رئیس مرکز حراست وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی منصوب شد

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با ابلاغ دستورالعملی ده گانه، محمدحسین هادیان را به عنوان رئیس مرکز حراست این وزارتخانه منصوب کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، محمد مهدی اسماعیلی عصر امروز در حاشیه نشست با معاونان وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، محمد حسین هادیان را در حکمی به عنوان مشاور وزیر و رئیس مرکز حراست وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی منصوب کرد.

محمد مهدی اسماعیلی در این نشست گفت: جا دارد از خدمات و تلاش های آقای خورشیدی در مدت حضور ایشان به عنوان رئیس مرکز حراست وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تقدیر کنم. تغییر مدیر به معنای نقص و عدم اعتماد به مدیر قبلی نیست و بیشتر به واسطه نوع فعالیت هایی که در دوره جدید در نظر دارم این تغییر صورت گرفت.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به برخی از ویژگی های شخصیتی قاسم خورشیدی رئیس سابق مرکز حراست وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ادامه داد: آقای خورشیدی به خوشنامی معروف هستند برای همین از ایشان خواهش کردم به عنوان مشاور وزیر در این وزارتخانه از خدمات و مشاوره های ایشان استفاده کنیم.

وی ادامه داد: آقای هادیان نیز دارای ویژگی های برجسته اخلاقی هستند و با ایشان آشنایی قبلی دارم و صیانت حقوقی از مجموعه ذینفعان وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی یکی از موضوعات مهمی است که من در برنامه‌های خود آن را پیش بینی کرده‌ام و آقای هادیان لازم است این موضوع را مورد توجه قرار بدهند. بنابراین صیانت حقوقی از مجموعه ذینفعان و پشتیبانی از آن ها از ماموریت‌های این وزارتخانه باید باشد.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی افزود: ماموریت های ابلاغی ده گانه ای را برای رئیس مرکز حراست وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی پیش‌بینی کرده‌ایم که از آن جمله می‌توان به صیانت از سلامت و سالم سازی محیط اداری، حفظ حرمت کارکنان و ارباب رجوع، شناسایی نقاط ضعف و آسیب حراستی از نظر اماکن، مسائل اداری مالی و پیش بینی برنامه های تامین حفاظت و حراست در تمامی زمینه ها، بررسی و تعیین صلاحیت پرسنل در سلسله مراتب و ارتقای شغلی و جلوگیری از بروز هرگونه فضای ناسالم، ناامن و آسیب زا در محیط ها و برنامه های رده های مختلف اشاره کرد.

اسماعیلی پاسداری از ارزش های دینی و انقلابی و رعایت اصول اخلاقی در تمامی مجموعه های مرتبط، کمک به مدیران رده های مختلف برای تامین امنیت و سلامت محیط کاری و جلوگیری از بروز آسیب های اجتماعی، صیانت از کارکنان در برابر آسیب ها و تهدیدات احتمالی، بررسی ضوابط و دستورالعمل های جاری برای شناسایی نقاط ضعف و احتمال بروز مفاسد و پیشنهاد رفع نواقص و ضعف‌ها، حفاظت از سرمایه های اطلاعاتی دیجیتال تمامی مجموعه های مرکزی و تابعه و رعایت تمامی الزامات و ضوابط پدافند غیرعامل در مجموعه‌های مرکزی و تابعه را از دیگر ماموریت ها و انتظارات حکم مشاور وزیر و رئیس مرکز حراست وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برشمرد.

وی در پایان گفت: امیدوارم هم آقای هادیان در پست و ماموریت جدید خود موفق باشند و هم آقای خورشیدی همکاری خود را در آینده با این وزارتخانه داشته باشند تا در کنار یکدیگر بتوانیم ارتقای لازم برای فعالیت های این وزارتخانه را داشته باشیم.

در بخشی از این نشست معاون وزارت اطلاعات با اشاره به اهمیت حوزه فرهنگ گفت: مسئول حراست هر دستگاه باید کمک کننده باشد. حوزه فرهنگ حوزه گفتمان سازی، فرهنگ سازی، روایت سازی و تلاش برای پیشگیری از نفوذ فرهنگ بیگانه است.رئیس مرکز حراست باید تلاش برای همگرا کردن جامعه با اصول و چارچوب های نظام را داشته باشد و اگر گروه فرهنگی و آموزشی دولت سیزدهم با یکدیگر همراه شود، می توانیم اعتماد و امید را به جامعه برگردانیم. از ویژگی‌های مسئول حراست اشراف بر امور دستگاهی است که در آن کار می کند و توجه به پیشگیری از جمله وظایف وی است. مسئول حراست باید کمک کننده به مسئولان هر دستگاه باشد، قانون‌مدار باشد و صیانت کند. تعقل گرایی در مسئول حراست بسیار مهم است تا بتواند همگرایی را ایجاد کند.

در ادامه این نشست، حکم وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به محمدحسین هادیان اهدا شد.

در بخشی از این حکم آمده است:

«جناب آقای محمدحسین هادیان

نظر به شایستگی و تجربیات ارزشمند و شناخت از توانمندی‌ها و روحیه انقلابی و مکتبی جنابعالی به موجب این حکم به عنوان مشاور وزیر و رئیس مرکز حراست منصوب می شوید.

امید است با اتکال به خداوند متعال و اهتمام به صیانت از ارزش‌های اصیل نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و نیز حریم کارکنان و اصحاب فرهنگ و هنر و با بهره‌گیری از ظرفیت های حوزه فرهنگ، هنر و رسانه و توانایی های همکاران در فراهم آوردن فضایی آکنده از ثبات امنیت و آرامش و مناسبات فرهنگی و اخلاقی در انجام وظایف محوله موفق و موید باشید.

تفصیل ماموریت ها و انتظارات از آن مرکز به پیوست این حکم ابلاغ می شود.»

همچنین در ادامه این نشست، حکم قاسم خورشیدی به عنوان مشاور وزیر به وی اهدا شد.

در بخشی از این حکم آمده است:

«جناب آقای قاسم خورشیدی

ضمن تشکر از خدمات ارزشمند و تلاش های بی شائبه و نظر به تجربیات ارزشمند و شناخت از روحیه انقلابی جنابعالی به موجب این حکم به عنوان مشاور وزیر منصوب می شوید.»

کد خبر 5298575

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha