وزش باد شدید در نخستین روز نوروز/ آسمان سمنان نیمه ابری می‌شود

سمنان- نگاهی به نقشه‌های هواشناسی نشان می‌دهد که اغلب نقاط استان سمنان در نخستین روز نوروز ۱۴۰۰ شاهد وزش باد شدید خواهد بود همچنین در برخی نقاط رعد و برق و بارش وجود خواهد داشت.

به گزارش خبرنگار مهر، نقشه‌های هواشناسی نشان می‌دهند که در نخستین ساعات تحویل سال جدید در سطح استان سمنان دو پدیده هواشناسی دیده می‌شود نخست وزش باد شدید که عمومیت بیشتری در بین شهرستان‌های استان دارد و دوم کاهش نسبی دمای هوا، رگبار و رعد و برق که در برخی شهرها به خصوص ارتفاعات دیده خواهد شد.

هواشناسی اعلام کرده که وزش باد شدید تا بسیار شدید، مه آلودگی و گرد و خاک و کاهش دید برای ۴۸ ساعت آینده استان سمنان پیش‌بینی می‌شود از سوی دیگر مسافران نوروزی از روز گذشته وارد استان سمنان شده و بسیاری شأن اسکان‌های موقتی مانند چادر برپا کرده‌اند. هم اینک راه‌های مواصلاتی استان ترافیکی روان دارند اما در ورودی و خروجی شهرها کمی ترافیک ایجاد شده است.

همزمان با روز شنبه سردترین نقطه استان سمنان کالپوش با دو درجه بالای صفر و گرم‌ترین مکان بی ارجمند با ۱۴ درجه بالای صفر هستند. آسمان مرکز استان صاف و پیش بینی هواشناسی برای مرکز دیار قومس، وزش باد شدید در ساعات پیش رو است.

در شاهرود نیز آسمان صاف است اما برای این شهرستان نیز وزش باد و احتمال رعد و برق پیش بینی شده است بیشینه و کمینه دمای هوا در این بزرگترین شهرستان دیار قومس ۲۱ و هشت درجه بالای صفر گزارش می‌شود.

دامغانی‌ها نیز صبح مطبوعی را آغاز کرده‌اند در شمال این شهرستان پیش بینی رعد و برق و وزش باد وجود دارد همچنین دامغان که از دیرباز در این فصل تلاقی جبهه‌های هوایی میزبان بادهای سهمگین بود، امروز و فردا نیز وزش باد را شاهد خواهد بود. هم اکنون و در ساعاتی به تحویل سال جدید وزش باد در دیار صد دروازه به ۳۱ کیلومتر بر ساعت افزون می‌شود.

دمای هوا در میامی ۱۱ درجه بالای صفر است و آسمان نیمه ابری گزارش می‌شود احتمال رگبار پراکنده به خصوص در کالپوش و شمال شهرستان میامی وجود دارد برای این شهرستان نیز وزش باد تا فردا یکشنبه پیش بینی شده است.

شهمیرزاد مستعد بارش و رعد و برق است هم اکنون آسمان نیمه ابری است و دماسنج‌ها عدد هشت را نشان می‌دهند. در این شهر توریستی نیز شاهد وزش باد خواهیم بود اما در گرمسار شرایط متفاوت است آسمان صاف و پدیده خاص هواشناسی جز وزش باد برای ساعات آتی دیده نمی‌شود. بیشینه و کمینه دمای هوای گرمسار ۲۴ و هشت درجه بالای صفر خواهد بود.

در نهایت باید گفت استان سمنان در برخی مناطق با رعد و برق روبرو خواهد مکان‌هایی مانند شمال دامغان، مهدی‌شهر و شهمیرزاد، فولاد محله و… بیشتر مساعد این بارش احتمالی خواهند بود و در دیگر مناطق استان وزش باد شدید را برای ۲۴ ساعت آتی خواهیم داشت.

کد خبر 5173364

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 0 =