اقدامات شهرداری‌های خراسان جنوبی در جریان انتخابات ارزیابی می‌شود

بیرجند - رئیس کمیته اطلاع رسانی و تبلیغات ستاد انتخابات خراسان جنوبی از ارزیابی اقدامات شهرداری‌ها در جریان انتخابات خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر، مالکی با بیان این مطلب در جلسه ارتباط ویدئوکنفرانسی با شهرداران استان که با موضوع تبلیغات محیطی برگزار شد، خاطرنشان کرد: تبلیغات، نقش بسیار مهمی در عرصه انتخابات به ویژه در حضور حداکثری مردم پای صندوق‌های رأی دارد.

وی گفت: در شرایط فعلی و با عنایت به نزدیک شدن به روز برپایی انتخابات، فضاسازی شهری و استفاده از بیلبوردها، تلویزیون‌های شهری و امکانات در اختیار شهرداری برای نصب بنرها و پوسترهای انتخابات مورد انتظار است.

به گفته وی؛ هدف از تبلیغات محیطی، تأثیرگذاری بر میزان مشارکت مردم در انتخابات اشت.

مشاور استاندار و مدیر روابط عمومی استانداری، به چهار رکن اصلی انتخابات اشاره کرد و گفت: سلامت، امنیت، رقابت و مشارکت اصلی ترین ارکان انتخابات می‌باشند.

مالکی ادامه داد: اگر چه همه ما به نوعی در عملیاتی شدن این چهار رکن، نقش داریم اما مهمترین تکلیف ما این است که از امکانات و تجهیزات در اختیار برای ترغیب و تشویق مردم، به حضور در انتخابات حداکثر استفاده را ببریم.

وی انتخابات را اولویت اول و مهمترین برنامه دستگاه‌ها در شرایط موجود خواند و متذکر شد: با عنایت به تلاش معاندان برای دلسرد کردن مردم از حضور در انتخابات، این وظیفه ماست که با تبلیغات درست، شور و نشاط انتخاباتی را ایجاد نمائیم.

مدیرکل دفتر شهری و شوراهای استانداری نیز در ادامه از آمادگی کامل شهرداری‌های سطح استان برای برپایی انتخابات گفت و خاطرنشان کرد: با عنایت به اهمیت موضوع انتخابات، این تکلیف همه ماست که با استفاده از ظرفیت‌های در اختیار برای ترغیب مردم به مشارکت در این امر مهم بهره ببریم.

اشرفیان با پیشنهاد تشکیل کمیته ارزیابی برای رصد اقدامات شهرداری‌ها در این زمینه، تصریح نمود: شهرداران محترم می‌بایست با تهیه بروشورها، بنرها و پوسترهایی حاوی بیانات رهبر معظم انقلاب درخصوص اهمیت انتخابات اطلاع رسانی نمایند.

وی تأکید کرد: در این اقدامات، رأی اولی‌ها باید جایگاه ویژه ای داشته باشند.

در ادامه این جلسه که با حضور نماینده صدا و سیمای مرکز خراسان جنوبی همراه بود، شهرداران حاضر از طریق ارتباط تصویری به تشریح اقدامات خود در زمینه تبلیغات انتخابات پرداختند و در پایان به این نکته هم تأکید شد که؛ با توجه به نقش بسیار مهم شهرداری‌ها در فضاسازی شهری، ضمن تشکیل کمیته ارزیابی، عملکرد شهرداری‌ها در این ایام، رصد و پایش می‌شود.

کد خبر 5222986

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha