راه حل مشکل سوختگی در کشور پیشگیری است

رئیس هیات مدیره انجمن حمایت از بیماران سوخته، ضمن تشریح وضعیت سوختگی در کشور، گفت: راه حل مشکل سوختگی در کشور، پیشگیری است.

به گزارش خبرنگار مهر، محمد جواد فاطمی، در نهمین کنگره کشوری سوختگی در مرکز همایش‌های رازی تهران، با اشاره به چاپ کتاب «پیشگیری از سوختگی، داستان موفقیت ها»، اظهار داشت: این کتاب بهترین مرجع برای آموزش و آشنایی با راهکارهای پیشگیری از سوختگی است. همچنین، این کتاب می‌تواند برای کارهای تحقیقاتی در این زمینه مورد مطالعه و استفاده قرار گیرد.

رئیس نهمین کنگره کشوری سوختگی، افزود: کتاب پیشگیری از سوختگی، با حداقل قیمت چاپ شده و توزیع گسترده آن می‌تواند به پیشگیری از سوختگی در کشور کمک کند.

فاطمی با عنوان این مطلب که برای حل مشکل بزرگ سوختگی در کشور نیازمند چند فاکتور هستیم، ادامه داد: داشتن فرهنگ قوی ارتقا یافته که مردم بدانند چگونه از بروز سوختگی پیشگیری کنند و اینکه با بیماران سوخته چگونه رفتار کنند. همچنین، انتقاد قدرتمند می‌خواهیم که به سوختگی کمک کند.

وی افزود: دولت کارآمد به همراه وزارت بهداشت به روز و پیگیر قانون مداری برای پیشگیری از سوختگی لازم داریم.

فاطمی با عنوان این مطلب که در حال حاضر هیچ کدام از این فاکتورها را نداریم، گفت: در چنین شرایطی، سالیان دراز با مشکل سوختگی در کشور مواجه خواهیم بود.

رئیس نهمین کنگره کشوری سوختگی، در عین حال تاکید کرد: حل مشکلات سوختگی، همه جانبه است و می‌دانیم که اگر همه کمک کنیم، می‌شود مشکل سوختگی را حل کرد.

رئیس هیأت مدیره انجمن حمایت از بیماران سوخته، بر استفاده از ظرفیت نهادهای مردمی در پیشگیری از سوختگی در کشور تاکید کرد و افزود: نهادهای مردمی، در جایی که نمی‌شو با کمک دولت‌ها مشکلات را حل کرد، می‌توانند مؤثر باشند.

فاطمی اظهار داشت: انجمن حمایت از بیماران سوخته، امیدوار است روزی بتواند در کاهش سوختگی و درمان بهتر بیماران سوخته و همچنین زندگی راحت تر برای آنها، مؤثر باشد.

وی در پایان تاکید کرد: راه حل مشکل سوختگی در کشور، از پیشگیری می‌گذرد.

کد خبر 4858121

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 8 + 3 =