«همت آباد» به کمیسیون تلفیق شورای شهر اصفهان رسید

اصفهان-رئیس کمیسیون عمران شورای شهر اصفهان با اشاره به طرح مشکلات منطقه محروم همت آباد در کمیسیون تلفیق شورای شهر گفت:رویکرد معمول نسبت به بافت‌های ناکارآمد شهری نباید در این منطقه لحاظ شود.

به گزارش خبرنگار مهر، سوم مهرماه، گزارشی با عنوان «همت آباد اصفهان هنوز همان مفت آباد است / منطقه‌ای محروم در دل یک منطقه لاکچری نشین» توسط خبرگزاری مهر منتشر شد که بازتاب‌های متعددی داشت.

رئیس کمیسیون عمران، معماری و شهرسازی شورای اسلامی شهر در گفت و گو با خبرنگار مهر، با اشاره به اینکه پیگیری‌های خبرگزاری مهر برای پرداختن به موضوع مناطق محروم درخور تحسین است و باب پیگیری نسبت به مشکلات این مناطق مانند «همت آباد» را بار دیگر باز کرده است، اظهار داشت: موضوع ناکارآمدی بافت‌های شهری در کلانشهرها چالش مهمی پیش روی مدیریت شهری است چراکه سهم عمده ای از بافت کلان شهر اصفهان ناکارآمد است.

توجه به تنوع بافت‌های ناکارآمد

شیرین طغیانی با بیان اینکه در کنار فرسودگی بافتهای شهری به تنوع بافت‌های ناکارآمد هم باید توجه ویژه ای کرد، افزود: یکی از مناطق شهرداری که به منطقه برخوردار شهرت دارد اما از بافت ناکارآمد شهری رنج می‌برد در منطقه ۶ شهرداری اصفهان واقع شده است که در کنار پهنه‌های توسعه یافته، بافت‌های فرسوده نیز در آن به چشم می‌خورد.

وی با اشاره به بازدید از منطقه همت آباد پس از انتشار گزارش خبرگزاری مهر درباره این منطقه تصریح کرد: پس از بازدید از این منطقه، کمیسیون عمران و معماری شورای اسلامی شهر اصفهان با رویکرد تمرکز بر بافت ناکارآمد منطقه ۶ برگزار شد و در نهایت مقرر شد جلسه‌ای در کمیسیون تلفیق شورای شهر اصفهان با محوریت چاره اندیشی اساسی برای منطقه همت آباد با مسئولان امر برگزار شود چراکه همه متفق‌القول هستیم که رویکرد حاکم و معمول نسبت به بافت‌های ناکارآمد شهری نباید در منطقه همت آباد لحاظ شود.

شهرداری اصفهان رویکرد دقیق خود را نسبت به همت آباد مشخص کند

رئیس کمیسیون عمران، معماری و شهرسازی شورای اسلامی شهر اصفهان اضافه کرد: لازم است معاونت معماری و شهرسازی شهرداری اصفهان رویکرد دقیق خود را نسبت به همت آباد مشخص کند و امیدواریم در آینده بسیار نزدیک طی بازدید از این منطقه اهداف کوتاه مدت، میان مدت و بلندمدت برای عبور از چالش‌های منطقه همت آباد بیابیم.

طغیانی با اشاره به اینکه پروژه همت آباد در نگاه کلان ممکن است چند دهه دیگر به ثمر برسد، اظهار داشت: لازم است مدیریت شهری با اقداماتی مسکن وار تغییراتی را در این محله اعمال کند تا این احساس تبعیض از بین برود.

ضرورت توسعه سرانه فضای سبز در همت آباد

وی افزود: یکی از مسائلی که اهالی این منطقه به دنبال آن هستند توسعه سرانه فضای سبز در این منطقه است که مقرر شد با اصلاح بودجه و تخصیص بودجه‌ای مناسب در سال ۱۴۰۰ نسبت به تغییرات ملموس در بافت همت آباد و سایر پهنه‌های فرسوده این منطقه اقدام شود.

کد خبر 5059111

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 9 + 2 =