تداوم تبادل و تعامل فکری بدنه آکادمیک و اجرایی اقتصاد کشور

وزیر اقتصاد گفت:باید بامشارکت رسمی و مستمر دانشکده ها برای هر موضوعی، طرح مشخصی تعریف شود و ان شالله بعد از بودجه۱۴۰۱ که تا آذرماه سال جاری تکلیف آن مشخص می‌شود، این همکاری ها را اجرایی کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از وزارت اقتصاد، سید احسان خاندوزی در ادامه نشست‌های هم اندیشی با اساتید اقتصاد دانشگاه‌های کشور در جمع اساتید دانشکده اقتصاد و علوم سیاسی دانشگاه شهید بهشتی تأکید کرد: باید جمعی از اساتید دانشکده‌های اقتصادی را شکل دهیم تا در خصوص هر کدام از موضوعات محدود و معین، ظرف چند ماه خروجی‌های قابل ارائه برای سیاستگذاری از جمله پیش‌نویس لایحه به وزارت اقتصاد ارائه کنند.

خاندوزی در ادامه با بیان اینکه این همکاری می‌تواند با محوریت پژوهشکده امور اقتصادی وزارت اقتصاد صورت بگیرد افزود: باید با مشارکت رسمی و مستمر دانشکده‌ها برای هر موضوعی، طرح مشخصی تعریف شود و ان شالله بعد از بودجه ۱۴۰۱ که تا آذرماه سال جاری تکلیف آن مشخص می‌شود، این همکاری‌ها را وارد مرحله اجرایی کرد.

وزیر اقتصاد همچنین ابراز امیدواری کرد: با این تعاملات، کیفیت سیاستگذاری‌های اقتصادی کشور در برخی از حوزه‌ها افزایش یافته و هزینه سیاستگذاری‌های غلط نیز کاهش یابد.

خاندوزی در خصوص مسئله ارز نیز گفت: بانک مرکزی نباید متأثر از مسیر تحمیلی جریان ارز که در طول چند سال اخیر شکل گرفته قرار گیرد و باید سعی شود با افزایش منابع ارزی، مدیریت مصارف ارزی و سختگیری کردن در حساب سرمایه در کنار مسئله انتظارات، سیاست بازگشت به نرخ‌های پایین‌تر را مد نظر داشته باشد.

وزیر اقتصاد با اشاره به اینکه در موضوع بانک‌ها، مسئله نظارت بر خلق پول بانکی و کنترل ترازنامه بانکی بانک‌های دولتی و خصوصی مهم است افزود: با توجه به گستردگی نظریه‌های اقتصادی جمع بندی برای اعمال یک سیاست واحد و بی حاشیه کار دشواری است.

بر اساس این گزارش در این نشست تعدادی از اساتید اقتصاد دانشگاه شهید بهشتی به طرح دیدگاه‌های خود در زمینه مشکلات اقتصادی کشور پرداختند.

کد خبر 5329509

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 8 + 7 =