مستقل یا عمومی غیردولتی فرقی ندارد؛ دخالت در فدراسیون همیشه هست

رئیس پیشین فدراسیون فوتبال می‌گوید تعبیر این فدراسیون به یک نهاد «عمومی غیردولتی» فرقی با «مستقل غیردولتی» ندارد و دخالت در آن همیشه صورت می‌گیرد.

علی کفاشیان در گفتگو با خبرنگار مهر، درباره تعبیر فدراسیون فوتبال به یک نهاد «عمومی غیر دولتی» در اساسنامه جدید این فدراسیون گفت: نهاد عمومی غیر دولتی مصوب مجلس برای کل فدراسیون‌ها است. اگر بخواهند این عنوان را تغییر بدهند باید ابتدا مجلس تصویب کند و سپس به دولت ابلاغ شود وگرنه این تعبیر همیشه هست.

وی افزود: زمانی که به فدراسیون فوتبال آمدم می‌گفتند فدراسیون یک نهاد مستقل غیر دولتی است ولی بعداً سر یکسری مسائل اعلام کردند نهاد عمومی است. این خیلی خوب است که از همین حالا در اساسنامه بنویسیم نهاد عمومی غیر دولتی. این همان موردی است که سایر فدراسیون‌ها را هم شامل می‌شود.

«قبول دارید با عنوان "عمومی غیر دولتی" دخالت در فدراسیون فوتبال از سوی نهادها و دستگاه‌های داخلی بیشتر صورت می‌گیرد؟» رئیس پیشین فدراسیون فوتبال در پاسخ به این سئوال گفت: دخالت همیشه هست چه با عنوان مستقل غیر دولتی چه با عمومی غیر دولتی. حُسنی که تعریف جدید فدراسیون دارد این است که دولت هم می‌تواند به فدراسیون و فوتبال پول بدهد. البته در تعریف مستقل هم قانونی بود ولی باید یک مقدار مسائلی را رعایت می‌کردند.

کفاشیان ادامه داد: اساسنامه فدراسیون فوتبال یک مقدار باز است و اختیاراتش نسبت به سایر فدراسیون‌ها بیشتر است. در مجموع دخالت در فدراسیون فوتبال کمتر از سایر فدراسیون‌ها است ولی ضبواط دولتی در آن اجرا می‌شود.

وی در پاسخ به این سئوال که آیا فیفا با تعریف نهاد عمومی غیر دولتی فدراسیون فوتبال ایران موافقت می‌کند؟ اظهار کرد: نمی دانم. اگر موافقت کنند که مشکلی نیست.

رئیس پیشین فدراسیون فوتبال با اشاره به تغییرات دیگر اساسنامه جدید فدراسیون تاکید کرد: افزایش اعضای مجمع اتفاق مثبتی است. افراد زیادی در فوتسال و فوتبال بانوان فعال هستند که آنها هم در اساسنامه جدید دیده می‌شوند. افزایش اعضا مشکلی ندارد چون مجمع حداکثر سالی دو بار تشکیل می‌شود.

کفاشیان همچنین درباره حرف و حدیث‌هایی که درباره احتمال بازگشتش به فدراسیون فوتبال مطرح می‌شد، گفت: بازگشت من منتفی است چون هم بازنشسته هستم و هم طبق اساسانامه سن و سالم به سن ریاست فدراسیون نمی‌خورد. در حال حاضر تصویب اساسنامه مهمترین مسئله است.

کد خبر 4922853

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 3 =