تسریع در تعیین تکلیف بیماران اورژانسی بیمارستان میلاد

سرپرست اورژانس بیمارستان میلاد از تحول در اورژانس بیمارستان میلاد خبر داد و گفت: با استفاده از متخصصین طب اورژانس درکمتر از ۶ ساعت بیماران اورژانس بیمارستان میلاد تعیین تکلیف می شوند.

به گزارش خبرگزاری مهر، نسیم غفوریان، افزود: متأسفانه با وجود دستورالعمل جامع اورژانس بیمارستانی وزارت بهداشت و استقرار متخصصین طب اورژانس در بسیاری از بیمارستان‌های تهران و کشور، بیمارستان میلاد فاقد متخصصین طب اورژانس بود که با پیگیری و دستور دکتر حمزه زاده مدیر عامل بیمارستان، زمینه خدمات آنان به بیمه شدگان تأمین اجتماعی و بیماران فراهم شد.

غفوریان تعیین تکلیف سریع بیماران اورژانس، کاهش ضریب اشغال تخت‌های اورژانس، افزایش آمار احیای قلبی موفق و افزایش رضایتمندی بیماران را از مزایای استفاده از متخصصین طب اورژانس برشمرد و گفت: با استفاده از متخصصین طب اورژانس، تشخیص‌ها دقیق‌تر و شلوغی اورژانس بیمارستان کمتر شده است.

او خاطر نشان کرد: با استفاده از متخصصین طب اورژانس در کمتر از ۶ ساعت بیماران اورژانس بیمارستان میلاد تعیین تکلیف می‌شوند و موارد زیادی هم بیماران در کمتر از ۲ ساعت تعیین تکلیف شده و در صورت نیاز به بخش منتقل می‌شوند در حالی که در گذشته برخی از بیماران روزها و حتی هفته‌ها در اورژانس بلاتکلیف بودند.

وی با بیان اینکه روزانه حدود ۲۰۰ بستری از سوی متخصصین طب اورژانس داریم، خاطر نشان کرد: ۲۶ متخصص طب اورژانس در اورژانس بیمارستان میلاد خدمت رسانی می‌کنند و۶ متخصص طب اورژانس در یک روز کاری و سه شیفت (۲۴ ساعت) بیماران را ویزیت می‌کنند.

وی گفت: با شیوع بیماری کرونا متخصص عفونی مقیم به صورت ۲۴ ساعته در اورژانس بیمارستان میلاد مستقر شده و بیماران مشکوک به کرونا به متخصص عفونی ارجاع می‌شوند.

غفوریان از استقرار امدادگر در اورژانس بیمارستان خبر داد و گفت: امداد گران بیماران را از درب ورودی اورژانس به واحد تریاژ هدایت می‌کنند و بعد از تریاژ هم، کمک بهیاران و پرستاران بیماران بد حال را تا قسمت‌های مربوطه همراهی و هدایت می‌کنند.

وی استقرار کارمند پذیرش در واحدهای بستری اورژانس را اقدام دیگری برای رضایتمندی بیماران دانست وگفت: با این کار از سردرگمی بیماران و همراهان جلوگیری می‌شود.

سرپرست اورژانس بیمارستان میلاد اصلاح فرآیندها و پروتکل‌های داخلی درمانی را از دیگر اقدامات انجام شده برای رضایتمندی بیماران دانست و گفت: به طور مثال پیش از این بیماری که با درد سنگ کلیه به اورژانس مراجعه می‌کرد دردش کنترل و مرخص و به درمانگاه ارولوژی بیمارستان ارجاع می‌شد اما هم اکنون در صورت اندیکاسیون (الزام پزشکی) از طریق اورژانس بیمارستان با پزشک آنکال مربوطه هماهنگ و بیمار برای درمان قطعی سنگ کلیه بستری می‌شود.

غفوریان اظهار داشت: الزام ویزیت حضوری بر بالین بیمارانی که نیاز به مشاوره دارند از سوی پزشکان آنکال (بر اساس اورژانس یا غیر اورژانسی بودن) در مدت زمان تعریف شده از سوی وزارت بهداشت از دیگر اقدامات انجام شده برای بهبود خدمات و رضایتمندی بیماران در اورژانس بیمارستان میلاد است.

کد خبر 5117463

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha