بیان پیشرفت‌های پهپادی به مصلحت نیست/ تجهیزات مدرن داریم

جانشین فرمانده کل ارتش گفت: ما در حوزه پهپاد نه تنها از دنیا عقب نیستیم بلکه به دستاوردهایی در این رابطه دست یافته‌ایم که گفتن آن ممکن است به مصلحت نباشد اما تجهیزات مدرن داریم.

به گزارش خبرنگار مهر، امیر «محمدحسین دادرس» جانشین فرمانده کل ارتش در آیین افتتاحیه دوره هشتم دکترای فرماندهی عملیات مشترک و مرکب و دوره سی و یکم کارشناسی ارشد مدیریت دفاعی دافوس آجا که امروز(شنبه) برگزار شد، با اشاره به تحریم های همه جانبه کشورمان، گفت: امروز شاهد تحریم های ظالمانه علیه کشور مان هستیم که البته عبور از آن با فرهنگ مقاومت و ایستادگی به راحتی ممکن است.

وی با اشاره به حوادث کربلا و شهادت امام حسین (ع) و یاران با وفایش، اظهار داشت: در صحرای کربلا ما شاهد اوج ایثار، از خود گذشتگی و مقاومت هستیم، امام حسین (ع) با انتخاب خودش جایگاه والای انسان خداجو را نشان دادند و عمل امام حسین(ع) به این تکلیف موجب ماندگاری اسلام شد.

جانشین فرمانده کل ارتش همچنین با اشاره به تحریم های همه جانبه کشورمان و پیشرفت های که با وجود محدودیت ها به دست آمده است، گفت: در طول تاریخ نداریم ملت و جامعه ای را که در آسایش به کمال برسد، تحریم از روز اول انقلاب با ما بوده و اگر نبود ما شاهد این پیشرفت ها نبودیم.

امیر دادرس گفت: امروز تجهیزات ایران استیجاری و خریداری شده از دیگران نیست، این پیشرفت ها نتیجه ایستادگی،  مقاومت و تحریم های دشمنان است، زیرا تحت تحریم تسلیحاتی ایران مجبور شدیم خودمان تسلیحات مورد نیاز را تولید کنیم.

وی با بیان اینکه انقلاب اسلامی متاثر از نهضت عاشورایی امام حسین(ع) است، گفت: قیام امام حسین(ع)  در راستای انسان سازی و تکامل بشریت بوده است و ما باید با تاسی از این مکتب متعالی کار را پیش ببریم. ما باید فرهنگ استقامت را از نهضت عاشورا بگیریم، چراکه در نهضت عاشورا تکلیف به عمل پاداش ماندگاری مکتب اسلام را در پی داشت.

جانشین فرمانده کل ارتش تاکید کرد: از ابتدای انقلاب اسلامی، تحریم بودیم و اگر این تحریم ها نبود ما به مرحله اراده و تدبیر نمی رسیدیم و شاهد پیروزی های بزرگ امروز نبودیم.

امیر دادرس گفت: امروز برخی از کشورهای منطقه دارای تجهیزات مدرنی چون اف ۳۵ و سامانه های پدافندی پیشرفته هستند، اما این تجهیزات برای آنان اقتدار و عزت نیاورده است و می بینیم که آنها را گاو شیرده خطاب می کنند و بیان سران کفر برای آنان اینگونه است که می گویند آنها یک‌هفته بدون حضور ما قادر به بهره گیری از تجهیزات نیستند.

وی خاطرنشان کرد: اگرچه ما امروز اف ۳۵ نداریم، اما تجهیزاتمان عاریتی نیست و ما توانسته ایم با تدبیر تحریم ها را به فرصتی برای پیشرفت تبدیل کنیم و به مرحله ابتکار و خودکفایی در ساخت تجهیزات مختلف دفاعی دست یابیم و تجهیزاتمان امروز اقتدار آفرین است. کشورهای منطقه امروز با وجود تجهیزات مدرن استقلال ندارند و در راستای منویات استکبار جهانی حرکت می کنند.

جانشین فرمانده کل ارتش با بیان اینکه در نیروی زمینی آنچه که نیاز داریم را تولید می کنیم، تصریح کرد: از تانک، توپ، بالگرد، موشک های زمین به زمین و موشک های کوتاه بُرد را در داخل می سازیم. موشک های مختلف، بالگردهای با کیفیت بالا می سازیم و نیروهای خلاق و خدا محور ما امروز پاسخگوی تهدیدات هستند.

امیر دادرس ادامه داد: در نیروی هوایی ما جت تمام ایرانی را ساختیم که چند روز پیش از خط تولید آن بازدید و مشاهده کردم که نیروی هوایی یک نیروی توانمند، متخصص، یکدست و آماده است.

وی با اشاره به پیشرفت های کشور در حوزه پدافند هوایی، گفت: ما در حوزه پهپاد نه تنها از دنیا عقب نیستیم بلکه به دستاوردهایی در این رابطه دست یافته‌ایم که گفتن آن ممکن است به مصلحت نباشد و تجهیزات مدرنی داریم که شاید در برخی حوزه ها از سطح دنیا نیز بالاتر باشد و از همه مهمتر اینکه هدایت آن بر عهده خودمان است.

جانشین فرمانده کل ارتش افزود: نیروی پدافند هوایی ما امروز از رادارها و تجهیزات پدافند بسیار توانمندی برخوردار است و نیروی دریایی ما امروز اقیانوس ها را می پیماید و از زیرسطح های بسیار توانمندی برخوردار است که توسط نیروهای داخلی متکی به خدا انجام شده است.

امیر دادرس با بیان اینکه وقتی که دشمن از مذاکره حرف می زند به این معناست که توانمندی های ما اثر گذار است و در رفتار دشمن تغییر ایجاد می کند، گفت: امروز این توانمندی ها در واقع تحقق وعده خدا بر ملت ایران است که سختی ها را تحمل کرده و به مرحله خودکفایی رسیده است.

کد خبر 5032925

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 1 =