تمرکز خبرنگاران به دولت و ملت، مسئولیت سنگین فعالان این حوزه است

وزیر کشور عبور از حاشیه سازی در مسیر توسعه کشور را مستلزم نگاه تیزبین و موقع شناسی بخصوص در سطح رسانه‌های نوین بر شمرد و گفت:تمرکز خبرنگاران به دولت و ملت، مسئولیت سنگین فعالان این حوزه است.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از وزارت کشور، عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور در پیامی هفدهم مرداد و مناسبت روز خبرنگار را تبریک گفت.

در این پیام با گرامیداشت شهادت مظلومانه و غریبانه خبرنگار شهید محمود صارمی در ۱۷ مردادماه، این روز را فرصتی شایسته در پاسداشت و ترویج مقام و منزلت خبرنگاران و رسالت پُر اَرج فعالان عرصه خبر در پرچمداری حقیقت، دفاع از آرمان‌های کشور و اعتلای امنیت و منافع ملی کشور در آوردگاه رسانه‌ای بر شمرد.

وزیر کشور در این پیام خاطر نشان کرد: تمرکز و توجه توأمان خبرنگاران به دولت و ملت، مسئولیت سنگین فعالان این عرصه است که تبیین و تشریح دقیق رویکردها و خدمات نظام و دولت در نزد افکار عمومی از یکسو و انعکاس مسئولانه خواسته‌های مردم، پیگیری واقع بینانه مطالبات عمومی و نظارت رسانه‌ای بر قدرت را در بر دارد؛ و البته ایفای موفق این مسئولیت، تلاشی هنرمندانه و حرفه‌ای را می‌طلبد که پی در پی آزمونی دشوار را پیش روی خواهران و برادران خبرنگار می‌گشاید.

جانشین رئیس جمهور در شورای اجتماعی کشور ادامه داد: در این میان آنچه دشواری‌های فعالیت اصحاب شریف رسانه و خبرنگاران عزیز ایران را دوچندان ساخته است، جریان سازی های مستمر نظام سلطه جهانی از طریق رسانه‌های بیگانه برای القای ناکارآمدی مردمسالاری دینی و تمرکز تخریبی بر افکارعمومی با بزرگنمایی رویدادها برای تبدیل همه موضوعات به چالش‌های بزرگ و همچنین بی اهمیت جلوه دادن دستاوردهای کلان سیاسی و اقتصادی کشور است که نتیجه آن زمینه سازی برای ایجاد و تشدید زمینه‌های یاس و نا امیدی در سطح عمومی جامعه است.

رحمانی فضلی در این پیام تاکید کرد: مأموریت پر ارج خبرنگاران در چنین بستر رسانه‌ای آن‌هم نه فقط در سطح داخلی بلکه با سطح فهم و تأثیر بین المللی، معنا و مفهوم می‌یابد و این رسالت، تحت تأثیر پاندمی بیماری منحوس کرونا و همچنین تحریم‌های ظالمانه دشمن علیه مردم ایران، از اهمیت ویژه ای برخوردار شده است.

فرمانده قرارگاه عملیاتی مبارزه با کرونا با اشاره به آثار مختلف کرونا به عنوان یک بیماری فراگیر جهانی، تصریح کرد: این بیماری سطح مشخصی از تهدیدات را در همه کشورهای دنیا ایجاد کرده است و دشواری‌های مواجهه همه کشورهای دنیا با این بیماری و آثار آن از جمله در سپهر عمومی، کاملاً مورد انتظار است اما در مورد ایران، شاهدیم که جریان‌های اداره کننده رسانه‌های معاند، در هر مقطع از فراز و فرود بیماری کرونا، حاشیه سازی های فوق العاده و در مواردی امنیتی سازی این موضوع را دنبال می‌کنند که عبور از آن، مستلزم نگاه تیزبین و موقع شناسی اهالی رسانه بخصوص در سطح رسانه‌های نوین است.

رئیس ستاد اطلاع رسانی و تبلیغات اقتصادی کشور در این پیام اظهار امیدواری کرد: در این شرایط خطیر که مقارن با ورود کشور به قرن جدید شمسی است، واقع بینی و مسؤلیت شناسی رسانه‌ای به عنوان شرط لازم تحقق اهداف در اجرای سیاست‌ها، بیش از گذشته مورد توجه قرار گیرد و اقناع عمومی بموازات نظارت فراگیر رسانه‌ای به عنوان مقدمه همراه سازی افکار عمومی در مسیر توسعه کشور از رهگذر نظام رسانه‌ای قوی، مسئولانه، هوشمند و آینده نگر و افق اندیش محقق گردد.

وزیر کشور افزود: مجموعه وزارت کشور نیز از صف تا ستاد بعنوان متولی و متکفل هماهنگی برای اجرای سیاست‌های کشور در مناطق مختلف ایران؛ قدردان زحمات شبانه روزی فعالان عرصه خبر در آگاهی بخشی و روشنگری است و همچون گذشته بر همکاری صادقانه و صمیمانه با رسانه‌ها و خبرنگاران پر تلاش تاکید می‌کند.

رحمانی فضلی در این پیام ضمن تقدیر از همه فعالان عرصه اطلاع رسانی کشور، گفت: بطور ویژه از حضور مؤثر و تلاش‌های همه خبرنگاران، تصویر برداران و عکاسان حوزه وزارت کشور در دوره هشت ساله اخیر تشکر می‌کنم و روز خبرنگار را به جملگی این همکاران پر تلاش تبریک می گویم و از خداوند منان آرزوی سلامتی و بهروزی برای یکایک این عزیزان دارم.

همچنین متن کامل پیام وزیر کشور بمناسبت روز خبرنگار، به شرح ذیل ارائه می‌شود:

بسم ا… الرحمن الرحیم

فرارسیدن ۱۷ مرداد؛ روز خبرنگار و موعد مبارک و خجسته گرامیداشت فعالان عرصه خبر و اطلاع رسانی را تبریک می گویم‌.

این روز که مصادف با شهادت مظلومانه و غریبانه خبرنگار شهید محمود صارمی است؛ فرصتی شایسته در پاسداشت و ترویج مقام و منزلت خبرنگاران و رسالت پُر اَرج فعالان عرصه خبر در پرچمداری حقیقت، دفاع از آرمان‌های کشور و اعتلای امنیت و منافع ملی کشور در آوردگاه رسانه‌ای است.

تمرکز و توجه توأمان خبرنگاران به دولت و ملت، مسئولیت سنگین فعالان این عرصه است که تبیین و تشریح دقیق رویکردها و خدمات نظام و دولت در نزد افکار عمومی از یکسو و انعکاس مسئولانه خواسته‌های مردم، پیگیری واقع بینانه مطالبات عمومی و نظارت رسانه‌ای بر قدرت را در بر دارد؛ و البته ایفای موفق این مسئولیت، تلاشی هنرمندانه و حرفه‌ای را می‌طلبد که پی در پی آزمونی دشوار را پیش روی خواهران و برادران خبرنگار می‌گشاید.

در این میان آنچه دشواری‌های فعالیت اصحاب شریف رسانه و خبرنگاران عزیزِ ایران را دوچندان ساخته است، جریان سازی های مستمر نظام سلطه جهانی از طریق رسانه‌های بیگانه برای القای ناکارآمدی مردمسالاری دینی و تمرکز تخریبی بر افکارعمومی با بزرگنمایی رویدادها برای تبدیل همه موضوعات به چالش‌های بزرگ و همچنین بی اهمیت جلوه دادن دستاوردهای کلان سیاسی و اقتصادی کشور است که نتیجه آن زمینه سازی برای ایجاد و تشدید زمینه‌های یأس و ناامیدی در سطح عمومی جامعه است.

مأموریت پر ارج خبرنگاران در چنین بستر رسانه‌ای آن‌هم نه فقط در سطح داخلی بلکه با سطح فهم و تأثیر بین المللی، معنا و مفهوم می‌یابد و این رسالت، تحت تأثیر پاندمی بیماری منحوس کرونا و همچنین تحریم‌های ظالمانه دشمن علیه مردم ایران، از اهمیت ویژه ای برخوردار شده است.

کرونا به عنوان یک بیماری فراگیر جهانی، سطح مشخصی از تهدیدات را در همه کشورهای دنیا ایجاد کرده است و دشورای‌های مواجهه همه کشورهای دنیا با این بیماری و آثار آن از جمله در سپهر عمومی، کاملاً مورد انتظار است، اما در مورد ایران، شاهدیم که جریان‌های اداره کننده رسانه‌های معاند، در هر مقطع از فراز و فرود بیماری کرونا، حاشیه سازی های فوق العاده و در مواردی امنیتی سازی این موضوع را دنبال می‌کنند که عبور از آن، مستلزم نگاه تیزبین و موقع شناسی اهالی رسانه بخصوص در سطح رسانه‌های نوین است.

امید می‌رود در این شرایط خطیر که مقارن با ورود کشور به قرن جدید شمسی است، واقع بینی و مسئولیت شناسی رسانه‌ای به عنوان شرط لازم تحقق اهداف در اجرای سیاست‌ها، بیش از گذشته مورد توجه قرار گیرد و اقناع عمومی بموازات نظارت فراگیر رسانه‌ای به عنوان مقدمه همراه سازی افکار عمومی در مسیر توسعه کشور از رهگذر نظام رسانه‌ای قوی، مسئولانه، هوشمند، آینده نگر و افق اندیش محقق گردد.

مجموعه وزارت کشور نیز از صف تا ستاد بعنوان متولی و متکفل هماهنگی برای اجرای سیاست‌های کشور در مناطق مختلف ایران؛ قدردان زحمات شبانه روزی فعالان عرصه خبر در آگاهی بخشی و روشنگری است و همچون گذشته بر همکاری صادقانه و صمیمانه با رسانه‌ها و خبرنگاران پر تلاش تاکید می‌کند.

در پایان ضمن تقدیر از همه فعالان عرصه اطلاع رسانی کشور، بطور ویژه از حضور مؤثر و تلاش‌های همه خبرنگاران، تصویر برداران و عکاسان حوزه وزارت کشور در دوره هشت ساله اخیر تشکر می‌کنم و روز خبرنگار را به جملگی این همکاران پر تلاش تبریک می گویم و از خداوند منان آرزوی سلامتی و بهروزی برای یکایک این عزیزان دارم./ بمنه و کرمه

عبدالرضا رحمانی فضلی

کد خبر 5276339

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
 • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
 • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
 • captcha

  نظرات

  • IR ۰۴:۰۹ - ۱۴۰۰/۰۵/۲۶
   0 0
   جناب دکتر رحمانی متا سفانه مشکل مملکت ما اشغال شدن کرسی ها توسط افراد غیر متخصص است وانتخاب علیرضا زاکانی بعنوان شهردار پایتخت با مدرک غیر مرتبط کاری تکرار گذشته و غیر منصفانه است کرسی شهرداری زین اسب سواری که نیست.
  • IR ۱۸:۴۱ - ۱۴۰۰/۰۵/۲۷
   0 0
   شعار ایت ا... رئیسی شایسته سالاری است اصلا شایسته نیست علیرضا زاکانی که نه مدرک تحصیلیش ونه تجربه اجراییش هیچ سنخیت باشهرداری تهران نداره شهردار بشه زاکانی مناسب ریاست انرژی اتمی است وباید متواضعانه کرسی شهرداری را رها کند.