلاش شبانه روزی نیروهای خدوم مجموعه پسماند اظهار داشت: چالش‌های حوزه پسماند از دغدغه‌ها و اولویت‌های کنونی مدیریت شهری محسوب می‌شود. البته بخش عمده‌ای از مسائل مانند افزایش تولید زباله یا عدم تفکیک از مبدأ این حوزه زیرساختی و محتوایی است که نیاز به نهادینه سازی فرهنگی دارد که با تقویت مشارکت شهروندان مرتفع می‌شود.

وی با اشاره به تصویب کلیات متمم بودجه سال جاری شهرداری تهران گفت: عموماً در شرایط ثبات اقتصادی نیاز به تهیه متمم و اصلاحیه بودجه کمتر پیش می‌آید اما در شرایط اقتصادی که شاخص‌ها دائماً در حال تغییر است متمم و اصلاحیه اجتناب ناپذیر است. خوشبختانه با همراهی و موافقت شورای شهر، افزایش ۵۳۰۰ میلیارد تومانی بودجه سال ۹۸ پایتخت را شاهد خواهیم بود.

معاون شهردار تهران از تقدیم بودجه سال ۹۹ به شورای شهر بلافاصله پس از تصویب متمم بودجه خبر داد و خاطرنشان کرد: در بودجه سال آینده شهر تهران، امکان تأمین درآمد بیش از ۳۰ هزار میلیارد تومان نیز میسر است که با توجه به برنامه مصوب سوم توسعه و پیش بینی افزایش درآمدها، واقع بینانه و منطقی به نظر می‌رسد.

وی با بیان اینکه اکنون با توجه به شرایط سخت اقتصادی کشور در دوران خشکسالی منابع مالی به سر می بریم، تصریح کرد: عموماً در سیستم‌های ما به هزینه کرد بیشتر از درآمدزایی توجه می‌شود. اما باید مدنظر داشته باشیم که افزایش بودجه در دوران انقباض اقتصادی، پاسخگوی نیازهای شهر و شهروندان نخواهد بود و باید تدبیر ویژه ای برای آن اندیشیده شود.

سرپرست معاونت توسعه منابع انسانی شهرداری تهران با تاکید بر لزوم تغییر پارادایم کشور از نگاه هزینه کرد به درآمدزا گفت: به جای تکیه بر رویکرد هزینه محوری و تبدیل سازمان به مجموعه‌ای پرهزینه، می‌توان با پیاده سازی دیدگاه‌های اقتصادی نوآور درصدد درآمدزایی و افزایش بهره وری و رضایت مخاطبان گام برداشت. شهرداری تهران نیز از این مقوله مستثنی نیست و به ویژه پسماند نیز به عنوان یکی از سازمان‌های مهم مدیریت شهری می‌تواند برای پیشبرد این رویکرد آغازگر و الگوساز باشد.

مدیریت دارایی از دیگر نکاتی بود که معاون شهردار تهران به آن اشاره داشت و اتخاذ دیدگاه ویژه برای مدیریت دارایی در سازمان‌ها، اماکن و تمامی اجزای کالبدی شهر را با بهره گیری از دانش کافی و صرف وقت مناسب در مجموعه‌های شهرداری از جمله پسماند خواستار شد.

وی، کاهش تولید مواد زائد آسیب زا برای طبیعت را نیازمند فرهنگ سازی در بین اقشار مختلف شهروندان دانست و افزود: مدیریت شهری با تمهیداتی چون تعبیه سیستم تفکیک پسماند در ساختمان‌های شهرداری، استفاده از کاغذ کمتر در ادارات و… فرهنگ سازی را از درون مجموعه خود آغاز کرده و باید برای تشویق شهروندان به کاهش تولید زباله و تفکیک از مبدأ نیز با جلب مشارکت آنان در این حوزه، برنامه ریزی و تلاش کند.

مظاهریان، در پاسخ به درخواست‌های معاونین سازمان مدیریت پسماند، گفت: کمبود نیروهای توانمند در حوزه‌های تخصصی و همچنین کاهش نیروی کارگری در ازای بازنشستگی از جمله چالش‌های کنونی شهرداری تهران در حوزه نیروی انسانی است که باید در این خصوص تمهیداتی اندیشیده شود. ارتقای پست‌ها در برخی از رده‌های شغلی برای ایجاد جذابیت و افزایش انگیزه کارکنان در بخش‌های سخت شهرداری باید در حوزه تشکیلات مورد بررسی قرار گیرد تا امکان پیشرفت و توسعه در درون مجموعه فراهم شود. همچنین در بودجه سال آینده رقم قابل توجهی برای بازنشستگی‌های انگیزشی در نظر گرفته شده است.

کد خبر 4832870

برچسب‌ها

مطالب بیشتر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 0 =