مبارزه با آفات در ۱۰ هزار هکتار اراضی کشاورزی استان سمنان

سمنان - رئیس سازمان جهاد کشاورزی سمنان، گفت: طرح مبارزه با آفات در ۱۰ هزار و ۴۵۰ هکتار اراضی کشاورزی شامل گندم و جو در سطح استان طی سال ۹۹ صورت می‌پذیرد.

سید حسن میرعماد در گفتگو با خبرنگار مهر، با بیان اینکه طرح مبارزه با آفات گندم و جو در ۱۰ هزار و ۴۵۰ هکتار اراضی زیر کشت استان سمنان صورت می‌گیرد، بیان کرد: این عملیات در پنج هزار و ۷۵۰ هکتار اراضی گندم و چهار هزار و ۷۰۰ هکتار اراضی جو در سطح هشت صورت خواهد گرفت.

وی با بیان اینکه ۴۰ درصد از این اراضی زیر کشت میامی وجود دارد، بیان کرد: میامی به عنوان بیشترین تولید کننده گندم و جوی استان سمنان پیشرو در زمینه مبارزه با آفات نیز قرار دارد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی سمنان با بیان اینکه مبارزه با آفات در چهار هزار و ۸۰ هکتار اراضی میامی شامل دو هزار و ۳۰۰ هکتار گندم و هزار و ۷۸۰ هکتار جو صورت می‌گیرد، بیان کرد: مبارزه با آفات در سطح ۳۶۰ هکتار اراضی کشاورزی شاهرود شامل ۲۱۰ هکتار گندم و ۱۵۰ هکتار جو و ۳۵۰ هکتار اراضی شهرستان شامل ۲۰۰ هکتار گندم و ۱۵۰ هکتار جو صورت خواهد گرفت.

میرعماد بیان کرد: مبارزا با آفات همچنین در ۵۶۰ هکتار اراضی تحت کشت شهرستان سمنان شامل ۳۱۰ هکتار گندم و ۲۵۰ هکتار جو، ۳۵۰ هکتار اراضی سرخه شامل ۲۰۰ هکتار گندم و ۱۵۰ هکتار جو، دو هزار و ۶۳۰ هکتار اراضی گرمسار شامل یک‌هزار و ۴۲۰ هکتار گندم و یک‌هزار و ۲۱۰ هکتار جو، دو هزار و ۱۲۰ هکتار اراضی آرادان شامل یک هزار و ۱۱۰ هکتار گندم و هزار و ۱۰ هکتار جو انجام شده است.

وی افزود: مبارزه با آفات گندم و جو در سال ۹۹ همچنان ادامه دارد و در هر منطقه با توجه به اقلیم، رسیدن گندم و جو به موقع درو کردن و … صورت خواهد گرفت که در این زمینه خوشبختانه شاهد همکاری خوب کشاورزان بوده‌ایم.

کد خبر 4919658

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 7 + 3 =