انتقاد شورای عالی شهرسازی از کُندی روند خروچ پادگان ها از شهرها

شورای عالی شهرسازی و معماری در پی عدم پیشرفت قابل قبول خروج ۳ پادگان ۰۶، ۷۷ و ۶۴ ارتش از تهران، مشهد و ارومیه، خواستار فوریت در اجرای آن تا دو ماه آینده شد.

به گزارش خبرگزاری‬ مهر‬ به‬ نقل‬ از‬ وزارت راه و شهرسازی، در سومین نشست شورای‬ عالی شهرسازی و معماری ایران مورخ ۲۰ اردیبهشت‌‬ ماه، اعضا و مسئولان مربوطه به دلیل محدودیت‌های ناشی از بیماری کرونا به طور مجازی (ویدئو کنفرانس) حضور یافتند و موضوعات گزارش میزان پیشرفت مصوبات مربوط به انتقال پادگان‌ها، بررسی طرح موضعی ساماندهی حریم شهر چهارباغ در چارچوب ضوابط حریم، اصلاح حریم شهر کوهسار و الحاق اراضی ۴۴۵ هکتاری طرح اقدام ملی مسکن به محدوده شهر جدید پرند بررسی شد.

در این نشست گزارش میزان پیشرفت مصوبات شورای‬ عالی شهرسازی و معماری مربوط به انتقال پادگان‌ها شامل پادگان‌های ۰۶ (مصوب ٩٩ / ٢ / ٨)، لشگر ۷۷ مشهد (مصوب ٩٧/١٢/۶) و لشگر ۶۴ ارومیه (مصوب ٩٨ / ١٠ / ٢١) ارائه شد و با توجه به عدم پیشرفت قابل قبول انتقال آن‌ها پس از مصوبات مقرر شد ظرف مدت دو ماه تعامل لازم در خصوص عملیاتی شدن مصوبات مربوطه توسط وزارت دفاع، استانداران تهران، ‬ خراسان رضوی و آذربایجان غربی و شهرداران تهران، مشهد و ارومیه انجام و نتیجه جهت تصمیم گیری بعدی به شورای‌عالی منعکس شود.

در این خصوص بر هدف اصلی مصوبات مذکور که همانا ارتقا کیفیت فضاهای شهری و اختصاص بخشی از این اراضی به فضاهای عمومی در اختیار مردم، تاکید شد. بدیهی است در صورت عدم تعامل در اجرای مصوبات، تصمیم گیری مبنی تثبیت کاربری نظامی بر روی اراضی موصوف در جلسه آتی شورای‌‬ عالی انجام خواهد شد.

طرح موضعی ساماندهی حریم شهر چهارباغ در چارچوب ضوابط حریم و اصلاح حریم شهر کوهسار واقع در استان البرز نیز بررسی شدند و مقرر شد به منظور جلوگیری از ساخت و سازهای غیرقانونی در حریم شهرها، حریم هیچ یک بدون ضابطه باقی نماند.

در خصوص الحاق اراضی طرح اقدام ملی مسکن به محدوده شهر جدید پرند تصویب شد ۴۴۵ هکتار اراضی واقع در ضلع غربی شهر با ایجاد خدمات مکمل در اراضی متناسب مانند پارک کوهستان بر ارتفاعات به شهر الحاق شود.

کد خبر 5209681

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha