چالش ۴۰ هزار میلیارد تومانی بیمه شدگان خاص تامین اجتماعی

معاون بیمه‌ای سازمان تامین اجتماعی، در ارتباط با مشکلات و چالش های مالی سازمان تامین اجتماعی در حمایت از بیمه شدگان خاص، توضیحاتی ارائه داد.

‌مهرداد قریب، در گفتگو با خبرنگار مهر، در خصوص بیمه شدگان خاص که قرار بود دولت بخشی از هزینه بیمه آنها را تقبل کند، گفت: در سال جاری بیش از ۴۰ هزار میلیارد تومان بدهی تعهدی دولت به سازمان تأمین اجتماعی خواهد بود که بخشی از آنها در ارتباط با بیمه شدگان، قالیبافان، رانندگان، شاغلین صنایع دستی، جانبازان و سایر بیمه شدگان خاصی است که ایجاد شده است.

وی افزود: این موضوع را در اصلاحات پارامتریک در سال گذشته آوردیم و امسال نیز آن را پیگیری می‌کنیم.

معاون بیمه‌ای سازمان تأمین اجتماعی، ادامه داد: متأسفانه سال گذشته این پیگیری نتیجه نداد و هنوز نتوانسته‌ایم مصوبه‌ای برای حل این موضوع از مجلس شورای اسلامی دریافت کنیم تا بتوانیم اصلاحات را انجام دهیم و به تدریج سهم بیمه شده افزایش پیدا کند.

قریب در تکمیل این توضیح، گفت: فعلاً هیچ تصمیم جدیدی اتخاذ نشده و مصوبه‌ای دریافت نشده است.

وی ادامه داد: سازمان تأمین اجتماعی، سازمان درآمد-هزینه است و در ارتباط با همین موضوع و موضوعات دیگر مانند مستمری بازنشستگی که میانگین دو سال آخر محاسبه می‌شود و نیاز به بازنگری اساسی دارد، باید قوانین جدیدی برای اینکه عدالت در پرداخت‌ها رعایت شود، ایجاد نمود تا بتوانیم قوانین خود را به روز رسانی کنیم.

قریب در پاسخ به این سوال که چنانچه دولت اعتبار ۴۰ هزار میلیارد تومانی را در سال جاری تأمین نکند چگونه می‌خواهید از عهده هزینه‌های بیمه شدگان برآیید، گفت: مشکلی برای بیمه شدگان خاص ایجاد نمی‌شود و همان مبلغی که در سال گذشته پرداخت می‌کردند، پرداخت می‌کنند و جزو بیمه شدگان ما محسوب شده و تمامی خدمات ما را دریافت خواهند کرد.

کد خبر 4988689

برچسب‌ها

مطالب بیشتر

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 11 =