فعال شدن گیت های بیماریابی در ورودی مرز مهران برای بازگشت زوار

ایلام-معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی استان ایلام از فعال شدن گیت های بیماریابی ورودی مرز مهران برای بازگشت زوار خبر داد.

جمیل صادقی فر در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: با توجه به بازگشت زائران اربعین از مرز مهران به کشور، گیت های بیماریابی در ورودی مرز فعال شده است.

وی گفت: بر اساس نظام مراقبت، افرادی که وارد کشور می‌شوند غربالگری و آن دسته از افرادی که مشکوک باشند حتماً از آن دسته از افراد تست به عمل خواهد آمد.

صادقی فر ادامه داد: به این شکل تلاش می‌شود که افراد بیماری که وارد کشور می‌شوند شناسایی و تحت کنترل باشند و از پخش بیشتر ویروس جلوگیری شود.

معاون دانشگاه علوم پزشکی ایلام عنوان کرد: در ورودی مرز برای بحث بیماریابی تمامی امکانات شده است.

۶۳.۵ درصد جمعیت استان واکسینه شدند

وی در خصوص واکسیناسیون در استان نیز افزود: دیروز بر اساس جمع بندی نزدیک به ۹ هزار تزریق در استان صورت گرفته که بیشتر آن سهم شهرستان ایلام با بیش از سه هزار دوز بوده است.

صادقی فر عنوان کرد: در استان در مجموع برای ۶۳.۵ درصد جمعیت بالای ۱۸ سال در استان تزریق واکسن انجام گرفته است.

وی ادامه داد: حدود ۳۷ درصد از افرادی بالای ۱۸ سال استان تاکنون واکسن نگرفتند، دلیلی ندارد که این افراد واکسن تزریق نکنند.

معاون دانشگاه علوم پزشکی ایلام اضافه کرد: باید توجه داشت که از روزهای آینده قطعاً واکسیناسیون اجباری خواهد شد، یعنی بخش زیادی از خدمات موکول به کارت واکسیناسیون می‌شود.

صادقی فر تصریح کرد: شاید بیش از ۹۲ درصد افرادی که در سال ۱۴۰۰ فوت کردند حتی یک دوز واکسن تزریق نکردند و بنابراین تزریق واکسن به درجه بسیار زیادی به کاهش مرگ و میرها کمک می‌کند.

کد خبر 5313534

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 3 =