جزئیات انتقال زندان تبریز به خارج از شهر

تبریز- معاون سلامت و اصلاح و تربیت سازمان زندان‌های کشور گفت: انتقال زندان تبریز به خارج از شهر و ساخت زندان جدید، نیاز به اهتمام و توجه ویژه از ناحیه مسئولان و مدیران استانی دارد.

به گزارش خبرگزاری مهر، سیدعبدالله مرتضوی در بازدید از زندان مرکزی تبریز به حمایت و پشتیبانی مدیران استانی بویژه استانداری از طرح انتقال زندان تبریز به خارج از شهر اشاره و اظهار کرد: طرح ساخت زندان جدید و انتقال زندان فعلی به خارج از شهر به عنوان یکی از الزامات و نیازهای جدی موضوع زندانبانی در آذربایجان شرقی است و باید در صدر اولویت‌های استان قرار گیرد و در همین جا از رئیس کل دادگستری استان درخواست داریم پیگیری ویژه‌ای را در جهت سرعت بخشیدن به امر داشته باشند.

وی با اشاره به فرسودگی و قدیمی بودن ساختمان و فضای فیزیکی زندان تبریز ادامه داد: به رغم فرسوده و قدیمی بودن ساختمان زندان مرکزی تبریز و اسکان جمعیت کیفری قابل توجه در این محل، وضعیت زندان خوب است که نتیجه کارها و اقدامات بسیار خوبی است که در زندان مرکزی تبریز صورت گرفته است.

مرتضوی با تبیین اهداف این بازدید گفت: بازرسان سازمانی در معیت مسؤولان اداره کل زندان‌های استان نحوه اجرای برنامه‌ها و تکالیف سازمانی و میزان تحقق اولویت‌های سازمانی را به صورت میدانی مورد بررسی قرار دادند.

وی ادامه داد: زحمات و تلاش پرسنل و کارکنان زندان‌های استان به خصوص زندان مرکزی تبریز در این بازدید مشهود و قابل تقدیر است.

وی با اشاره به تعامل و همکاری خوب و سازنده سیستم زندانبانی استان با تشکیلات قضائی اظهار کرد: با هماهنگی، هدایت و اشراف رئیس کل دادگستری استان وضعیت خوبی را در زندان مرکزی تبریز و زندان‌های استان شاهد هستیم، بطوری که در موضوع رسیدگی به وضعیت قضائی، تأمین بهداشت و درمان و رفاه حال مددجویان و اصلاح و بازپروری آنها برنامه‌های بسیار ویژه ای صورت گرفته است که امیدواریم با تداوم این اقدامات خوب و سازنده توسط همکاران زندان و حمایت و پشتیبانی مسئولین استانی این وضعیت خوب استمرار یافته و روز به روز ارتقا یابد.

وی با یادآوری کمک به خانواده‌های زندانیان افزود: در موضوع بهبود وضعیت زندگی خانواده‌های زندانیان و اعطای کمک‌های معیشتی اقدامات و برنامه‌های خوبی با جلب مشارکت و مساعدت خیران به اجرا درآمده است.

کد خبر 5327889

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 16 =