ثبت‌نام کاندیداهای ریاست سه فدراسیون باطل اعلام شد

وزارت ورزش ثبت‌نام به عمل آمده برای برگزاری انتخابات سه فدراسیون را باطل اعلام کرد.

به گزارش خبرنگار مهر، اگرچه از ابتدای سال جاری وزارت ورزش بر برگزاری انتخابات فدراسیون‌های ورزشی به عنوان یکی از اولویت‌های خود برای پیگیری و به سرانجام رساندن تاکید داشت اما این وزارتخانه در نهایت نتوانست این پروسه را در مورد سه فدراسیون به سرانجام برساند.

اسکیت (۱۱ تیرماه)، ژیمناستیک (۱۹ تیرماه) و تیراندازی (۲۰ تیرماه) سه فدراسیونی هستند که دوره ریاست آنها تمام شده است، اتفاقاً وزارت ورزش بر اساس آئین نامه انتخاباتی فدراسیون‌ها و زمان بندی که ثبت نام از کاندیداها در فاصله ۷۵ روز پیش از پایان دوره ریاست را مجاز کرده، اقدام به تعیین بازه زمانی ۱۰ روز کاری برای نام نویسی از متقاضیان ریاست در این فدراسیون کرد.

پرونده کاندیداها تا مرحله ارجاع به مراجع ذی صلاح هم پیش رفت تا اقدامات نهایی برای تعیین رئیس جدید آنها انجام شود اما با وجود تأکیدی که بر برگزاری انتخابات سه فدراسیون موردنظر تا پیش از پایان کار دولت دوازدهم وجود داشت، این مهم انجام نشد.

حالا هم که دولت جدید با وزیر جدید خود در ورزش آغاز به کار کرده است، انجام اقدامات لازم برای برگزاری انتخابات این سه فدراسیون به پله اول بازگشته چراکه ثبت نام‌های انجام شده برای ریاست آنها باطل اعلام شده است!

اعلام ابطال ثبت نام کاندیداهای ریاست فدراسیون‌های اسکیت، ژیمناستیک و تیراندازی به خاطر ابلاغ اساسنامه جدید فدراسیون‌های ورزشی و لزوم انجام انتخابات فدراسیون‌ها بر اساس آن انجام شده است. اساسنامه جدید فدراسیون‌های ورزشی ۲۰ تیرماه توسط دولت ابلاغ شد و اواخر مردادماه هم وزارت ورزش آن را به فدراسیون‌های ورزشی ابلاغ کرد.

در هر صورت از این پس انتخابات فدراسیون‌ها باید طبق این اساسنامه و دستورالعمل‌های آن برگزار شود و به همین دلیل وزارت ورزش هم ثبت نام کاندیداهای سه فدراسیون اسکیت، ژیمناستیک و تیراندازی را باطل اعلام کرده تا تمام مراحل انتخاباتی آنها را بر اساس اساسنامه جدید پیش ببرد.

این در حالی است بهمن محمدرضایی و مجید هنرجو به عنوان کاندیداهای ریاست در فدراسیون اسکیت تأیید صلاحیت مدیریتی شده بودند. قرار بود برای فدراسیون ژیمناستیک و ریاست این فدراسیون حامد جولایی و حبیب نوظهوری با یکدیگر رقابت داشته باشند ضمن اینکه سید کمال پیامبری، علی دادگر، داود کرمی و حسین زکی زاده هم چهار کاندیدای فدراسیون تیراندازی بودند.

پرونده این هشت کاندیدا در اختیار مراجع ذی صلاح قرار گرفته بود و قرار بود به محض دریافت نتیجه انتخابات آنها برگزار شود.

کد خبر 5290857

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha