فرهنگ خدمت به محرومان باید در جامعه نهادینه شود

قزوین - مدیرکل کمیته امداد استان قزوین گفت: اگر خدمت به محرومان در جامعه فرهنگ سازی شود، شرایط زندگی این عده تسهیل می‌شود.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی کمیته امداد؛ مهرعلی حق گویان در دیدار با یکی از خیران که در پرداخت صدقه اهتمام جدی دارد، بیان کرد: تقدیر از خیران ارزش نهادن به فرهنگ خیر و نیکوکاری است.

وی ادامه داد: تجلیل از اجراکنندگان فرهنگ‌های دینی و ارزشی گام نهادن در راه فرهنگ سازی این ارزش‌های والای زندگی است از این رو همه ما باید در این زمینه گام برداریم.

مدیرکل کمیته امداد استان قزوین اضافه کرد: ممکن است برای برخی سوال باشد که چرا باید فرهنگ نیکوکاری و کمک به دیگران را در جامعه ترویج کنیم.

وی افزود: بخشی از مشکل فقر و نداری ناشی از مشکلات اقتصادی جامعه است که باید در این زمینه دولت اقدام و شرایط و بستر اقتصاد سالم و بالنده را برای بسترسازی رشد همه اقشار جامعه فراهم کند.

حق گویان عنوان کرد: ولی بخشی از فقر و محرومیت قابل پیش بینی و پیشگیری نیست به عنوان مثال بیماری صعب العلاج و سرطانی فرد را با هزینه‌های درمانی و سختی‌های روحی و جسمی روبرو کرده و خانواده اش نیز متأثر از این شرایط خواهند بود.

وی خاطرنشان کرد: به هر صورت حوادث غیرمترقبه و شرایط افراد مختلف در جریان زندگی روزمره وجود دارد و این اتفاقات گاهی به مشکلات، معلولیت و یا صدمات شدید جسمی و روحی به افراد می‌شود که آنها را از برخی نعمت‌های ساده محروم می‌کند که در این شرایط اگر خدمت به محرومان در جامعه فرهنگ سازی شود، شرایط زندگی این عده تسهیل می‌شود.

مدیرکل کمیته امداد استان قزوین تصریح کرد: این شرایط و حوادث قابل پیش بینی و پیشگیری نیست و یا حتی در صورت تأمین هزینه‌های تحمیل شده به افراد در بیماری و حوادث، رفع مشکلات و تنگناهای جانبی مستلزم کمک و یاری سایر افراد است.

وی خاطرنشان کرد: فرهنگ سازی انفاق و نیکوکاری به ارتقای خدمت رسانی به نیازمندان منجر می‌شود از این رو شایسته است خدمت به محرومان مورد توجه قرار گیرد.

حق گویان با تقدیر از این خیّر که در پرداخت صدقه و کمک به نیازمندان تلاش مستمر دارد، اظهارکرد: شایسته است گام‌های نیکوکاری افراد در زندگی آنها به الگوسازی بدل شود تا اعضای خانواده و همکاران و دوستان وی نیز با او همگام شوند.

وی یادآورشد: همراهی اقشار مختلف در کار نیکوکاری و خیر به نشر و ترویج این فرهنگ در میان اقشار مختلف جامعه منجر شده و در نهایت ثمره آن را در رفع مشکل نیازمندان و محرومان و ارتقای زندگی خواهیم دید.

کد خبر 5139202

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha