ثبت‌نام داوطلبان در شورای روستاهای استان بوشهر ۸ درصد افزایش یافت

بوشهر - رئیس ستاد انتخابات استان بوشهر از ثبت‌نام دو هزار و ۹۴۸ نفر در انتخابات شورای روستایی و عشایری در استان گفت: تعداد افراد ثبت‌نام شده نسبت به دوره قبل هشت درصد افزایش دارد.

به گزارش خبرنگار مهر، محمد تقی ایرانی دوشنبه‌شب در جمع خبرنگاران با اشاره به وضعیت ثبت نام از داوطلبان شوراهای اسلامی روستا و تیره‌های عشایری در استان بوشهر اظهار داشت: دو هزار و ۹۴۸ نفر برای حضور در این انتخابات ثبت‌نام کردند.

وی از افزایش هشت درصدی تعداد داوطلبان عضویت در شوراهای اسلامی روستایی و تیره‌های عشایری استان خبر داد و بیان کرد: در استان بوشهر ۳۹۹ شورای روستا و ۲۰ شورای تیره‌های عشایری تشکیل خواهد شد.

معاون سیاسی استاندار بوشهر اضافه کرد: در شهرستان بوشهر ۱۹۲ داوطلب، در شهرستان دشتستان ۸۱۲ نفر، در شهرستان گناوه ۲۱۵ نفر، شهرستان کنگان ۷۰ نفر، در شهرستان دیلم ۱۲۷ نفر، در شهرستان جم ۲۹۴ نفر، شهرستان عسلویه ۱۷۲ نفر، شهرستان دیر ۱۳۵ نفر، شهرستان دشتی ۴۰۶ نفر، شهرستان تنگستان ۵۲۵ نفر ثبت‌نام کرده‌اند.

افزایش دو درصدی ثبت نام بانوان

ایرانی از افزایش دو درصدی ثبت نام بانوان در این دوره از انتخابات روستایی و عشایری خبر داد و افزود: از مجموع داوطلبان، دو هزار و ۶۹۳ نفر معادل ۹۱ درصد مرد و ۲۵۵ نفر معادل ۹ درصد زن هستند.

وی با اشاره به اینکه ۷۰ درصد از طریق حضوری و ۳۰ درصد به صورت غیر حضور ثبت نام کردند ادامه داد: دو هزار و ۶۵ داوطلب نیز با حضور در بخشداری‌ها، ۲۰۹ نفر از طریق رایانه‌های شخصی، ۲۰۱ داوطلب از طریق تلفن همراه و ۴۷۱ نفر با مراجعه به دفاتر پیشخوان دولت ثبت نام کردند.

رئیس ستاد انتخابات استان بوشهر با اشاره به اینکه ۲۶ درصد داوطلبان دارای سابقه نمایندگی در ادوار مختلف شوراهای روستایی هستند، خاطرنشان کرد: ۷۴ درصد فاقد سابقه عضویت در شوراهای روستا و تیره‌های عشایری هستند.

ثبت‌نام هفت داوطلب بالای ۷۵ سال

وی با اشاره به ثبت‌نام هفت داوطلب بالای ۷۵ سال در استان اضافه کرد: ۸۹ داوطلب ۶۱ تا ۶۵ سال، ۴۲ داوطلب ۶۶ تا ۷۰ سال و ۱۴ داوطلب ۷۱ تا ۷۵ سال در این دوره برای روستاها و تیره‌های عشایری استان ثبت‌نام کرده‌اند.

ایرانی افزود: ۲۷۷ داوطلب زیر ۳۰ سال، ۵۸۷ داوطلب ۳۰ تا ۳۵ سال، ۶۳۲ داوطلب ۳۶ تا ۴۰ سال، ۴۸۷ داوطلب ۴۱ تا ۴۵ سال، ۴۱۵ داوطلب ۴۶ تا ۵۰ سال، ۲۶۹ داوطلب ۵۱ تا ۵۵ سال، ۱۲۹ داوطلب ۵۶ تا ۶۰ سال در این انتخابات ثبت نام کردند.

وی با بیان اینکه ۱۷ نفر از ثبت‌نام کنندگان دارای تحصیلات حوزوی هستند گفت: ۳۴۳ نفر از داوطلبان دارای مدرک فوق دیپلم، ۶۸۴ نفر دارای مدرک لیسانس، ۱۱۱ نفر دارای مدرک فوق لیسانس و دو نفر دارای مدرک دکتری هستند.

ثبت‌نام ۶۲۱ داوطلب با تحصیلات ابتدایی

معاون سیاسی استاندار بوشهر با اشاره به ثبت‌نام ۶۲۱ داوطلب با تحصیلات ابتدایی اضافه کرد: ۴۵۴ نفر دارای تحصیلات راهنمایی، ۲۱۳ داوطلب دارای تحصیلات متوسطه و ۶۹۹ داوطلب دارای مدرک دیپلم هستند.

وی با اشاره به سابقه ایثارگری ۱۰ درصد از ثبت‌نام‌کنندگان بیان کرد: هزار و ۴۶۸ داوطلب شغل خود را آزاد، ۶۳۳ داوطلب کارمند، ۱۷۵ داوطلب فرهنگی، ۱۰۵ داوطلب کشاورز، ۲ داوطلب پزشک، ۲۰۵ داوطلب بازنشسته و بقیه نیز گزینه سایر را اعلام کرده‌اند.

کد خبر 5187808

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 0 =