اعتراف سرمربی تیم ملی فوتسال کویت به اضافه وزن بازیکنانش

سرمربی تیم ملی فوتسال کویت اعتراف کرد که بعضی از بازیکنان تیمش در مسابقات فوتسال کشورهای عربی اضافه وزن داشته‌اند. وی همچنین از شب بیداری بازیکنان کویت انتقاد کرد.

به گزارش خبرنگار مهر، تیم ملی فوتسال کویت در مرحله گروهی مسابقات فوتسال کشورهای عربی حذف شد و این موضوع انتقاداتی را از «کاکائو» سرمربی برزیلی کویت به همراه داشت.

کاکائو ضمن بر شمردن مشکلات فوتسال کویت و ارائه برنامه‌هایش برای حل این مشکلات، اعتراف کرد که چند بازیکن تیمش در رقابت‌های فوق اضافه وزن داشته‌اند.

کاکائو در گفتگو با روزنامه «الانبا» کویت در خصوص ناکامی این تیم در مسابقات کشورهای عربی گفت: شخصاً ۲۱ روز وقت خواستم تا بازیکنان را برای این مسابقات آماده کنم اما مسئولان فدراسیون فوتبال به دلیل مسابقات داخلی عذرخواهی کردند. ما فقط با دو جلسه تمرین به مصر رفتیم و با این فرصت نمی‌توان بازیکنان را به سطح فنی و جسمی مورد نظر رساند. ما با تیم‌هایی بازی کردیم که بیش از یک ماه در آمادگی بودند.

وی با اشاره به اینکه یک سال و نیم تعطیلی تیم ملی فوتسال کویت در ایجاد این شرایط تاثیرگذار بوده است، افزود: مطمئناً بازیکن برای حفظ آمادگی جسمی و روحی باید مدام بازی کند. بعضی از بازیکنان در این جام علاوه بر عدم هماهنگی، اضافه وزن داشتند. سه بازیکن اصلی را هم به دلیل مصدومیت در اختیار نداشتیم.

سرمربی تیم ملی فوتسال کویت با بیان اینکه بعضی از باشگاه‌های کویتی مربی بدنساز ندارند، تصریح کرد: این یک اتفاق منفی و نادرست است و باعث افزایش یا کاهش وزن بعضی از بازیکنان شده است.

کاکائو درباره برنامه‌هایش برای فوتسال کویت هم گفت: قراردادم از قبل تمدید شده است ولی به موارد زیادی نیاز دارم. به عنوان مثال سازماندهی مسابقات لیگ کویت باید به شیوه‌ای بهتر باشد و تیم ملی در راس اولویت‌ها قرار بگیرد. امیدوارم بازیکنان بیشتر به خود توجه کنند چون بعد از تمرینات روزانه از خود مراقبت نمی‌کنند و شب‌ها تا دیروقت بیدار می‌مانند. این اشتباه است. کویت سه بازیکن دارد که توانایی حرفه‌ای بودن در هر باشگاهی را در دنیا دارند. می‌توان به تدریج تعداد این بازیکنان را بیشتر کرد.

سرمربی تیم ملی فوتسال کویت همچنین اعلام کرد حضور تنها هفت تیم در لیگ کویت یک اتفاق منفی است. کاکائو گفت: هر تیمی که در جهان می‌خواهد توسعه یابد باید باشگاه‌هایش را افزایش بدهد. وقتی در قزاقستان بودم، آنها تیم‌های کمی در لیگ خود داشتند ولی وقتی قزاقستان را بعد از پنج سال ترک کردم، تعداد تیم‌هایشان به ۱۱ تیم افزایش یافت. آن دوره شاهد پیشرفت مشخصی در قزاقستان بودیم. امیدوارم در کویت هم تعداد تیم‌ها را افزایش بدهیم. شنیده‌ام دو باشگاه جدید وجود دارد که در فصل آینده شرکت خواهند کرد.

سرمربی تیم ملی فوتسال کویت با بیان اینکه حضور بازیکنان خارجی به افزایش سطح مسابقات لیگ کویت کمک می‌کند، از احتمال اعزام سه بازیکن تیم ملی کویت به اروپا و حضور در یک دوره اردوی آماده سازی خبر داد.

کد خبر 5228013

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha