آگاهی مردم از منشور حقوق بیمه‌شدگان ضروری است

مدیر کل دفتر ارزیابی عملکرد بازرسی و رسیدگی به شکایات سازمان بیمه سلامت گفت: چگونگی پیگیری حقوق بیمه ای امری مهم است و آگاهی مردم از منشور حقوق بیمه‌شدگان ضروریست.

به گزارش خبرگزاری مهر، علی عادل عابدی نژاد با اشاره به اینکه ادارات کل و دفاتر پیشخوان موظف به اطلاع‌رسانی در زمینه منشور حقوق بیمه‌شدگان بیمه سلامت هستند گفت: مردم برای اطلاع از حقوق بیمه‌ای خود می‌توانند به پورتال ادارات کل و ستاد سازمان مراجعه کنند؛ چرا که یکی از خلاء‌های قابل بحث عدم آگاهی بیمه‌شدگان از وظایف سازمان بیمه سلامت است.

وی ادامه داد: آشنایی مردم با حقوق بیمه‌شدگان موجب جلوگیری از سو استفاده‌های احتمالی برخی مراکز درمانی در ارائه خدمت و احقاق حقوق‌شان می‌شود لذا در صورت مواجه با کوچک‌ترین موارد خلاف قانون می‌توانند گزارشات خود را با سامانه ۱۶۶۶ نیز در میان بگذارند.

عابدی نژاد تاکید کرد: سازمان بیمه سلامت سازمانی خدمت محور است و طبیعتاً باید فرآیندهای انجام کار و میزان دسترسی مردم به خدمات را به نحو شایسته اطلاع رسانی کند چرا که روزانه تعداد زیادی از بیمه‌شدگان به مراکز طرف قرارداد مراجعه می‌کنند و هزینه‌های بسیار زیادی از سوی سازمان برای درمان بیمه شدگان پرداخت می‌شود که باید نسبت به تمام این اقدامات انجام شده آگاهی داشته باشند.

مدیرکل دفتر ارزیابی عملکرد، بازرسی و رسیدگی به شکایات سازمان بیمه سلامت ادامه داد: سامانه ۱۶۶۶ محل ارتباط مردم و سازمان است مردم باید بدانند که اگر مرکز طرف قرارداد خدمتی را به درستی ارائه نکرد، چگونه می‌توانند حقوق خود را استیفا کنند.

وی گفت: برای اطلاع رسانی می‌توان از ظرفیت تبلیغات بویژه در فضای مجازی استفاده کرد؛ به طوری که اثرگذاری بیشتری بر جامعه هدف دارد.

کد خبر 5047077

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 4 =