مشکل اراضی پادگان درون استانی حل شود/فصل الخطاب قانون است

بیرجند-دادستان عمومی و انقلاب مرکز خراسان‌جنوبی گفت: مشکل اراضی پادگان بیرجند درون استانی حل شود.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت‌الاسلام علی نسائی ظهر یکشنبه در جلسه بررسی وضعیت اراضی پادگان ارتش اظهار کرد: در زمینه اراضی پادگان ۰۴ مردم، اعضای شورای شهر و شهرداری و ارتش توقعاتی دارند که باید مدنظر قرار گیرد.

دادستان عمومی و انقلاب بیرجند بیان‌کرد: از طرفی ارتش بنا بر یک خواست منطقی درخواست ساخت و ساز خانه‌های سازمانی برای خانواده‌های ارتشیان عزیز مستقر در مرز را دارد و از طرف دیگر نیز شهرداری معتقد است این ساخت و سازها بر اساس ضوابط شهری باشد.

نسائی ادامه‌داد: در سال ۸۲-۸۳ تصمیم گرفته شد که پادگان به خارج از شهر منتقل شود که این اتفاق رخ داد ولی مردم می‌گویند اگر پادگان از شهر خارج شده چرا هنوز شاهد سیم خاردارها و دیوارهای اطراف پادگان هستیم.

وی با اشاره به برخی از ساخت و سازها توسط ارتش در اراضی پادگان برای خانه‌های سازمانی و انتقاد شهرداری بیرجند نسبت به این موضوع گفت: موضوع اصلی این است که آیا قانون به ارتش اجازه داده است که بدون اجازه شهرداری در آن محدوده اقدام به ساخت و ساز کند.

دادستان عمومی و انقلاب بیرجند با بیان اینکه تغییرکاربری‌ها باید در کمیسیون اصل پنج صورت گیرد، اظهارکرد: برای حل مشکل اراضی پادگان باید با قید فوریت کمیسیون اصل پنج برگزار شود و هر چه تصمیم کمیسیون بود، همه تبعیت کنند.

نسائی ادامه‌داد: مشکل اراضی پادگان بیرجند باید در داخل استان حل شود و در این زمینه فصل‌الخطاب قانون و مقررات است.

وی گفت: اگر امروز نسبت به حل مشکل اراضی پادگان بیرجند سهل‌انگاری کنیم، آیندگان، ما را نسبت به یک ترک فعل قانونی مواخذه خواهند کرد، چنانچه ما امروز مدیران سال‌های قبل را نسبت به حل نکردن این موضوع مورد انتقاد قرار می‌دهیم.

کد خبر 5158250

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 0 =