واکنش تند آزادکار عنوان‌دار جهان به اظهارات رئیس فدراسیون کشتی

دارنده مدال برنز کشتی آزاد جهان به اظهارات اخیر رئیس فدراسیون کشتی مبنی بر ادعای او برای حضور در جام تختی واکنش تندی نشان داد.

به گزارش خبرنگار مهر، چندی پیش صحبت‌های انتقادی پرویز هادی یکی از آزادکاران سنگین وزن و عنوان دار تیم ملی در خصوص عدم دعوت به رقابتهای جام تختی باعث شد تا رئیس فدراسیون کشتی در یک برنامه زنده تلویزیونی به او پاسخ دهد. پاسخی که به گفته ملی پوش سابق تیم کشتی آزاد، چندان منطقی و منصفانه نبود.

در همین راستا پرویز هادی با انتشار یک پیام تصویری به اظهارات رئیس فدراسیون کشتی واکنش نشان داد و ضمن قدردانی از تمامی مردم ایران، علی‌الخصوص هم‌زبانان آذری خود، مسئولان استان متبوع و رسانه‌های مستقلی که همواره به دنبال شفاف‌سازی هستند، اظهار داشت: در گفتگویی که چندی قبل از من در خصوص مسابقات انتخابی تیم ملی جهت اعزام به المپیک منتشر شد، هدفم بیان مواردی برای احقاق حقوق تمامی کشتی‌گیران بود، نه صرفاً شخص خودم.

این کشتی گیر ایران با اشاره به شرایط سخت تمرین کشتی‌گیران برای حفظ آمادگی بدنی در زمان شیوع کرونا در کشور اظهار داشت: نزدیک به یک سال و نیم است با محدودیت‌های بسیاری از جمله تعطیلی سالن‌های کشتی مواجه بودیم و همین امر کشتی‌گیران را مجبور کرد تا در فضاهای باز پارک‌ها، روی چمن و … تمرینات خود را انجام دهند، با این امید که در مسابقات انتخابی تیم ملی شرکت کنند و مزد زحماتشان را بگیرند.

هادی نگاه سلیقه‌ای را عامل زیر پا گذاردن عدالت عنوان کرد و افزود: ای‌کاش مسئولان امر توضیح شفافی مبنی بر عدم برگزاری مسابقات انتخابی به کشتی‌گیران ارائه کنند و بگویند علیرغم عدم برگزاری مسابقات کشوری و انتخابی، نفرات دعوت شده به حضور در مسابقات جام تختی را به چه شکل برگزیدند.

پرویز هادی با بیان اینکه درخصوص حق خود مانند همه کشتی‌گیرانی که در شهرستان‌های مختلف در حال تمرین هستند، صحبت کرده، ابراز داشت: پس از آن گفت‌وگو، رئیس فدراسیون کشتی در یک برنامه زنده تلویزیونی صرفاً سفارشی از ادبیاتی که در شأن ورزش کشتی نبود، خطاب به من استفاده کرد.

وی جوانمردی، پهلوانی، بزرگ‌مردی، فروتنی و احترام و اخلاق را همواره سرلوحه رفتار کشتی‌گیران دانست و گفت: رئیس فدراسیون کشتی علیرغم اینکه باید الگو باشد، به جایگاه قهرمانی که سال‌ها با جان و دل برای به اهتزاز درآوردن پرچم کشورش تلاش کرده است توهین می‌کند و متأسفانه مجری رسانه ملی نه تنها گفته‌های رئیس فدراسیون کشتی را نفی نمی‌کند بلکه به آن می خندد.

این کشتی گیر با اشاره به اینکه یکی از مربیان تیم ملی در مصاحبه‌ای عنوان کرده، طی شش-هفت ماه گذشته پرویز هادی به اردوی تیم ملی دعوت شد اما حضور پیدا نکرده، اظهار داشت: درصورتی که مدرک و مستنداتی از این دعوت وجود دارد، آن‌را ارائه کنید.

وی تاکید کرد: به رسم پهلوانی که از بزرگان کشتی آموختم، در پاسخ به توهینی که به من شد سکوت می‌کنم و نمی‌خواهم پاسخ رئیس فدراسیون را با اصطلاحاتی که وی به کار برد، بدهم. در شأن شخصیت من نیست مانند ایشان رفتار و با آن الفاظ صحبت کنم.

هادی در پایان با بیان اینکه وقتی به یک قهرمان ملی توهین می‌شود، به همه پیشکسوتان و مدال‌آوران بی‌احترامی شده، گفت: به احترام همه موسپیدان کشتی تا زمانی که کشتی در مدیریت چنین افرادی است و تفکرات پوچ و اصطلاحات غیرمؤدبانه بر آن حاکم می‌باشد، ترجیح می‌دهم در خلوت خود و در زادگاهم به تمریناتم ادامه دهم و پا روی تشک مسابقه نگذارم. به امید روزی که روحیه پهلوانی و جوانمردی در فدراسیون کشتی مجدداً احیا شود و در آخر دست یکایک هم‌وطنان عزیزم، بخصوص همزبانانم که همیشه از من حمایت کردند را می‌بوسم.

کد خبر 5208354

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 3 =