پیش بینی ۱۲۲ صندوق اخذ رای در مناطق صعب العبور هرمزگان

بندرعباس - رئیس ستاد انتخابات استان هرمزگان گفت: ۱۲۲ صندوق اخذ رای مناطق صعب العبور در نظر گرفته شده است.

به گزارش خبرنگار مهر، علی رئوفی ظهر جمعه در حاشیه بازدید از صندوق های رای در جمع خبرنگاران، با بیان اینکه یک میلیون و ۱۸۹ هزار و ۸۶۹ نفر در هرمزگان واجد شرایط رای هستند، افزود: انتخابات در ۱۳ شهرستان، ۴۵ شهر، ۳۹ بخش و هزارو ۳۱۸ روستای استان برگزار می‌شود.

وی با اشاره به اینکه ۱۲۲ صندوق برای اخذ رای مناطق صعب العبور در نظر گرفته شده و عوامل برگزای انتخابات بیش از ۳۴ هزار نفر هستند، تصریح کرد:: تعداد ۶۴۸ نامزد در شهر، ۷ هزارو ۶۰۸ نفر در روستا برای کرسی‌های شورای اسلامی باهم به رقابت می‌پردازند که از این تعداد ۷ هزارو ۵۴۷ نفر مرد و ۷۰۹ نفر زن هستند.

رئوفی با بیان اینکه تعداد کرسی‌های شورای شهر ۲۳۳ و شورای روستایی هزار و ۳۳۲ کرسی است، عنوان کرد: تعداد صندوق‌های اخذ رای هزار و ۵۵۶ صندوق است، از این تعداد هزار صندوق ثابت و ۵۵۶ صندوق سیار هستند.

وی با بیان اینکه ۶۰۲ هزار و ۶۴ نفر آقا و ۵۸۷ هزار و ۸۰۵ نفر خانم هستند و ۳۴ هزار و ۳۹ نفر رأی اول در استان وجود دارد، تصریح کرد: در دو انتخابات ریاست جمهوری گذشته، در سال ۹۲ با توجه به اینکه واجدان شرایط یک میلیون ۱۹ هزار و ۲۲۰ نفر بودند، ۷۷٫۲ درصد حضور پیدا کردند.

رئوفی با اشاره به اینکه در سال ۹۶، یک میلیون و ۱۲۹ هزار و ۲۲۸ نفر واجدین شرایط بوده‌است که بیش از ۷۸ درصد شرکت کردند، اظهار کرد: یکی از کلید واژه‌هایی که امروز در انتخابات مطرح می‌شود، «مشارکت» است. از همه شهروندان می‌خواهم که با این شعار همراهی کنند، «نه به انفعال»، «نه به بایکوت»، «نه به تحریم» و «آری به مشارکت فعال».

رئیس ستاد انتخابات استان هرمزگان در پایان گفت: ما به عنوان مجریان انتخابات هم این سه کلید واژه را در نظر خواهیم داشت، «بی طرفی کامل»، «قانون‌مداری» و «امنیت و سلامت انتخابات».

کد خبر 5237969

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 8 + 4 =