وضعیت عرضه سوخت در سراسر کشور/ چه تعداد جایگاه به مدار برگشتند؟

به دنبال بروز اختلال در جایگاه‌های سوخت از روز سه‌شنبه کار سوخت‌گیری دستی در استان‌های مختلف کلید زده شد، هم‌اکنون عمده پمپ‌های بنزین به مدار برگشته‌اند و پیگیری برای رفع مشکل ادامه دارد.

خبرگزاری مهر - گروه استان‌ها: جایگاه‌های سوخت در استان‌های مختلف کشورمان از ساعت ۱۱ روز سه‌شنبه به دلیل حمله سایبری با اختلال در توزیع سوخت با نرخ سهمیه کارت سوخت روبه‌رو شدند که این موضوع مشکلاتی را برای مردم رقم زد.

این امر موجب ایجاد صفوف طولانی و ازدحام در مقابل جایگاه‌های عرضه سوخت شد، اما ساعاتی بعد از حادثه کار سوخت‌گیری دستی و آفلاین در شهرهای مختلف کشور کلید زده‌شده است. با تلاش و پیگیری کارشناسان جایگاه سوخت عمده پمپ‌های جایگاه‌ها آفلاین یا دستی شدند تا مردم بتواند بدون کارت سوخت سوخت‌گیری کنند.

رئیس جمهور ظهر امروز چهارشنبه به صورت سرزده از وزارت نفت بازدید کرد و در جریان آخرین روند پیگیری سوخت رسانی در کشور قرار گرفت. حجت الاسلام رئیسی همچنین به صورت میدانی و سرزده از جایگاه سوخت میدان فرودسی تهران بازدید کرد.

جواد اوجی وزیر نفت هم ظهر امروز در جریان بازدید رئیس‌جمهوری اظهار کرد: هم اکنون با همه شرکت‌های پخش فرآورده‌های نفتی مناطق کل کشور در ارتباط هستیم، الحمدلله بیش از ۳ هزار جایگاه در کشور فعال هستند که مردم عزیز می‌توانند در خارج از شبکه سوخت و به‌صورت دستی از آن استفاده کنند.

ظرف یک تا دو روز آینده کارت هوشمند سوخت فعال شود تا مردم عزیز بتوانند از سهمیه خود استفاده کنند وی با بیان اینکه هم‌اکنون ۳۰۰ جایگاه سوخت در سراسر کشور با کارت سوخت به صورت سهمیه‌ای، بنزین را به خودروها عرضه می‌کنند، افزود: به مردم اعلام کردیم سهمیه سوخت در کارتشان محفوظ است و هیچ مشکلی وجود ندارد.

اوجی خطاب به رئیس‌جمهوری گفت: من به شما قول می‌دهم ظرف یک تا دو روز آینده کارت هوشمند سوخت فعال شود تا مردم عزیز بتوانند از سهمیه خود استفاده کنند.

وزیر نفت به شایعاتی مبنی بر گرانی بنزین هم اشاره کرد و گفت: از مردم خواهش می‌کنم به شایعات توجه نکنند و اصلاً برنامه برای افزایش قیمت بنزین در دولت وجود ندارد.

جلیل سالاری مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی ایران هم ظهر چهارشنبه با ارائه گزارشی درباره وضع جایگاه‌های عرضه سوخت در جلسه‌ای که با رئیس‌جمهوری در ستاد وزارت نفت تشکیل شد، گفت: تاکنون ۳۴۰ جایگاه عرضه سوخت در سراسر کشور به سامانه هوشمند سوخت متصل شده و امکان عرضه بنزین سهمیه‌ای در این جایگاه‌ها فعال شده است.

وی افزود: حدود یک هزار و ۸۰۰ جایگاه هم‌اکنون با استفاده از سیستم آفلاین نسبت به عرضه سوخت به قیمت آزاد به مردم اقدام می‌شود.

وضعیت عرضه سوخت در سراسر کشور/ چه تعداد جایگاه به مدار برگشتند؟

مرکز ملی فضای مجازی هم در اطلاعیه‌ای گفت: ساعت ۱۱ صبح سه شنبه که جایگاه‌های سوخت از مدار خارج شدند، مرکز افتا، متولی امنیت سایبری زیرساخت‌های کلان، گزارشی درخصوص حمله سایبری به سامانه هوشمند سوخت اعلام کرد. دستگاه‌های ذی‌ربط درحال رفع مشکل هستند و تا ساعاتی دیگر خدمات سوخت‎رسانی به حالت عادی برخواهد گشت.

دبیر شورای عالی فضای مجازی هم گفته است: حمله سایبری به سامانه هوشمند سوخت از یک کشور خارجی با هدف اختلال در خدمت‌رسانی به مردم انجام شده است. فیروزآبادی تاکید کرد: هنوز زود است برای اینکه اعلام کنیم این حمله از سمت کدام کشور و به چه صورت انجام شده است.

همچنین متروی تهران و شیراز در اطلاعیه‌هایی از رایگان شدن خدمات خبر دادند. سرپرست اداره کل ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری شیراز اعلام کرد: خدمات‌رسانی رایگان مترو به شهروندان تا ساعت ۱۵ امروز چهارشنبه پنجم آبان ماه تمدید شد. در تهران هم به دستور شهردار برای رفاه حال شهروندان و مشکل اختلال در سامانه پمپ‌بنزین‌ها مترو تا ۹ صبح چهارشنبه رایگان شد.

در این راستا شرکت پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی در استان‌های مختلف هم اسامی جایگاه‌های سوخت در شهرهای کشور که به مدار سوخت‌گیری بازگشته‌اند را اعلام کرد.

در این گزارش جزئیات این جایگاه‌ها به مردم اطلاع‌رسانی می‌شود. این گزارش توسط خبرنگاران مهر در جای‌جای کشورمان به‌صورت مستمر تکمیل و به‌روزرسانی خواهد شد.


جزئیات فعالیت جایگاه‌های سوخت در استان‌های کشور


۹۰ درصد جایگاه های استان تهران فعال شدند / فهرست جایگاه‌های عرضه بنزین سهمیه‌ای

حدود ۹۰ درصد از جایگاه های عرضه سوخت در استان تهران فعال شده اند و به گفته مسئولان تا ظهر چهارشنبه تمام این جایگاه ها به مدار بازخواهند گشت.

وزارت نفت فهرست جایگاه‌های فعال عرضه بنزین سهمیه‌ای در تهران را اعلام کرد. این شرکت با اعزام ۳۵ گروه کارشناسی از صبح امروز به جایگاه‌های سطح منطقه تهران، به‌سرعت در حال فعال‌سازی جایگاه‌های عرضه سوخت و فراهم‌سازی امکان عرضه بنزین سهمیه‌ای در این جایگاه‌هاست.

در تهران نیز تا کنون ۱۸ جایگاه به سامانه هوشمند سوخت متصل شده‌اند و مردم می‌توانند با کارت سوخت خود و با استفاده از سهمیه بنزین در این پمپ بنزین‌ها، سوخت یارانه ای دریافت کنند.

مشروح گزارش مهر از شهرستان‌های تهران را اینجا بخوانید.


سوخت گیری با کارت هوشمند در مازندران کلید خورد / تمامی جایگاه های سوخت فعال شدند

سبحان رجب پور در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان اینکه از روز گذشته تلاش گروه‌های فنی برای رفع مشکل فنی در جایگاه‌های سوخت شروع شد، افزود: به دلیل اختلال نرم افزاری که در مرکز رخ داده بود، جایگاه‌ها غیرفعال شده بود و امکان سوخت رسانی نبود.

وی ادامه داد: پس از بروز این مشکل با تشکیل کمیته ستاد بحران مقرر شد جایگاه‌ها از سیستم سامانه هوشمند خارج شوند تا عرضه سوخت به صورت مکانیکی ممکن شود.

وی ادامه داد: از همان لحظات اولیه کار گروه‌های فنی آغاز شد و اکنون آرامش در جایگاه‌ها برقرار شده است.

رجب پور با تاکید براینکه مردم به شایعات مبنی بر گرانی بنزین و غیره توجه نداشته باشند، افزود: با تلاش بی وقفه واحدهای عملیاتی از بامداد امروز عرضه سوخت با کارت هوشمند در ۹ جایگاه آغاز شد.

مدیر شرکت پخش فرآورده های نفتی مازندران - ساری با بیان اینکه تمامی جایگاه های سوخت تحت پوشش برای سوخت رسانی فعال هستند، گفت: خدمات رسانی به صورت عادی در جریان است.


۴۲ جایگاه عرضه سوخت در منطقه زاهدان راه اندازی شد

ابراهیم پور یزدانی اظهار داشت: منطقه نفتی زاهدان دارای ۷۳ جایگاه است که تاکنون ۴۲ جایگاه به صورت دستی راه اندازی شده است.

وی گفت: ۲۱ جایگاه در سطح شهر زاهدان داریم که تاکنون ۲۰ جایگاه راه اندازی شده است.

مدیرشرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه زاهدان افزود: هم اینک هشت جایگاه در سراوان، پنج جایگاه در خاش و هفت جایگاه در زابل راه اندازی شدند.

وی بیان کرد: تمامی پرسنل شرکت پخش فرآورده‌های نفتی منطقه زاهدان در حال انجام وظیفه برای رفع این مشکل هستند.


۴۰ جایگاه پمپ بنزین در گلستان فعال شد

وضعیت عرضه سوخت در سراسر کشور/ چه تعداد جایگاه به مدار برگشتند؟

عیسی افتخاری در گفتگو با خبرنگار مهر اظهارکرد: از ۷۵ جایگاه پمپ بنزین که روز گذشته در گلستان دچار اختلال شده بود هم اکنون ۴۰ جایگاه فعالیت خود را از سر گرفته است.

مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی گلستان افزود: همکاران ما در حال تلاش هستند که تا تمام جایگاه ها را امروز وارد مدار کنند.

طبق گفته وی در هیچ شهرستانی مشکلی در خصوص بنزین نداشته و افراد می توانند با نرخ آزاد بنزین دریافت کنند.

افتخاری اسامی برخی از جایگاه های فعال را چنین اعلام کرد: ۱۷ شهریور، استرآباد، سامان، مطهری، قائم، کوثر، شهید سلطانی، درازگیسو، جرجان، شهریار و روشن آباد در شهرستان گرگان، اوشیدا، میلاد و ثامن الحجج در شهرستان علی آبادکتول، پوری، قلعه جیق، خندان و شیرمحمدلی در آق قلا، تمیشه، مقدم، عرفان و عقیل مازندرانی در کردکوی، عابدی در بندرگز، پالایش نفت تبریز ۲ و نگین گلستان در گنبدکاووس.

گفتنی است پیش از ظهر سه شنبه سامانه هوشمند سوخت در پمپ بنزین های کشور دچار اختلال شدند.


فعالیت ۴۰ جایگاه سوخت در البرز از سر گرفته شد

وضعیت عرضه سوخت در سراسر کشور/ چه تعداد جایگاه به مدار برگشتند؟

با بازگشایی جایگاه‌های یاشار، نظرآباد، سفیر، سادات، طالقان، امیرکبیر جاده چالوس، ماهدشت، البرز، عیدی، نمونه هشتگرد، هجرتی، تنکمان، ولیعصر، شهر جدید هشتگرد، علی، ایران زمین، قدس، علیرضا و طاوسیه شمار جایگاه‌هایی که در سراسر استان البرز به مدار خدمت‌رسانی بازگشته است به ۴۰ جایگاه رسید.

پیش از این جایگاه‌های عرضه سوخت یموت در کرج، یاشار در طالقان، ورودی نظرآباد و نظرآباد، حسن‌آباد، مرکزی، گوهردشت، مارلیک، عظیمیه، نور، حصارک، قزلحصار، حافظیه، ارین، تیکمداش، مهرشهر، برادران حسینی، امامزاده طاهر، «ری زمین» جاده چالوس، توحید و پاسارگاد بازگشایی شده بودند.

در تمامی این جایگاه‌ها فعلاً سوخت‌گیری با نرخ آزاد انجام می‌شود.


تمام جایگاه‌های سوخت استان مرکزی تا عصر به مدار عرضه بازمی گردند

وضعیت عرضه سوخت در سراسر کشور/ چه تعداد جایگاه به مدار برگشتند؟

سعید جمشیدی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: تا کنون ۶۰ درصد از جایگاه‌های سوخت در استان مرکزی به مدار عرضه سوخت بازگشته‌اند و پیش بینی می‌شود تا عصر مشکل در کل استان برطرف شود.

وی ادامه داد: در حال حاضر به هیچ وجه کمبود سوخت نداریم و مشکلی در فعالیت جایگاه‌های سوخت رسانی استان در مراکز شهرستانها و محورهای مواصلاتی وجود ندارد و مردم می‌توانند برای دریافت سوخت اقدام کنند.

مدیرعامل شرکت پخش فرآورده‌های نفتی استان مرکزی تصریح کرد: گرانی بنزین از اساس شایعه است و با برطرف شدن نقص سامانه سوخت، مردم می‌توانند با کارت سوخت و نرخ دولتی سوختگیری کنند.

جمشیدی گفت: پیگیر حل مسئله سامانه توزیع سوخت از طریق وزارتخانه و تهران هستیم و امیدواریم این مشکل بزودی مرتفع شود.

گفتنی است در استان مرکزی ۹۷ و در مرکز استان ۸ جایگاه سوخت رسانی وجود دارد.


۲۳۰ جایگاه بنزین در اصفهان فعال است / ارائه سوخت با کارت در ۱۸ جایگاه

بهمن علیپور در گفت‌وگو با خبرنگار مهر با اشاره به آخرین وضعیت ارائه خدمات در جایگاه‌های توزیع سوخت استان اصفهان اظهار داشت: باید توجه داشت که در مجموع تعداد پمپ‌های بنزین و و اتاقک‌های توزیع سوخت در شهرها و روستاهای استان ۳۴۰ مرکز است.

وی با بیان اینکه بازگرداندن این جایگاه‌ها برای ارائه خدمت به شهروندان از روز گذشته آغاز و تاکنون ۲۳۰ جایگاه به مدار وارد شده است، ابراز داشت: از این تعداد ۱۸ جایگاه با کارت سوخت، بنزین توزیع می‌کند.


۲۶ جایگاه سوخت در ایلام فعال شد

وضعیت عرضه سوخت در سراسر کشور/ چه تعداد جایگاه به مدار برگشتند؟

علی اصغر چاغروندی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: از ۴۸ جایگاه سوخت در سطح استان تا به این ساعت ۲۶ جایگاه فعال شده است.

وی گفت: در حال حاضر در تمامی شهرستان‌های استان عرضه سوخت مهیا است.

چاغروندی افزود: با توجه به اینکه سامانه هوشمند سوخت از نظر نرم افزاری دچار نقص شده، تا رفع نقص سامانه عرضه سوخت همچنان به صورت آزاد و دستی است.

مدیرعامل شرکت پخش فرآورده‌های نفتی منطقه ایلام عنوان کرد: تا زمانی هم که سامانه هوشمند کاملاً رفع ایراد نشود این سامانه همچنان به صورت دستی برقرار است.

وی افزود: سهمیه سوخت مردم بر روی کارت‌های آنان همچنان محفوظ است، به محض راه اندازی سامانه می‌توانند از سهمیه خود استفاده کنند.


۱۰۰ درصد پمپ بنزین های استان زنجان فعال هستند

حمید حبیبی در گفتگو با خبرنگار مهر، با اشاره به مشکلات پیش امده در طی روز گذشته در خصوص عرضه سوخت در جایگاه‌های پمپ بنزین استان زنجان، گفت: سوختگیری در همه ۶۰ جایگاه سوخت استان زنجان به دو صورت آنلاین و آفلاین انجام می‌شود.

وی افزود: در حال حاضر عرضه سوخت در ۱۵ پمپ بنزین استان زنجان به صورت آنلاین صورت می‌گیرد و در سایر جایگاه‌ها روند سوختگیری به صورت آفلاین است.

مدیر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه زنجان تاکید کرد: تا ساعات آینده همه جایگا های سوخت استان زنجان، فعالیتشان به صورت آنلاین خواهد بود.


جایگاه‌های مهم سوخت یزد وارد مدار شدند / سوخت سهمیه‌بندی در ۱۴ جایگاه

محمدرضا جلالی در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به اینکه در استان یزد ۱۰۰ جایگاه عرضه سوخت (بنزین و گازوئیل) وجود دارد، اظهار داشت: تمام جایگاه‌های سوخت استراتژیک و مهم استان که در مسیرهای پرتردد قرار دارند، در حال ارائه خدمت به مردم هستند.

وی عنوان کرد: تا این لحظه حدود ۸۰ جایگاه وارد مدار عرضه شدند و به مرد بنزین و گازوئیل به نرخ آزاد عرضه می کنند.

جلالی یادآور شد: مشکل تعدادی از جایگاه‌ها نیز به طور کامل حل شده و در حال عرضه سوخت سهمیه بندی هستند که تعداد آنها هم اکنون به ۱۴ مورد رسیده اما تا عصر، به طور قطع آمار آنها افزایش خواهد یافت.

وی بیان کرد: این جایگاه ها شامل صلاح نسب، دانشگاه، شاهدیه، دولت آباد شهید قندی در یزد، پنج شهری و شمال در اردکان، مسجد ۱، بنادکوک، بخ و گاریزات، سرو ارنان، تعاونی هرات، بنادک سادات، پرهام در شهرستان‌های تفت، مهریز و ابرکوه است.


۷۰ جایگاه سوخت لرستان به مدار برگشت / عرضه بنزین یارانه‌ای در ۶ جایگاه

پیمان بهرامی امروز چهارشنبه در گفت و گو با رسانه‌ها اظهار داشت: با تلاش عوامل فنی شرکت نفت بعد از مشکل به وجود آمده در سامانه توزیع هوشمند سوخت فعالیت ۷۰ جایگاه عرضه بنزین در استان برقرار شد.

وی با بیان اینکه تنها ۱۷ جایگاه توزیع سوخت تا کنون در مدار قرار نگرفته‌اند افزود: عرضه بنزین همچنان با قیمت آزاد سه هزار تومانی است و تمام جایگاه‌های شهری و محورهای مواصلاتی اصلی در حال توزیع سوخت هستند.

مدیرعامل شرکت پخش فرآورده‌های نفتی لرستان ادامه داد: در خرم آباد ۲۰ جایگاه، بروجرد ۱۳ جایگاه، کوهدشت هفت جایگاه، دورود ۹ جایگاه، دلفان دو جایگاه، الیگودرز سه مورد، سلسله دو مورد، ازنا چهار مورد، پلدختر چهار مورد، سراب دوره یک جایگاه، رومشکان یک جایگاه، فیروز آباد یک جایگاه، بیرانشهر دو مورد و در جایگاه «پرهیزکار» عرضه سوخت از سر گرفته شد.

وی در ادامه سخنان خود با بیان اینکه در شش جایگاه عرضه سوخت امکان فروش بنزین یارانه‌ای فراهم شده است گفت: در شش جایگاه توزیع سوخت در شهرهای خرم آباد، بروجرد، کوهدشت و پلدختر امکان عرضه بنزین یارانه‌ای فراهم شد.


۹۸ درصد جایگاه های سوخت آذربایجان غربی وارد مدار شدند

احمد مجرد در گفتگو با خبرنگار مهر در خصوص آخرین وضعیت جایگاه‌های بنزین در استان افزود: در حال حاضر ۹۸ درصد از جایگاه‌های بنزین استان وارد مدار شده اند، بقیه جایگاه‌ها بزودی بازگشایی می‌شوند.

وی ادامه داد: از ۱۶۰ جایگاه سوخت در آذربایجان غربی ۹۸ درصد جایگاه‌های عرضه بنزین در این استان به صورت دستی بازگشایی شده و ۵ جایگاه در شهرستان ارومیه به حالت عادی بازگشته و شهروندان می‌توانند با استفاده از کارت سوخت اقدام به سوخت گیری کنند.

مجرد با اشاره به تشکیل مدیریت بحران برای مدیریت مشکل فنی پیش آمده صبح امروز چهارشنبه گفت: در ۹۸ درصد جایگاه‌های سوخت به قیمت آزاد و سه هزار تومانی ارائه می‌شود، در این جلسه این تصمیم با هدف کاهش دغدغه شهروندان اتخاذ شده و اقدامات برای بازگشایی همه جایگاه‌ها صورت می‌گیرد.


بازگشت ۱۰۰ درصد جایگاه‌های سوخت اردبیل به مدار عرضه / سودجویی نداریم

مدیر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه اردبیل گفت: پس از مشکل شب گذشته در شبکه عرضه سوخت در استان اردبیل هم‌اکنون ۱۰۰ درصد جایگاه‌های سوخت در مدارس عرضه فعال هستند.

سید حجت مدنی در گفت‌وگو با خبرنگار مهر، در تشریح آخرین وضعیت عرضه سوخت در جایگاه‌های سوخت به دنبال مشکل سایبری در شبکه سراسری عرضه بنزین سهمیه اظهار کرد: هم‌اکنون ۶۷ جایگاه سوخت بنزین در استان اردبیل در حال عرضه خدمات به مردم هستند که همین تعداد جایگاه سوخت صد درصد شبکه عرضه سوخت بنزین استان را شامل می‌شود.

وی با اشاره به اینکه شب گذشته تنها ۳۷ مورد جایگاه روی مدار عرضه سوخت قرار داشتند، اضافه کرد: هم‌اکنون از ۶۷ مورد جایگاه سوخت فعال در استان ۱۷ مورد به سامانه هوشمند سراسری متصل شده و ۵۰ جایگاه همچنان بنزین غیر سهمیه و با شرایط آزاد عرضه می‌کنند.


فعالیت ١۶٣ جایگاه عرضه سوخت در فارس

اسدالله طاهری مدیر شرکت پخش فرآورده‌های نفتی فارس در گفت و گو با خبرنگار مهر بیان کرد: با توجه به مشکلی که در این حوزه ایجاد شده بود از بین ۲۹۶ جایگاهی که در سطح استان فارس وجود دارد ۱۶۳ جایگاه به چرخه ارائه خدمت بازگشت است این در حالی است که در سطح شهر شیراز نیز ۳۸ جایگاهی که دارای مشکل بودن مشکلات آنان برطرف شد و به چرخه خدمت‌رسانی بازگشتند.

طاهری تاکید کرد: با تلاش شبانه روزی که در این شرکت وجود دارد تا حوالی ظهر و بعد از ظهر امروز چهارشنبه شاهد خواهیم بود که تمامی جایگاه‌های عرضه سوخت به کار عادی خود ادامه خواهند داد.

وی خاطرنشان کرد: تعداد کمی از جایگاه‌های سوخت به صورت کارت و آزاد در حال عرضه بنزین هستند و غالب جایگاه‌ها به صورت آزاد سوخت را عرضه می‌کنند.


فعال شدن ۱۳۰ جایگاه سوخت در آذربایجان شرقی

علی روح الهی در یک گفت و گوی خبری افزود: ۱۷۳ جایگاه سوخت در استان آذربایجان شرقی به دلیل ایجاد اختلال در سیستم هوشمند جایگاه عرضه سوخت استان دچار مشکل شده بودند که در حال حاضر ۱۳۰ جایگاه، فعالیت خود را از سر گرفته‌اند.

مدیر شرکت پخش فرآورده‌های نفتی استان آذربایجان شرقی با توجه به عرضه سوخت بنزین سهمیه‌ای در ۲۰ جایگاه ادامه داد: در حال حاضر در جایگاه‌های عرضه سوخت فعال استان، بنزین آزاد به قیمت لیتری ۳ هزار تومان و هم چنین نفت گاز به قیمت لیتری ۶۰۰ تومان عرضه می‌گردد.


۱۴۵ جایگاه سوخت کرمان به مدار برگشت

محسن اسماعیلی مدیر روابط عمومی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه کرمان در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: در حال حاضر ۱۴۵ جایگاه سوخت در استان کرمان به صورت دستی به مدار برگشته است.

وی گفت: بنزین در این جایگاه‌ها با نرخ سه هزار تومان عرضه می‌شود.

اسماعیلی بیان کرد: در حال حاضر سوخت گیری در یک جایگاه سوخت استان کرمان با کارت سوخت انجام می‌شود.


خدمات دهی ۷ جایگاه بنزین گیلان با کارت سوخت/۱۰۲ جایگاه فعال است

کوروش بالادست در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به اینکه از ساعت ۱۱ صبح روز گذشته سامانه هوشمند سوخت به صورت سراسری دچار اختلال شد، اظهار کرد: در ساعات اولیه بررسی شش جایگاه در استان گیلان از این اختلال مصون مانده بودند که با حضور کارشناسان از سامانه خارج و به صورت دستی ارائه خدمت کرد.

وی با بیان اینکه در ساعات ابتدایی با تشکیل مدیریت بحران کارشناسان به مناطق مختلف اعزام شدند، گفت: با تلاش‌های صورت گرفته تاکنون ۱۰۲ جایگاه سوخت به صورت دستی به مشتریان خدمات ارائه می‌دهند.

مدیر شرکت ملی پخش فراورده‌های نفتی گیلان با اشاره به اینکه ۲۷ جایگاه دیگر نیز تا ظهر امروز وارد مدار می‌شود، افزود: هفت جایگاه با استفاده از کارت سوخت خدمات دهی خود را شروع کرده‌اند.


۲۲ جایگاه در خراسان رضوی به سامانه هوشمند سوخت متصل شد

سید محمدجعفر قائمی طلب در گفتگو با خبرنگار مهر در رابطه با راه‌اندازی جایگاه‌های سوخت خراسان رضوی، اظهار کرد: تمام جایگاه‌های سوخت در خراسان رضوی شب گذشته به‌صورت دستی راه‌اندازی شدند.

وی با اشاره به آغاز اتصال جایگاه‌های سوخت به سامانه هوشمند سوخت، ادامه داد: از صبح امروز نیز هشت گروه از کارشناسان شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه خراسان رضوی در جایگاه‌های سطح استان حاضر شده تا تک تک جایگاه‌ها را به سامانه هوشمند متصل کنند.

مدیر روابط عمومی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه خراسان رضوی اضافه کرد: تاکنون ۲۲ جایگاه در استان رفع نقص شده و به سامانه بازگشتند که ۱۴ جایگاه آن در مشهد فعال است.


۱۰۰ درصد پمپ های بنزین استان سمنان فعال هستند

مدیر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه شاهرود در گفتگو با خبرنگار مهر، با بیان اینکه در پی بروز اختلال نرم افزاری در سیستم کارت سوخت از روز گذشته شاهد بروز مشکل در برخی جایگاه‌های سوخت استان سمنان بودیم، تاکید کرد: هم اکنون تمام جایگاه‌های سوخت استان فعال هستند.

علی اکبر عرب عامری با بیان اینکه با توجه به اینکه مشکل نرم افزاری سامانه کارت سوخت هنوز حل نشده جایگاه‌ها فقط بنزین را به صورت آزاد یعنی لیتری سه هزار تومان ارائه می‌کنند، بیان کرد: مردم نگران سهمیه خود یا کمبود بنزین نباشند چرا که این مشکل موقتی است.


چهار جایگاه سوخت خراسان‌جنوبی به حالت عادی برگشته است

قربانعلی مردانی در گفت و گو با خبرنگار مهر با اشاره به اینکه تمامی جایگاه‌های سوخت استراتژیک و پایه استان اکنون در زمینه عرضه سوخت با نرخ دوم فعال است، بیان کرد: البته چهار جایگاه سوخت در خراسان‌جنوبی نیز وضعیت عادی دارد و شرایط برای ارائه بنزین با نرخ دوم و سهمیه‌ای وجود دارد.

مدیر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه خراسان‌جنوبی با تأکید بر اینکه مشکلی در تأمین سوخت نداریم، اظهار کرد: در خراسان‌جنوبی جایگاه ابراهیمی در میدان امام بیرجند، جایگاه جانبازان در خیابان مدرس و جایگاه کرمانی در آرین شهر قاینات و معصومیه شهر بیرجند به‌صورت آنلاین هر دو نوع بنزین سهمیه‌ای و نرخ دوم را دارند.

مردانی با بیان اینکه دو جایگاه سوخت دیگر نیز برای بازگشت به حالت عادی و وصل شدن به سامانه سوخت هوشمند در نوبت نهایی هستند، گفت: جایگاه هامون و جایگاه مطهری شهر طبس نیز به زودی به حالت عادی و آنلاین برمی‌گردد.


مشکل سوختگیری در ۸۰ جایگاه سوخت کرمانشاه برطرف شد

فریدون یاسمی در گفتگو با خبرنگار مهر افزود: با تلاش اکیپ‌های شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی استان کرمانشاه تاکنون ۸۰ جایگاه عرضه سوخت در استان به صورت دستی فعال هستند.

مدیرعامل شرکت پخش فراورده‌های نفتی استان کرمانشاه تصریح کرد: ۱۲۰ جایگاه در استان کرمانشاه به مردم خدمت رسانی می‌کنند و تا ساعات آینده تمام جایگاه‌های عرضه سوخت به صورت دستی فعال خواهند شد.


بیش از ۷۰ درصد جایگاه‌های سوخت در خوزستان فعال شد

نعمت‌الله نجفی پیش از ظهر امروز چهارشنبه در گفتگویی رسانه‌ای درباره جزئیات این خبر اظهار کرد: از مجموع ۱۶۲ جایگاه عرضه سوخت در حوزه عملیاتی این شرکت، ۱۰۸ جایگاه فعال شده و هم اکنون مشغول عرضه بدون محدودیت بنزین هستند.

مدیر شرکت ملی پخش فراورده‌های نفتی منطقه خوزستان با بیان اینکه ۱۵ گروه در شهرهای مختلف استان برای رفع مشکل در مرحله اول جایگاه‌های پر فروش و در مرحله دوم در مسیر تردد کامیون‌ها حضور دارند، افزود: ۱۸ جایگاه از مجموع کل جایگاه‌ها وارد مدار عملیات شدند و بنزین را به‌صورت سهمیه‌ای (۱۵ هزار ریالی) عرضه می‌کنند و بقیه جایگاه‌ها نیز سوخت را به‌صورت آزاد ولی با سامانه الکترونیکی عرضه می‌کنند.


۷۵ درصد پمپ‌بنزین‌های استان بوشهر فعال شدند

مدیر روابط عمومی شرکت پخش فرآورده‌های نفتی منطقه بوشهر گفت: از مجموع ۷۹ جایگاه سوخت موجود در استان، ۶۰ جایگاه وارد مدار شده است.


سوخت‌گیری با نرخ آزاد در ۴۷ جایگاه قم در حال انجام است

روابط عمومی شرکت ملی پخش فراورده‌های سوختی استان قم با اشاره به بروز مشکل فنی در سامانه هوشمند سوخت اعلام کرد در حال حاضر سوخت‌گیری با نرخ آزاد در ۴۷ جایگاه منتخب قم در حال انجام است.


۸۰ درصد جایگاه‌های سوخت در استان قزوین فعال هستند

رئیس هیئت‌مدیره جایگاه داران سوخت استان قزوین با بیان اینکه ۸۰ درصد جایگاه‌های سوخت در استان قزوین فعال هستند، گفت: هم اکنون ۷۴ جایگاه سوخت در استان بدون مشکل در حال خدمت رسانی هستند.


کد خبر 5336963

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 9 + 2 =