اولویت فدراسیون والیبال برای سرمربی تیم ملی/ گزینه مطرح خارجی

دبیر کل فدراسیون با تاکید بر اینکه اهداف این فدراسیون برای حضور تیم ملی در بازیهای المپیک مشخص شده است گفت: اولویت اصلی این است که بتوانیم یک گزینه مطرح خارجی را سرمربی تیم ملی کنیم.

به گزارش خبرنگار مهر، انتخاب سرمربی تیم ملی والیبال برای هدایت ملی پوشان در بازی‌های المپیک توکیو مهم‌ترین چالش و تصمیم فدراسیون است. با تصمیم هیات رئیسه قرار است فدراسیون بار و هزینه سنگین را به دوش بکشد و برای رسیدن به هدف و قرار گیری در جمع چهار تیم برتر بازی‌ها به دنبال جذب مربی تراز اول دنیا باشد و در صورت عدم پذیرش پیشنهاد ایران، فدراسیون به دنبال گزینه دوم برود. بنابراین پرونده سرمربی ایرانی فعلا بسته است.

میلاد تقوی در گفتگو با خبرنگار مهر، درباره مصوبه هیات رئیسه فدراسیون والیبال برای تعیین تکلیف سرمربی تیم ملی گفت: پس از بحث و بررسی‌های فراوان درباره گزینه ایرانی یا خارجی برای هدایت تیم ملی به دو نتیجه رسیدیم. نخست اینکه به خدمت گرفتن مربی تراز اول دنیا با توجه به شرایط اقتصادی کشور مورد بررسی قرار گیرد. در نهایت قرار شد در جلسه دوم هیات رئیسه دو راهکار ارائه شود که بر چه اساسی قرار است برای هدایت تیم ملی تصمیم گیری شود. اگر اولویت در نظر گرفتن شرایط اقتصادی کشور باشد باید هدف گذاری در المپیک برای تکرار عنوان پنجمی دوره گذشته بازی‌ها باشد که برای رسیدن به این هدف یا از مربیان درجه دو یا از مربی داخلی باید استفاده کرد.

تصمیم هیات رئیسه استفاده از مربی تراز اول است
دبیر کل فدراسیون والیبال ادامه داد: اما اگر اولویت هدف بزرگتر باشد فدراسیون باید به دنبال فراهم کردن امکانات و بهترین آماده سازی برود. شرایط اقتصادی را درک می‌کنیم  اما اگر هدف یک پله صعود در بازی‌ها و قرار گرفتن در جمع چهار تیم باشد (حتی اگر به آن هدف نرسیم) موظف هستیم تمام شرایط را مهیا کنیم. برای چنین هدف بزرگی که هزینه نیز در پی دارد هیات رئیسه باید تصمیم می‌گرفت. اگر هیات رئیسه به این نتیجه می‌رسید که به صلاح نیست که در صورت نامشخص بودن رسیدن به هدف بزرگ، هزینه کنیم آن وقت تصمیم تغییر می کرد و ما به استفاده از مربیان درجه دو خارجی یا مربی ایرانی می رسیدیم.

فدراسیون باید بار را به دوش بکشد
تقوی تاکید کرد: در نهایت هیات رئیسه فدراسیون به این نتیجه رسید که فدراسیون باید بار را به دوش بکشد و هدف بزرگ را مدنظر قرار دهد. تمام بررسی‌ها را به هیات رئیسه ارائه دادیم و گفتیم آنها اولویت را مشخص کنند. اکثر اعضای هیات رئیسه صعود به یک پله بالاتر در بازی های المپیک را اولویت و آرمان فدراسیون قرار دادند که هدف سختی است. این تصمیم هیات رئیسه بود که علیرغم تمام مشکلات و سختی‌ها فدراسیون باید بار را به دوش بکشد.

پیشنهادات ایران رد شود به دنبال گزینه دوم می‌رویم
وی افزود: اینکه در حد توان تلاش کنیم امروز هدف فدراسیون والیبال است یعنی هیات رئیسه تاکید کرد از مربی تراز اول دنیا  برای تیم ملی استفاده کنیم و پرونده مربی داخلی بسته شد. هدف مشخص است. تعداد مربیان درجه یک که سابقه حضور و کسب مدال در المپیک را داشته باشند اندک است. اولویت نخست مذاکره با این مربیان است اگر هیچ یک از آنها نپذیرفتند دیگر چاره‌ای نداریم و باید به سراغ گزینه دوم یعنی استفاده از مربیان درجه دو خارجی یا مربیان داخلی برویم.

تقوی ادامه داد: فدراسیون والیبال موظف شده مربی تراز اول را با زیرساخت لازم به خدمت بگیرد. این بار مسئولیت بزرگی است اما تصمیم نهایی همین است.

هیات رئیسه، تشکیل کمیته فنی را پیشنهاد داد
وی درباره تشکیل کمیته فنی گفت: موضوع تشکیل کمیته فنی در هیات رئیسه مطرح شد، بعضی از افراد بر این باور بودند که آنها به دلیل اینکه فنی نیستند نمی‌توانند در انتخاب سرمربی تصمیم بگیرند به همین دلیل عنوان شد کمیته فنی تشکیل شود و با انتخاب افراد فنی، اسامی مربیان تراز اول را مشخص کنند.

وی در پاسخ به این سوال که «با توجه به زمان کوتاه باقی مانده تا بازیهای المپیک آیا آرزوی قرار گرفتن روی سکو برآورده خواهد شد و چه اصراری بر این موضوع است؟» گفت: این را قبول ندارم چرا که برنامه ما یک ساله نیست. رئیس فدراسیون اهداف والیبال را مشخص کرده که سال ها بر روی موضوع کار شده است. امروز تمام توان خود را به کار گرفته‌ایم. تیم ملی والیبال ایران در رویدادهای بزرگی مانند قهرمانی جهان، جام جهانی، قهرمانی آسیا، لیگ ملت ها و ... حضور داشته، سعی کرده‌ایم بازیکنان در شرایط مسابقات باشند.

وی درباره کمیته فنی گفت: عملکرد کمیته آنلاین است، قرار است بعد از اینکه رایزنی‌های اولیه با مربیان تراز اول مطرح شد کمیته فنی پس از رصد مسابقات لیگ لیست ۲۴ نفره از بازیکنان لیگ را به مربی اعلام کند.

کد خبر 5013214

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 1 =