برای اشتغال نیازمندان محدود به برنامه نیستیم و جهادی عمل می‌کنیم

قزوین-مدیرکل کمیته امداد استان قزوین گفت: باید سازوکار اشتغال و توانمندسازی مددجویان را با استفاده از ظرفیت‌ها فراهم کنیم، محدود به برنامه نیستیم و برای رشد اشتغال تلاش جهادی خواهیم داشت.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی کمیته امداد امام خمینی (ره) استان قزوین مهرعلی حق گویان در نشست مشترک با رئیس بسیج سازندگی استان قزوین بیان کرد: کمیته امداد امام خمینی (ره) و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تجربه‌هایی دارند که باید در کنار هم قرار گیرد تا ماحصل آن خدمت رسانی مؤثر برای نیازمندان باشد.

وی ادامه داد: باید سازوکار اشتغالزایی و توانمند سازی مددجویان را با استفاده از ظرفیت‌های موجود فراهم کنیم از این رو خود را محدود به برنامه‌های پیش بینی شده نمی‌دانیم و برای رشد کمی و کیفی اشتغال تلاش جهادی خواهیم داشت.

مدیرکل کمیته امداد استان قزوین اضافه کرد: نمی‌توانیم بگوییم خطایی در کار ما وجود ندارد اما با جدیت در کار و تقویت نظارت‌ها، خطاها و اشتباه را کاهش داده‌ایم و اگر امروز اشتغال ایجاد شده توسط کمیته امداد امام (ره) کمترین انحراف را در میان اشتغال سایر دستگاه‌ها دارد، ماحصل همین تلاش است.

وی افزود: ایجاد اشتغال یک رویکرد جدی برای تحقق شعار توانمندسازی است ولی هیچ گاه نباید به دنبال افزایش اعداد و ارقام در موضوع اشتغال باشیم چراکه کار کیفی یک اصل است از این رو به دنبال این هستیم که هم کیفیت اشتغال ایجاد شده در نظر گرفته شود و هم ضوابط کار رعایت شود.

حق گویان عنوان کرد: برای ایجاد اشتغال در زمینه‌های مختلف تعامل مناسبی با دستگاه‌های اجرایی استان صورت گرفته است و اجرای هر طرح اشتغال منوط به اخذ مجوزهای لازم و در نظر گرفتن شرایط اقلیمی و بومی هر منطقه خواهد بود.

مدیرکل کمیته امداد استان قزوین اظهار کرد: در بحث کاریابی باید با صاحبان حرف و مشاغل تعامل شده است تا زمینه اشتغال مددجویان را مهیا کنیم و در این خصوص بسته‌های تشویقی در قالب تسهیلات اشتغال، پنجاه میلیون تومانی با بازپرداخت هفت ساله به ازای اشتغال هر مددجو و یا پرداخت حق بیمه سهم کارفرما به مدت دو سال در نظر گرفته شده است.

وی خاطرنشان کرد: در بحث بازارچه و فروش محصولات با شرکت‌های مختلف و اپلیکیشن‌های فعال تفاهم نامه همکاری داریم در نتیجه این آمادگی برای فروش محصولات تولیدی وجود دارد.

در ادامه معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد استان قزوین گفت: بیکاری منشأ آسیب‌های زیادی در جامعه است از این رو باید به اشتغال توجه لازم را داشته باشیم.

محمد صیادی یادآور شد: عنصر مهمی به نام اعتماد در جامعه داریم، حال اگر درخواستی ارائه می‌شود و دقت در ضوابط صورت می‌گیرد از آن به عنوان سخت گیری یاد نشود بلکه همین سلامت کار موجب اعتماد عمومی شده است و این اعتماد نیز سرمایه اجتماعی است که باید حفظ کنیم.


کد خبر 5222728

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 14 =