ضرورت افزایش اعتبارات ابلاغی توسعه سواحل مکران

بندرعباس - استاندار هرمزگان بر ضرورت افزایش اعتبارات ابلاغی توسعه سواحل مکران تاکید کرد.

به گزارش خبرنگار مهر، فریدون همتی استاندار هرمزگان صبح پنجشنبه با همراهی نماینده شرق استان، رئیس سازمان مدیریت برنامه ریزی استان و معاون عمرانی جهت پیگیری تخصیص بیشتر اعتبارات پروژه‌های عمرانی با محمدباقر نوبخت معاون رییس جمهور و رییس سازمان برنامه و بودجه کشور دیدار و چانه زنی کردند.

فریدون همتی با بیان اینکه منابع استان از محل اعتبارات توسعه سواحل مکران در سال جاری نزدیک به ۵۰۰ میلیارد تومان است، اظهار داشت: ۳۸۳ میلیارد تومان از منابع پروژه‌های مربوط به توسعه سواحل مکران از محل اعتبارات استانی و بیش از ۱۰۰ میلیاردتومان نیز مربوط به پروژه‌های ملی است.

همتی، ابلاغ و تخصیص کامل اعتبارات پروژه‌های پیشنهادی استان از محل اعتبارات قانون استفاده متوازن ملی و اعتبارات مربوط به ردیف توسعه سواحل مکران را مورد تأکید قرار داد و افزود: با توجه به اهمیت توسعه در این منطقه، ۱۰۰ درصد اعتبارات ابلاغی می‌بایست تخصیص پیدا کند و علاوه بر این، اعتبارات این یخش با استفاده از مکانیزم بند (ط) ماده ۲۸ قانون الحاق بخشی از مقررات مالی دولت به میزان ۲ هزارمیلیارد ریال افزایش پیدا کند.

استاندار هرمزگان همچنین خواستار مستثنی قراردادن ردیف اعتباری توسعه سواحل مکران از قانون کسر پنج درصد اعتبارات توازن از سرجمع اعتبارات شد و با اشاره به ضرورت افزایش سقف اعتباری و تخصیص کامل ردیف توسعه ابوموسی، گفت: به منظور حفظ تمامیت ارضی کشور و همچنین تامین امنیت ملی، برقراری تردد هوایی و دریایی، جابجایی بار و مسافر و همچنین تأمین ملزومات و مایحتاج زیرساخت‌های این جزیره مهم و استراتژیک، اعتبارات این ردیف نیز باید به صورت کامل تخصیص داده شود.

وی در این دیدار به شرایط قرمز کرونایی استان نیز اشاره کرد و بیان داشت: با توجه به وضعیت بحرانی استان و افزایش مرگ و میر ناشی از کرونا، ظرفیت بیمارستانی و کادر درمان استان به طور کامل در اختیار گرفته شده است اما مداخله و امداد لازم به ویژه در خصوص تأمین فوری ملزومات و تجهیزات مورد نیاز و پرداخت هزینه‌های تأمین دارو و لوازم مصرفی بیماران و مهیا سازی بیمارستان صحرایی برای مقابله مؤثر با شرایط پیش رو یک ضرورت محسوب می‌شود.

استاندار هرمزگان گفت: دکتر نوبخت در این دیدار، دستورات لازم را در خصوص تخصیص منابع اعتباری برای مقابله با کرونا و افزایش اعتبارات مربوط به آسیب‌های اجتماعی و محرومیت زدایی صادر کرد.

نماینده مردم شرق استان در مجلس شورای اسلامی، معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری هرمزگان و رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان نیز در نشست امروز حضور داشتند.

کد خبر 5253324

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 8 =