چرا پزشکان سراغ برخی رشته های تخصصی و فوق تخصصی نمی روند

رئیس کل سازمان نظام پزشکی ایران، درباره علت خالی ماندن صندلی های برخی رشته های تخصصی و فوق تخصصی در کشور، توضیحاتی ارائه داد.

به گزارش خبرگزاری مهر، محمدرضا ظفرقندی، در جلسه‌ای با معاونین وزارت بهداشت، به موضوع تعرفه‌ها و ارتباط آن با عدم گرایش پزشکان به برخی رشته‌های تخصصی و فوق تخصصی، پرداخت.

رئیس کل سازمان نظام پزشکی ایران، تاکید کرد: تعرفه‌های سال ۱۴۰۰ با توجه به همه مشکلاتی که جامعه پزشکی در دوران کرونا با آن روبرو بوده می‌تواند برای جامعه پزشکی بسیار مهم باشد و باید حداکثر تلاش را کرد تا رضایت این قشر زحمتکش و ایثارگر جلب شود.

وی افزود: واقعی نشدن تعرفه‌ها و برخی رفتارهای نسنجیده باعث دلسردی پزشکان و روی‌گردانی آنان از رشته‌های تخصصی و فوق تخصصی است و نبود داوطلب برای رشته‌های مهم و حیاتی در کشور، قطعاً زیانبار خواهد بود.

در این نشست، علیرضا سلیمی معاون آموزشی سازمان نظام پزشکی، با اشاره به عدم تکمیل ظرفیت در برخی رشته‌های مادر از جمله بیهوشی، گفت: باید برای این مشکلات راهکارهایی اندیشیده شود.

وی، افزایش دریافتی دستیاران، در نظر گرفتن وام برای آنان و همچنین افزایش امکانات در اختیار و بهبود وضعیت معیشتی متخصصان را، مورد تاکید قرار داد.

کد خبر 5129234

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 0 =