محور اصلی برنامه های دولت سلام توجه به مستضعفان است

زاهدان- نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: محور اصلی برنامه های دولت سلام توجه به مستضعفان به عنوان صاحبان اصلی انقلاب است.

به گزارش خبرنگار مهر، امیرحسین قاضی زاده هاشمی شامگاه یکشنبه در جمع مردم زاهدان اظهار داشت: سیستان وبلوچستان از مهدهای تمدن ایران زمین است که متأسفانه عقب ماندگی‌هایی در سالیان و دولت‌های گذشته در ان به وجود آمده که بخشی از آن نیز تاریخی بوده است.

وی با اشاره به اینکه ما در دولت خودمان می‌کوشیم کارکرد دقیقی برای سازمان‌ها و نهادها برای جبران این عقب ماندگی تعریف کنیم، گفت: این کمبود امکانات باعث مهاجرت برخی مردم شده و لازم است تا امکانات به نحو مناسب توزیع شود.

نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری با اشاره به اینکه دولت سلام متشکل از همه قومیت‌ها و مذاهب است، افزود: با سپردن کار به مردم با فرهنگ و مرزدار این استان می‌توان تجارت بزرگی را در ارتباط با کشورهای همسایه ایجاد کرد.

وی ادامه داد: استان سیستان و بلوچستان و دیگر استان‌های مرزی در حقیقت جایی است که ابتدا باید منابع مالی دولت‌ها درتوسعه آنها هزینه شود.

قاضی زاده هاشمی گفت: ۷۰ درصد مسکن چند سال اخیر فقط در ۴ استان کشور ساخته شده است که همین باعث تمرکز سرمایه در استا نهای برخوردار شده و این چیزی است که دولت باید آن را تغییربدهد.

وی اضافه کرد: در کنترل تورم، واگذاری کار به اقوام، بحث آب و سایر موارد در دولت سلام برنامه داریم اما محور اصلی برنامه دولت سلام توجه به مستضعفان به عنوان صاحبان اصلی انقلاب است.

نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری تصریح کرد: باید نهادها و روش‌هایی که این نابرابری را در میان مردم ایجاد می‌کند، برداشته شود.

وی افزود: وقتی یارانه دادن ارزشمنداست که تورم و گرانی کنترل شده باشد و اگر به تناسب تورم باشد باید حدود یک میلیون تومان به مردم یارانه داده شود.

قاضی زاده هاشمی گفت: برداشتن مانع از پیش روی سرمایه گذاران و تسهیل فعالیت‌های بخش خصوصی وظیفه دولت است.

وی ادامه داد: برنامه‌های هر شهرستان باید در آن شهرستان نیازسنجی و حمایت شود تا رفع شود و مردم را بر سر مدیران حاکم می‌کنیم و اگر ۳۰ درصد مردم یک شهرستان از مدیری اعلام نارضایتی کنند، قطعاً عزل می‌شود.

نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری بیان کرد: اختیارات بالاتر به مدیران شهرستانی می‌دهیم و از آنان کار و عملکرد مشخص می‌خواهیم.

وی افزود: امیدوارم که آینده ایران را سیستان و بلوچستان رقم بزند و این استان ظرفیت فوق العاده ای دارد که توسعه ریلی و سواحل مکران و انرژی‌های نوین آن را توسعه می‌دهیم و سرمایه گذاری گسترده درآن می‌شود.

کد خبر 5234150

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 6 =