فرم «ج» متقاضیان مسکن سبزتر می شود/ کاهش مدت مالکیت به ۴ سال

وزارت راه و شهرسازی درخواست اصلاح آیین نامه قانون ساماندهی و تولید مسکن را به کمیسیون زیربنایی دولت داد که بر اساس آن، متقاضیان حضور در طرح های مسکن دولتی، باید حداقل ۴ سال مالک نباشند.

به گزارش خبرنگار مهر، وزارت راه و شهرسازی درخواست اصلاح آئین نامه اجرایی قانون ساماندهی و حمایت از تولید و عرضه مسکن را به کمیسیون امور زیربنایی دولت ارائه داده که بر اساس آن، یکی از مهمترین مواد این آئین نامه به سود متقاضیان دریافت طرح‌های مسکن دولتی اصلاح می‌شود.

در اصلاحیه پیشنهادی وزارت راه و شهرسازی، افراد فاقد مسکن کسانی هستند که حداقل ۴ سال از آخرین مالکیت زمین یا واحد مسکونی آنها گذشته باشد.

این در حالی است که در آئین نامه موجود، افرادی که از ۱ فروردین ۸۴ به بعد مالک مسکن نباشند، افراد فاقد مسکن شناسایی خواهند شد.

خاطرنشان می‌شود، یکی از اصلی ترین دغدغه‌های متقاضیان حضور در طرح اقدام ملی مسکن، قرمز بودن فرم «ج» آنها به دلیل خانه دار بودن در ۱۵ سال قبل است که در صورت تصویب آئین نامه پیشنهادی، بخش مهمی از افراد فاقد مسکن به طرح‌ها و پروژه‌های مسکن دولتی می‌پیوندند.

همچنین در یکی دیگر از بندهای آئین نامه پیشنهادی، شرکت‌های غیر دولتی هم مانند شرکت‌ها و نهادهای دولتی می‌توانند در صورتی که اراضی مازاد خود را به وزارت راه و شهرسازی واگذار کنند، تا ۵۰ درصد آن اراضی را برای ساخت مسکن کارکنان خود با این وزارت خانه مشارکت کنند.

از دیگر مفاد آئین نامه پیشنهادی، افزوده شدن همه بانک‌ها به شبکه اعطای تسهیلات خرید مصالح ساختمانی به انبوه سازان و سازندگان مسکن است.

ریاست کمیسیون امور زیربنایی هیئت دولت بر عهده وزیر راه و شهرسازی است.

کد خبر 5040898

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 9 + 6 =