چرخ‌های سانتریفیوژ و زندگی مردم را باهم پنجر کردند

تبریز- فعال سیاسی گفت: سال ۹۲ گفتند چرخ سانتریفیوژ و زندگی مردم را باهم می‌چرخانیم اما هر دو را پنجر کردند.

به گزارش خبرنگار مهر، سعید محمد ظهر امروز چهار شنبه در دانشگاه تبریز گفت: تمام مشکلات ما به خاطر فاصله گرفتن از ارزش‌های دینی است و امام خمینی (ره) با شجاعت و جسارت عَلم تشکیل یک دولت مبتنی بر ارزش‌های اسلامی بلند کردند.

وی ادامه داد: اتفاقات پس از جنگ انتظار را بر این می‌برد که شرایط به سمت حکمرانی اسلامی بروند اما به هر دلیل ریل گذاری برا این امر نیفتاد همان نهیبی که امام زدند و فرمودند نگذارید انقلاب به دست نا اهلان بیفتد، نمی‌خواهیم بگوییم که به دست نااهلان افتاد اما هرچه بود ریل‌گذاری بر اساس تعالیم و آموزه‌های دینی نبود.

محمد افزود: در این سی و چند سال رهبری نیز بارها و به کررات تذکرات زیادی داده‌اند اما متأسفانه دولت‌ها بر اساس منویات رهبری حرکت نکرده‌اند و باعث شده امروز شرایط نابسامانی را در موضوعات مختلف شاهد باشیم.

وی ابراز داشت: این بود که رهبری در پایان ۴۰ سال بیانیه گام دوم را مطرح کردند در واقع این بیانیه استراتژی چهل سال دوم را مشخص می‌کند و عمده هدف اصلاح این ریل گذاری است.

این فعال سیاسی ادامه داد: در این چهار دهه فاصله زیادی بین بایدها و آنچه اتفاق افتاده وجود دارد لذا اگر در قوانین، ساختار، تفکرات و افراد ایراد وجود دارد باید اصلاح شود و مجدد این ریل گذاری عوض شود.

مردم از انقلاب ناراحت نیستند

وی گفت: شاه بیت این بیانیه تغییر نسل مدیریتی و تشکیل دولت جوان حزب اللهی بود که به کررات نیز رهبری در سخنرانی‌ها به این مورد اشاره کردند.

محمد گفت: در تفکر غرب زده لیبرالی که در عمده دوران پس از انقلاب اسلامی حاکمیت کرده، ارزش‌های اسلامی خارج نمی‌شود، آیا امروز در جامعه ما به معنی واقعی عدالت وجود دارد؟ اگر هست این شکاف طبقاتی که هر روز زاویه‌دار تر می‌شود از کجا ناشی می‌شود؟ عدالت در حوزه اقتصادی بانکداری سلامت … دچار نقصان بسیار بزرگ دارد این را نباید به پای انقلاب بگذاریم.

وی افزود: اگر امروز مردم دلزده و ناراحت هستند ناراحتی ناشی از انقلاب اسلامی نیست بلکه از کارگزارانی هست که مدیریت غلطی دارند این باید مورد هدف قرار گیرد و اصلاح شود.

محمد ادامه داد: در منطقه هم ما شاهد هستیم دشمن تمام قد وارد عرصه شده تحریم‌ها را طراحی کرده و مردم ما را تحت فشار قرار داده است از این سو در داخل یک وادادگی و رها شدگی وجود دارد، اینجا همان نقطه‌ی عطف و پیچ تاریخی است که رهبری بارها به آن اشاره کردند و ما باید به درستی نقش آفرینی کنیم.

مردم باید به دنبال گفتمان اسلامی باشند

وی ابراز داشت: انقلاب ما گفتمان قوی دارد اما نمی‌توانیم آن را پیاده کنیم ما که دچار مشکل مرغ، گوشت و برنج هستیم چطور می‌توانیم برا تحقق تمدن جهانی اسلامی گام برداریم و برای امت‌های اسلامی راهبرد تعیین کنیم؟ باید دولت اسلامی با تمام ملاک‌ها و ارزش‌های دینی ما تشکیل شود و با پیوست‌های و تفکرات بومی حرکت کنیم نه اینکه نگاه به غرب داشته باشیم و استراتژی خود را وامدار دیگران باشیم.

وی گفت: این دو هفته تعیین کننده است می‌توانیم مسیر قبلی را برویم و دولت سوم روحانی را شاهد باشیم یا یک تحول ایجاد شود و مردم درک صحیح از مسائل داشته باشند و مردم باید به دنبال گفتمان اسلامی باشند، در سخنان کسانی که خود را عرصه می‌کنند به این برسند و برنامه را مورد توجه قرار دهند.

وی ادامه داد: ما یک حرکت خودجوش مردمی را بر همین اساس شکل دادیم و زمانی که دیدیم هیچ مصداقی خود را عرضه نمی‌کند وارد کار شدیم برنامه تولید کردیم و چون جمع خالصانه‌ای داشتیم یک جریان خودجوش مردمی در هفت ماه رقم خود که تمام جریان‌های سیاسی احساس خطر کردند و این جریان جدید را رقیب خود دیدند علت اصلی آن بود که جوانان برای نصرت ولی وار میدان شدند.

محمد افزود: ما به دنبال تحول و جوان‌گرایی بودیم که همانطور که رهبری فرمودند علاج مشکلات کشور در این است که جوانان وارد میدان شوند، ما بر اساس تکلیف عمل کردیم و پس از اینکه شورای نگهبان به جمع بندی نرسید همان روز نخست در توییتی اعلام کردیم که پای کار جبهه انقلاب هستیم.

وی افزود: فاصله تا دو روز بیانیه این بود که کسی از شورای نگهبان به بنده علت عدم احراز را اعلام نکردند، در هر صورت افراد مورد توجه نباشد و باید جریان و جبهه را مورد عنایت قرار داد لذا تیم ما به طور کامل وارد میدان شد.

این انتخابات برای مردم است

محمد ادامه داد: این انتخابات برای مردم است و کسی نمی‌تواند به مردم تحمیل کند که چگونه فکر کنند، مردم به عنوان سرمایه‌های اجتماعی نظام باید خود به بلوغ فکری برسند.

وی گفت: الان فرصت این بود که بنده که عدم احراز شده‌ام کنار بنشینم در حالی که این‌طور نیست بلکه هر ۷ نفر تأیید شده مورد احترام هستند اما باید سراغ کسی برویم که بیشترین تطابق با شاخص‌های مطرح شده توسط رهبری را داشته و رأی آوری خوبی هم داشته باشد و مشارکت حداکثری به خوبی شکل بگیرد.

محمد سپس گفت: اگر مشارکت پایین باشد، دولتی که در آینده می‌آید نه وجاهت داخلی دارد نه وجاهت بین المللی لذا برای مسیر پیشرفت، آبادانی و امنیت نیاز به حضور همگانی داریم.

وی افزود: بر اساس تحقیق‌هایی که انجام شد به این رسیدیم که از آیت الله رئیسی حمایت کنیم و البته در جبهه انقلاب نیز باید به این نتیجه برسند که سایر رقبا انصراف دهند و اجازه دهند که آرا تجمیع شود و با یک پشتوانه خوب اصلح را انتخاب کنیم‌.

کد خبر 5226419

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha