هوای اصفهان ناسالم است/ سجزی در وضعیت قرمز آلودگی هوا

اصفهان- مدیر امور آزمایشگاه‌های اداره کل حفاظت محیط زیست اصفهان گفت: کیفیت هوای کلانشهر اصفهان با میانگین شاخص ۱۰۹ برای گروه‌های حساس ناسالم است.

بابک صادقیان در گفت‌وگو با خبرنگار مهر با بیان اینکه کیفیت هوای کلانشهر اصفهان در ۲۴ ساعت منتهی به هفت صبح امروز سه‌شنبه با میانگین ۱۰۲ در وضعیت ناسالم ثبت شد، اظهار داشت: میانگین شاخص کیفی هوای این کلانشهر در نخستین ساعات امروز با عدد ۱۰۹ همچنان بر مدار (نارنجی) و برای گروه‌های حساس ناسالم است.

وی افزود: امروز میانگین کیفی هوا در میدان احمدآباد با شاخص ۱۳۱، خیابان استانداری با شاخص ۱۰۲، میدان انقلاب با شاخص ۱۰۴، خیابان پروین با شاخص ۱۰۷، کردآباد با شاخص ۱۴۳، خیابان میرزا طاهر با شاخص ۱۱۵ و ورزشگاه میثاق با شاخص ۱۱۰ وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس را نشان می‌دهد.

مدیر امور آزمایشگاه‌های اداره کل حفاظت محیط ۹ زیست اصفهان افزود: شاخص‌های کیفی هوا در ایستگاه خیابان باهنر با میانگین ۸۴، رهنان با میانگین ۸۳، خیابان رودکی با میانگین ۸۰، خیابان فرشادی با میانگین ۸۹، میدان فیض با میانگین ۹۸ و کاوه با میانگین ۹۳ در وضعیت قابل قبول قرار دارد.

صادقیان با بیان اینکه امروز کیفیت هوا در سجزی با میانگین ۱۷۰ برای عموم شهروندان ناسالم است، ابراز داشت: شاخص‌های هوا در دو شهر مبارکه و شاهین شهر به ترتیب با میانگین ۹۲ و ۶۶ در وضعیت قابل قبول است.

شاخص کیفی هوا از صفر تا ۵۰ هوای پاک، ۵۱ تا ۱۰۰ هوای سالم، ۱۰۱ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروه‌های حساس، ۱۵۱ تا ۲۰۰ ناسالم برای عموم، ۲۰۱ تا ۳۰۰ بسیار ناسالم و ۳۰۱ تا ۵۰۰ خطرناک است.
شاخص کیفی هوا ( Air Quality Index ) معیاری است که غلظت ترکیبات مختلف آلاینده موجود در هوا نظیر مونوکسید کربن، دی اکسید گوگرد، ترکیبات نیتروژن دار، اوزون و ذرات معلق ( ذرات کوچک‌تر از ۱۰ میکرومتر و ذرات کوچک‌تر از ۲.۵ میکرومتر) را که دارای حدود مجاز متفاوت با واحدهای مختلف است به یک عدد بدون واحد تبدیل می‌کند و وضعیت آلودگی هوا را نمایش می‌دهد.

کد خبر 5209273

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 6 =