۸ هزار کیلومتر از معابر پایتخت پیاده‌رو ندارند

شهردار تهران گفت: در تهران ۱۲ هزار کیلومتر پیاده‌رو داریم که باید مناسب سازی شوند و این در حالی است که ۸ هزار کیلومتر معبر در تهران پیاده‌رو ندارند.

به گزارش خبرگزاری مهر، علیرضا زاکانی، در حاشیه جلسه تقدیر از مدال‌آوران پارالمپیک در جمع خبرنگاران در پاسخ به این سوال که قهرمانان کشورمان درد دل داشتند، شهردار تهران چقدر می‌تواند پاسخگوی این درد دل‌ها باشد؟ تاکید کرد: ما با همه وجود در اختیار آنها هستیم و افتخار می‌کنیم که به گرامی داشت غیرت، بزرگی و عظمت آنها پرداختیم. دغدغه‌ها و خواسته‌های این عزیزان فراتر از حوزه خودشان بود. متناسب سازی شهر، ایجاد زمینه تلاش و فعالیت معلولان و جانبازان و ایجاد تسهیلات برای آنها و…، امیدواریم با تمام وجود نوکری آنها را بکنیم و آنچه در شأن این بزرگواران هست را فراهم کنیم.

وی در پاسخ به این سوال که چه قولی برای مناسب سازی شهر برای تردد آسان‌تر معلولان می‌دهید؟ گفت: مناسب سازی پیاده روها جزو کلان پروژه‌هایی است که در شهر دنبال خواهیم کرد و ان شاءالله ثمره آن را شهروندان خواهند دید.

شهردار تهران گفت: در تهران ۱۲ هزار کیلومتر پیاده رو داریم که باید مناسب سازی شوند و این در حالی است که ۸ هزار کیلومتر معبر در تهران داریم که پیاده رو ندارند.

زاکانی افزود: رویکرد جدیدی در شهرداری تهران حاکم است و یکی از ویژگی‌های این رویکرد میدان داری مردم در عرصه‌های شهر بر مدار نخبگان است. چون جنبه ورزش یکی از وجوه بارز ایجاد نشاط، تندرستی و زمینه ورزش قهرمانی و اعتلای ایران اسلامی است به این توجه می‌کنیم که از محلات ظرفیت‌هایی را مهیا کنیم و بر محور نخبگان و اسطوره‌های ورزشی باشد و بتوانیم شبکه جدیدی را در شهر ایجاد کنیم که در این مدار هم اصالت و اصلیت با مردم است و هم نخبگان محور این تغییر و تحول خواهند بود و کار به دست آنها ایجاد خواهد شد. یعنی ما هر وعده‌ای بخواهیم بدهیم یک قطره از دریای کاری که نیاز هست صورت بگیرد را می‌توانیم به لطف خدا انجام بدهیم. اما وقتی ملت به میدان بیایند، کارهای زیادی انجام می‌دهند و وقتی بر مدار اندیشه و فکر، نخبگی و پیشتازی قهرمانان باشد جهت و مسیر آن مایه افتخار خواهد شد.

کد خبر 5308340

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 4 =