ویژگی مردمی بودن در احیای نهاد جهاد سازندگی باید مورد توجه باشد

خرم آباد- مجمع جهادگران بسیج سازندگی لرستان در بیانیه ای تاکید کرد که دو وجه مردمی بودن و خودجوشی در احیای نهاد جهاد سازندگی باید حفظ شود و مورد توجه قرار بگیرد.

به گزارش خبرگزاری مهر، مجمع جهادگران بسیج سازندگی استان لرستان با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد که احیای نهاد جهاد سازندگی به گونه‌ای باید انجام گیرد که همان دو وجه مردمی بودن و خودجوشی در آن حفظ شود.

مشروح این بیانیه در زیر آمده است:

جهاد سازندگی تشکلی مردمی است که به فرمان امام خمینی رحمه الله علیه برای آبادانی کشور توسط نیروهای خودجوش بنا نهاده شد.

در سالیانی دولت این نهاد عظیم را در وزارت کشاورزی ادغام و وزارت جهاد کشاورزی را به وجود آورد؛ مقام معظم رهبری در زمان ادغام ۲ وزارت خانه نگرانی خود را از موضوعی که آن را هضم شدن تجربه‌های موفق در ساختار جدید بود عنوان کرد.

رهبر معظم انقلاب در ادامه نگرانی‌های خود برای از بین رفتن فعالیت‌های جهادی طرح بسیج سازندگی را مطرح کردند که آن خدمات بی شائبه و آن خیر و برکات از بین نرود.

امروزه هزاران گروه جهادی در سامانه اطلس جهادی ثبت و دارای شناسه عملکردی و ساختاری با حضور و انتخاب و مدیریت نمایندگان گروه‌های جهادی با عنوان مجمع جهادگران در سه سطح شهرستان، استان و کشور به صورت خودجوش در سراسر کشور علاوه بر خدمات عمرانی و کشاورزی در قالب خدمات علمی، فرهنگی و هنری به مردم خدمت می‌کنند و محرومیت زدائی را به صورت‌های بسیار نمایان در همه بخش‌ها به وجود آورده‌اند.

بخش عمده حرکت‌های مخلصانه و محرومیت‌زدایی در مناطق روستایی و حاشیه شهرها توسط جهادگران بسیج سازندگی رقم می‌خورد.

حال که گروه‌های جهادی با نگاه مردمی و تفکر انقلابی به این سطح از شکوفایی و استعداد رسیده‌اند، طرح احیای جهاد سازندگی شنیده و مجدداً در حال کلید خوردن است.

در این روزهایی که زمزمه احیای مجدد جهاد سازندگی به گوش می‌خورد لزوم توجه دوباره به دغدغه‌های مقام معظم رهبری شدیداً احساس می‌شود و در همین راستا باید قالب احیا به گونه‌ای انجام گیرد که همان دو وجه مردمی بودن و خودجوشی در آن حفظ شود.

قالبی چون تشکیلات اداری مانع وجودی فعالیت جهادی است و حتی سنگی است برپای جهادگری که قصد دارد فعالیتی را انجام دهد.

اکنون که نهال حرکت‌های جهادی کشور با رهنمودهای مقام عظمای ولایت به درختی تنومند تبدیل شده است، قرارگیری بدنه جهادی در ساختارهای دولتی و جدا کردن آن از بسیج به منزله گرفتن روح از جسم می‌باشد.

مجمع جهادگران لرستان به نمایندگی ۲۷۰۰ گروه جهادی استان ضمن قدر دانی از تلاش و کوشش همه دغدغه مندانی که قدم در مسیر احیای این سازمان مقدس نهاده‌اند اعلام می‌داریم که جهاد سازندگی باید مجموعه‌ای باشد از نیروهای جهادی که قصد خدمت بی شائبه به مردم را دارند، نه پست‌های سازمانی که قدرت طلبانی آنها را اشغال و هیچ نفعی به حال مردم نداشته باشد.

کد خبر 5337762

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 3 =