داعش دست پرورده اسرائیل است/برخی فهم دقیقی از تحولات منطقه ندارند

آرادان- امام جمعه آرادان با بیان اینکه اسرائیل دست پرورده‌های زیادی دارد که داعش یکی از آن‌ها است، گفت: این کشور داعش را با شمایل اسلامی پدید آورد تا در سایه آن امنیتی برای خودش بسازد.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام علیرضا قنبری در خطبه‌های واپسین نماز جمعه شهریورماه ۱۴۰۰ آرادان به میزبانی مسجد صاحب‌الزمان (عج) با اشاره به اهمیت بصیرت و دشمن شناسی و با بیان اینکه وقتی دشمنان ما برای هر کارش لایه‌هایی را برنامه‌ریزی می‌کند، همه باید به عمق معانی انقلاب اسلامی توجه داشته باشیم، بیان کرد: فردی به نام اسندون که افسر سی آی ای بود که می‌گوید داعش توسط اسرائیل برای تأمین خودش طراحی شده بود که در خاورمیانه همه به جان هم بیفتند و کشورهایی که تهدید محسوب می‌شوند سرگرم جنگ شوند تا این کشور ایمن باشد.

وی با اشاره به اینکه بصیرت یعنی بدانیم که امروز در افغانستان و منطقه چه می‌گذرد، تاکید کرد: کسانی که روزگاری شعار نه غزه و نه لبنان جانم فدای ایران سر می‌دادند امروز برای افغانستان شعار می‌دهند، کسانی که فهم عمیق و دقیقی از تحولات منطقه ندارند، به تاسی از رسانه‌های بیگانه اظهار می‌کنند که ایران باید در برابر طالبان بایستد اما عمق معنی آنجا است که کشورمان نخستین اولویت خود را تأمین امنیت کشور خودش قرار داده است.

امام جمعه موقت آرادان با بیان اینکه هر کشوری به این می‌اندیشد که چطور تأمین امنیت مرزهای خودش را داشته باشد و این طبیعی است، ابراز داشت: ما چند شرط برای افغانستان داریم نخست اینکه حکومت باید از بین مردم انتخاب شود نه دست نشانده استکبار گران و نه کسانی که با فتنه‌ها و دست نشاندگی بخواهد حکومت را به دست بگیرد؛ دوم حفظ امنیت مردم ایران اسلامی چرا که ما اجازه نمی‌دهیم به هیچ وجه به مرزهای کشورمان تجاوز شود.

قنبری با بیان اینکه جان شیعیان افغانستان برای ایران اسلامی بسیار اهمیت دارد، گفت: اکثریت افغانستان اهل سنت هستند و یکی از فتنه‌های آمریکایی این بود که با حضور طالبان ایران و بالتبع فاطمیون را به جنگی بکشند که شیعه در افغانستان قلع و قم بشود لذا بصیرت آن است که اینها را بدانیم. کسانی که مطالبه حضور در افغانستان دارند باید بدانند که ما حافظ منافع همسایه‌مان هستیم اما دخالت در کشور دیگر باید مشروط به تأمین امنیت کشورمان باشد و از خاک این کشور برای خودمان تهدیدی ایجاد نکنیم.

وی با بیان اینکه تقویت اعتماد عمومی که در این کشور به عنایت امام زمان (عج) و رأی مردم در حال تحقق است، بیان کرد: در سند گام دوم انقلاب رهبر معظم انقلاب اسلامی یکی از نکاتی که مدام اشاره دارند، امید است و خوشبختانه این دولت امید را در دل مردم زنده کرده است. هنوز چندی از روی کار آمدن دولت نگذشته اما بعضاً نکاتی در کشور دیده می‌شود که امید در دل مردم زنده کرده است.

امام جمعه موقت آرادان با اشاره به برخی مطالبات از دولت سیزدهم، تاکید کرد: نخستین نکته گسترش و تعمیق عدالت در ابعاد مختلف به مثابه یکی از مطالبات مردم است ایران کشوری است که در تصرف طاغوت بود اما اولویت خود را عدالت قرار داد اما باید دانست که در این مسیر کارهای بسیاری باید شود. رهبر معظم انقلاب اسلامی تعبیری دارند به نام عقب ماندگی در تحقق عدالت که وقتی از این واژه یاد می‌کنند یعنی در دولتی که گذشت، این نکته جای تأمل داشت و حرکت کشورمان در حوزه عدالت رو به عقب بود که دولت رئیسی باید این موضوع را با اقدام فوری انجام دهد.

قنبری با بیان اینکه رفع قوانین فسادزا یکی از مهمترین مسائلی است که باید به آن توجه داشت، گفت: خیلی از قوانین در کشورمان است که فساد ایجاد می‌کند لذا دولت با همکاری مجلس باید این قوانین را اصلاح کنند و سپس دولت عزم خود را برای اجرای قوانین ضد فساد در ایران اسلامی جدی تر کند تا بتوانیم به عدالت که خواسته رهبر معظم انقلاب اسلامی است دست یابیم.

کد خبر 5306786

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 9 =