تبعات اقتصادی بحران کرونا بر بازار فناوری اطلاعات بررسی می شود

سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور از بررسی چالش ها و تبعات اقتصادی بحران کرونا بر بازار و کسب و کارهای حوزه فناوری اطلاعات برای مطالبه از مراجع ذیربط خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر، سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور ( نصر ) با صدور اطلاعیه ای از فعالان حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات خواست تا با ارسال مشکلات، آسیب‏ ها و زیان­ هایی که به واسطه بحران بیماری کرونا برای کسب ‏وکارها به وجود آمده است، راهکارهای پیشنهادی خود را در زمینه نحوه ادامه فعالیت کسب‏ وکارها به این سازمان ارائه دهند تا زمینه مطالبه از دستگاه های ذی ربط فراهم شود.

در این اطلاعیه آمده است: با طولانی‌تر شدن شرایط ویژه‌ای که به علت شیوع ویروس کرونا در کشور به وجود آمده، تبعات و مشکلات ناشی از آن نیز بروز بیشتری پیدا کرده است. طبیعتا طولانی شدن زمان بحران و ادامه روند فعلی بر پیچیدگی شرایط خواهد افزود و تاثیرات فراوانی را بر کسب‏ وکارهای حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات خواهد گذاشت.

آنچه مسلم است ادامه روند فعلی و تداوم این شرایط از میزان تحرک فعالان اقتصادی کاسته شده و تداوم فعالیت آن‏ها را با مشکلات عدیده‌ای روبرو خواهد کرد؛ از طرفی با کاهش این بحران نیز، تبعات و مشکلات اقتصادی ناشی از آن بر فضای کسب ‏وکار تاثیرات نامطلوب گسترده‌ای خواهد داشت.

لذا به منظور ادامه فعالیت کسب ‏وکارها در شرایط فعلی و همچنین برای کاهش تاثیرات میان مدت و بلند مدت این بحران، نیازمند اتخاذ تدابیر و تصمیمات ویژه‌ای از سوی تشکل‏ ها، نهادهای ذیربط و فعالان اقتصادی در این حوزه خواهیم بود.

در این راستا سازمان نظام صنفی رایانه ‏ای کشور در نظر دارد تا در هفته پیش‌رو پیشنهادها و راهکارهای خود را برای مدیریت این شرایط منتشر و از مراجع ذیربط مطالبه کند. در همین حال دبیرخانه مستقلی برای این منظور راه‌اندازی شده تا نظرات وپیشنهادهای فعالان این حوزه را جمع‌آوری کند.

محورهای اصلی فعالیت دبیرخانه شامل موارد زیر است.

۱. شناسایی چالش‌های کسب و کارهای حوزه

۲. جمع‌آوری راهکارهای پیشنهادی برای مواجهه با چالش‌های شناسایی شده

۳. اعلام چالش‌ها و راهکارها به دولت و حاکمیت و پیگیری اجرای آنها به عنوان یک مطالبه عمومی صنفی

۴. معرفی نماینده به ارگانهای دولتی و حاکمیتی برای حضور در کارگروه‌های تشکیل شده برای اجرای راهکارهای پیشنهادی

براین اساس از کلیه فعالان اقتصادی در این حوزه دعوت شده تا ضمن بیان مشکلات، آسیب‏ ها و زیان ­هایی که به واسطه این بحران برای کسب ‏وکارها به وجود آمده است، راهکارهای پیشنهادی خود را هم در زمینه نحوه ادامه فعالیت کسب‏ وکارها در شرایط فعلی (با لحاظ کردن اصل حداقل شیوع و حداکثر تحرک) و هم در زمینه کاهش تاثیرات اقتصادی نامطلوب بحران بر کسب‏ وکارها برای این دبیرخانه به نشانی الکترونیکی (info@irannsr.org) ارسال کنند.

این بحران کلیه کسب‏ وکارها را در سطح ملی در برگرفته و تبعات آن، کل فضای اقتصادی کشور را متاثر کرده و خواهد کرد. بنابراین ضمن این که باید میزان تاثیر این بحران بر بخش‏ های مختلف این حوزه مشخص شود، راهکارهای پیشنهادی باید با شرایط فعلی کشور تناسب لازم را داشته و امکان اجرای آن به لحاظ عملی فراهم باشد.

کد خبر 4892031

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 7 + 10 =