جدیدترین خبرها از آموزش حضوری در ۱۱ دانشگاه بزرگ

جدیدترین برنامه‌ریزی دانشگاه‌ها برای آموزش حضوری دانشجویان در تمامی مقاطع، اسکان دانشجویان در خوابگاه‌ها، نحوه برگزاری امتحانات پایان ترم و ... تشریح شد.

به گزارش خبرنگار مهر، با فروکش کردن تب کرونا در کشور، قرار بر این شد از ۱۵ آبان ماه آموزش حضوری دانشگاه‌ها و مدارس آغاز شود اما متولیان سلامت و همچنین مسئولان وزارت علوم «احتیاط در بازگشایی»، «رعایت پروتکل ها» و «واکسیناسیون دانشجویان و اساتید» را ۳ اصل مهم بازگشایی‌ها مطرح کردند.

دانشگاه‌ها در حال حاضر تدریجی و به صورت پلکانی پذیرای دانشجویان هستند و اولویت را حضور دانشجویان دکتری و ارشد قرار داده‌اند و همچنان اسکان در خوابگاه‌ها با نصف ظرفیت دانشجویان انجام می‌شود. نکته مهم در این میان ممنوعیت حضور دانشجویان واکسن نزده در کلاس‌های درس است که وزارت علوم بر آن تاکید ویژه‌ای دارد؛ در همین راستا دانشگاه‌ها اقدام به راه اندازی سامانه‌های ویژه‌ای کردند و در اولین مرحله اساتید و دانشجویان در یک خوداظهاری وضعیت واکسیناسیون را اعلام می‌کنند.

در این گزارش به آخرین برنامه‌ریزی های دانشگاه‌ها برای آموزش حضوری، اسکان دانشجویان در خوابگاه‌ها، نحوه برگزاری امتحانات پایان ترم و … اشاره شده که به شرح زیر است

دانشگاه علامه طباطبایی

بر اساس تصمیمات اتخاذ شده در دانشگاه علامه طباطبایی آموزش حضوری دانشجویان مقطع دکتری ورودی سال ۱۳۹۹ و ۱۴۰۰ و همچنین دانشجویان مقطع کارشناسی رشته علوم ورزشی ورودی‌های ۱۳۹۹ و ۱۴۰۰، از هفته اول آذرماه (۶ آذر) آغاز شده است.

مشکلی برای اسکان دانشجویان غیربومی نداریم

علی آدمی سرپرست معاونت آموزشی دانشگاه علامه طباطبایی گفته است یکی از مهمترین چالش‌های آموزش حضوری، ارائه تسهیلات رفاهی و خوابگاهی به دانشجویان غیربومی است که بر اساس گزارش معاونت دانشجویی تعداد دانشجویان غیربومی گروه‌های هدف ۳۷۳ نفر است و ظرفیت خوابگاه‌ها در شرایط کرونا و با رعایت پروتکل‌های بهداشتی هزار و ۷۲۲ اعلام شده است؛ بنابراین مشکلی از حیث اسکان دانشجویان غیربومی در فاز اول آموزش حضوری وجود ندارد.

نتایج خوداظهاری اساتید درباره واکسیناسیون/۶۸ درصد اساتید دو دز را تزریق کرده‌اند

وی در ادامه واکسیناسیون کامل هر دو دز گروه هدف اعم از کارمندان و دانشجویان را یکی از الزامات آموزش حضوری عنوان کرد و گفت: بر اساس پرسشنامه خوداظهاری اساتید و بنا بر گزارش مرکز یادگیری الکترونیک، ۹۵۸ نفر معادل ۹۳ درصد اساتید واکسن دریافت کرده‌اند و ۷۱ نفر معادل ۷ درصد اساتید واکسن نزده‌اند. همچنین ۶۸ درصد اساتید دو دز واکسن و ۲۵ درصد اساتید یک دز را دریافت کرده‌اند. در مجموع هزار و ۲۹ نفر به این پرسشنامه پاسخ داده‌اند.

۱۲ درصد دانشجویان واکسن نزده‌اند

آدمی به آمار واکسیناسیون دانشجویان دانشگاه علامه بر اساس خوداظهاری آنها اشاره کرد و گفت: ۸ هزار و ۶۸۸ دانشجو به پرسشنامه واکسن پاسخ داده‌اند که ۸۸ درصد دانشجویان یعنی ۷ هزار و ۶۳۲ نفر واکسن زده‌اند و ۱۲ درصد واکسن نزده‌اند. همچنین از این تعداد ۵۶ درصد یعنی ۴ هزار و ۸۸۱ نفر که دو دوز واکسن را دریافت کرده‌اند و ۳۶ درصد معادل ۲ هزار و ۵۷۱ نفر یک دز واکسن تزریق کرده‌اند.

دانشجویان تحصیلات تکمیلی که در مرحله تدوین و تصویب پروپوزال، پایان نامه و رساله هستند به صورت دوره‌ای با توجه به ظرفیت باقی مانده خوابگاه‌ها اسکان داده می‌شوند و امکان حضور در فضاهای آموزشی برای آنها فراهم است.

جلسات دفاع از رساله‌های دکتری حضوری است

این مقام مسئول دانشگاه علامه طباطبایی با اشاره به اینکه جلسات دفاع از رساله‌های دکتری به صورت حضوری خواهد بود، گفت: جلسات دفاع از پایان نامه‌های ارشد نیز به صورت حضوری برگزار خواهد شد.

آزمون جامع دکتری مجازی برگزار نمی‌شود / آزمون‌های پایانی هم حضوری است

آدمی با بیان اینکه آزمون‌های پایانی دانشجویان گروه‌های هدف به صورت حضوری برگزار خواهد شد، تصریح کرد: آزمون جامع در نیمسال اول تحصیلی ۱۴۰۰-۱۴۰۱ مقطع دکتری به صورت حضوری برگزار می‌شود. کلاس‌ها و امتحانات سایر دانشجویانی که مشمول نیستند، مثل نیمسال گذشته به صورت مجازی برگزار می‌شود.

جدیدترین خبرها از آموزش حضوری در ۱۱ دانشگاه بزرگ

دانشگاه الزهرا

در دانشگاه الزهرا نیز آموزش حضوری از اوایل آبان ماه آغاز شده و دانشجویان به دلیل محدودیت‌های کرونایی با یک اولویت بندی در دانشگاه حضور پیدا می‌کنند. تمرکز اصلی برای حضوری شدن در این دانشگاه دانشجویان مقطع تحصیلات تکمیلی هستند؛ همچنین آن دسته از کلاس مقطع کارشناسی که دانشجویان برای حضور در آن الزام دارند (مانند کلاس‌های عملی و آزمایشگاهی) نیز به صورت حضوری برگزار می‌شود.

شاه آبادی معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه الزهرا در گفتگویی که با مهر داشت، می‌گوید: ما همه فضا را برای حضوری شدن آموزش مهیا کرده‌ایم منتها اگر امکان برگزاری کلاسی به صورت حضوری وجود نداشته باشد، اساتید طی هماهنگی با دانشجویان می‌توانند کلاس را به صورت مجازی برگزار کنند.

راه اندازی سامانه‌ای برای ثبت اطلاعات واکسیناسیون

وی درباره آخرین وضعیت واکسیناسیون دانشجویان توضیح داد و گفت: در این رابطه سامانه‌ای را در دانشگاه راه اندازی کرده‌ایم تا دانشجویان و اساتید وضعیت تزریق واکسن خود را در آنجا ثبت کنند؛ ما هم از طریق این سامانه و هم از کانال‌های مختلف این درخواست را داریم که همکاران و دانشجویان درباره واکسیناسیون اطلاع رسانی کنند چرا که بدون داشتن کارت واکسیناسیون امکان حضور در دانشگاه وجود ندارد.

معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه الزهرا با بیان این مطلب که بالای ۳۰ درصد دانشجویان اطلاعات واکسیناسیون خود را در سامانه بارگذاری کرده‌اند، گفت: همچنین تا هفته گذشته بالای ۶۰ درصد اساتید نیز درباره واکسیناسیون خود اطلاع رسانی کرده‌اند.

اسکان ۵۰ درصدی در خوابگاه‌ها

این مقام مسئول دانشگاه الزهرا گفت: اسکان دانشجویان در خوابگاه‌ها در حال حاضر ۵۰ درصد است و در شرایط فعلی چاره‌ای به جز این نداشتیم و این خود یک مشکل بزرگی برای ما محسوب می‌شود. برای اسکان دانشجویان تحصیلات تکمیلی اصلاً بنا نداریم اولویت بندی کنیم اما برای کارشناسی‌ها در حال برنامه‌ریزی هستیم چرا که به دلیل رعایت پروتکل‌ها نمی‌توانیم پذیرای ۱۰۰ درصد دانشجویان در خوابگاه‌ها باشیم.

کلاس‌های کارشناسی‌ها در نیمسال بعد ترکیبی است

معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه الزهرا ادامه داد: برنامه ما برای کارشناسی‌ها در نیمسال بعد این است که کلاس‌ها را ترکیبی (مجازی و حضوری) برگزار کنیم؛ یعنی امکاناتی در کلاس ایجاد کنیم که دانشجویانی که می‌خواهند در کلاس حضور یابند و آن‌هایی که معذوریت دارند و یا از سوی ما مشکل خوابگاهی وجود دارد (دانشجویان غیربومی) به صورت آنلاین در کلاس حاضر شوند.

امتحانات مقاطع تحصیلات تکمیلی حضوری است

شاه آبادی با اعلام این خبر که جلسات دفاع از پایان نامه و رساله دکتری از ۲۰ روز گذشته در دانشگاه الزهرا به صورت حضوری برگزار می‌شود، گفت: جلسات گروه‌ها و دانشکده‌ها، شورای آموزشی دانشگاه، جلسات هیأت رئیسه و … به صورت حضوری برگزار می‌شود و حتی هیچ امضای غیر اصل که کپی باشد قابل پذیرش نیست.

وی همچنین این خبر را اعلام کرد که آزمون‌های پایانی ترم جاری در مقاطع تحصیلات تکمیلی قطعاً حضوری است

دانشگاه شهید بهشتی

در دانشگاه شهید بهشتی اما جلسات دفاع از رساله‌های دکتری و پایان نامه‌های کارشناسی ارشد از اول آذرماه به صورت حضوری برگزار می‌شود. دانشگاه اعلام کرده در موارد خاص، داوران خارج از دانشگاه شهید بهشتی با تشخیص و مجوز معاون آموزشی دانشکده / دانشگاه مربوط می‌توانند به صورت غیرحضوری در جلسه شرکت کنند و در این صورت، جلسه دفاع به صورت ترکیبی برگزار می‌شود.

دروس آزمایشگاهی و عملی حضوری برگزار می‌شود

همچنین دروس آزمایشگاهی، عملی و کارگاهی در مقاطع تحصیلات تکمیلی و کارشناسی سال آخر به صورت حضوری برگزار می‌شود و برای دانشجویان مقطع کارشناسی که سال آخر نیستند، با توجه به زیرساخت‌ها، امکانات خوابگاهی و آموزشی و … با تشخیص ستاد کرونا تصمیم‌گیری خواهد شد.

حضور دانشجویان مقاطع تحصیلات تکمیلی که در مرحله انجام رساله یا پایان‌نامه بوده و نیازمند استفاده از آزمایشگاه، کارگاه، مزرعه و غیره هستند، در محیط دانشگاه الزامی است. حضور کامل اعضای هیأت علمی در محل خدمت خود، بر اساس ابلاغیه‌های قبلی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری ضروری است و کلیه جلسات ارکان تصمیم‌سازی و تصمیم‌گیری در دانشگاه به صورت حضوری برگزار می‌شود.

دانشگاه امیرکبیر

بر اساس اعلام دانشگاه امیرکبیر غربالگری سراسری دانشجویان خوابگاهی توسط مرکز بهداشت و درمان در طول فاز جدید اسکان (فاز نهم) صورت خواهد پذیرفت و پذیرش مهمان در خوابگاه‌ها و نیز مهمانسراها تا اطلاع ثانوی ممنوع خواهد بود.

زمان فاز نهم، از ۱۸ آبان لغایت ۳۰ آذر است تمامی دانشجویان ورودی ۹۷ ارشد، دانشجویان ورودی ۹۵ و به قبل کارشناسی و دانشجویان ورودی ۹۳ دکتری و به قبل امکان استفاده از خوابگاه را به علت اتمام سنوات مجاز خوابگاهی در این فاز (نهم) نخواهند داشت.

۳- در موارد خاص نظیر دفاع از پایان نامه، انجام تست آزمایشگاهی، آزمون جامع و … با تأیید استاد راهنما و در صورت وجود ظرفیت حداکثر به مدت ده روز در فاز نهم خوابگاه امکان سکونت وجود دارد.

دانشگاه صنعتی شریف

رسول جلیلی سرپرست دانشگاه صنعتی شریف ابراز امیدواری کرده است که از ابتدای نیمسال بعد کلاس‌ها کاملاً به صورت آموزش حضوری برگزار شود به این شرط که پیک جدیدی از کرونا شیوع پیدا نکند و امکاناتی که برای همگرایی با استانداردهای ستاد ملی مبارزه با کرونا، در دانشگاه وجود دارد را بتوانیم فراهم کنیم.

وی افزود: با توجه به این استانداردها، ظرفیت خوابگاه‌ها نصف می‌شود و هزینه تغذیه در خوابگاه‌ها، هم به واسطه کرونا که باید پروتکل‌های بهداشتی رعایت شود و هم گرانی مواد اولیه، بسیار افزایش پیدا کرده و گران شده است.

آموزش ترکیبی برای کلاس‌های پرجمعیت

جلیلی با اشاره به ارائه آموزش ترکیبی در دانشگاه صنعتی شریف گفت: ارائه آموزش ترکیبی مستلزم این است که ما در سطح دانشگاه بیش از ۱۰۰ کلاس مجهز داشته باشیم. لذا تا حدی که مقدور باشد، تلاش خواهیم کرد آموزش ترکیبی را به ویژه برای کلاس‌های پرجمعیت ارائه دهیم؛ در عین حال احتمالاً کلاس‌های خلوت را بتوانیم به صورت کاملاً حضوری برگزار کنیم.

سرپرست دانشگاه صنعتی شریف می‌گوید: جلسات دفاع از پایان نامه و رساله‌ها، جلسات شوراها، جلسات دانشکده‌ها به صورت حضوری برگزار خواهد شد؛ البته ما ابتدا باید اساتید را به دانشگاه بازگردانیم. چرا که زمانی که اساتید به دانشگاه بازگردند، دفاع‌ها حضوری می‌شود، جلسات دانشکده‌ها و شوراها به صورت حضوری برگزار می‌شود پس از آن دانشجویان تحصیلات تکمیلی به دانشگاه بازمی‌گردند تا در نهایت بتوانیم، از ترم بعد دانشجویان کارشناسی را نیز برای ازسرگیری آموزش حضوری به دانشگاه بازگردانیم.

دانشگاه خوارزمی

تمام کلاس‌های درسی دانشجویان دکتری در دانشگاه خوارزمی از اول آذر ۱۴۰۰ به‌صورت حضوری آغاز شده است. بر اساس اطلاعیه این دانشگاه، کلاس‌های دروس عملی دانشجویان کارشناسی مطابق برنامه هر دانشکده به‌صورت حضوری و فشرده برگزار می‌شود.

کلاس‌های دانشجویان ارشد با کمتر از ۱۰ نفر برگزار می‌شود

کلاس‌های دانشجویان کارشناسی‌ارشد ورودی ۹۹ با جمعیت کمتر از ۱۰ نفر به‌صورت حضوری تشکیل می‌شود و حضور دانشجویان تحصیلات تکمیلی که در حال انجام پایان‌نامه / رساله (نیازمند آزمایشگاه، کتابخانه) هستند الزامی است.

همچنین تمامی جلسات شورای گروه و شورای آموزشی و پژوهشی دانشکده‌ها و همین‌طور کلیه جلسات در حوزه‌های ستادی اعم از شورای آموزشی تحصیلات تکمیلی و …) به صورت حضوری برگزار می‌شود.

جدیدترین خبرها از آموزش حضوری در ۱۱ دانشگاه بزرگ

دانشگاه پیام نور

بر اساس اعلام دانشگاه پیام نور، ارزشیابی‌های دروس در پایان نیمسال اول تحصیلی ۱۴۰۱-۱۴۰۰ در مقاطع کارشناسی به صورت الکترونیکی و کارشناسی ارشد به صورت حضوری برگزار می‌شود.

امتحانات مقطع کارشناسی چگونه ارزیابی می‌شود؟

وی در خصوص ارزشیابی دروس در مقطع کارشناسی گفت: برگزاری آزمون پایان نیمسال در مقطع کارشناسی الزامی است و کلیه ارزرشیابی‌های دروس نظری نیم‌سال تحصیلی جاری به صورت غیر حضوری و صرفاً در بستر الکترونیکی اعلام شده توسط استان انجام می‌شود.

علیرضا دل افکار معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه پیام نور تاکید کرده است که دانشگاه‌های پیام نور در سطح کشور موظف هستند برای برگزاری آزمون‌های پایان نیمسال در مقطع کارشناسی یک بستر الکترونیکی غیر حضوری یکپارچه، تعیین و پس از ارزیابی‌های لازم و حصول اطمینان از سرویس دهی بستر مذکور تا پایان مهلت ثبت نمرات، اطلاعیه‌های لازم را تا ۱۰ آذرماه به دانشجویان اعلام کنند.

ارزشیابی دروس نظری کارشناسی طبق جدول زمان بندی

وی افزود: چنانچه برخی از اساتید مایل به برگزاری آزمون پایان ترم در تاریخی قبل از تاریخ تعیین شده باشند، می‌توانند ضمن توافق با استان و کلیه دانشجویان درس، آزمون را در همان سامانه معرفی شده، برگزار کنند. ارزشیابی‌های پایان ترم مستمر دروس نظری نیم‌سال تحصیلی جاری (با سهم ۱۲ نمره از ۲۰ نمره) بر اساس آزمون انجام می‌شود و باید سوالات آزمون توسط اساتید در سامانه طراحی و بارگذاری شود.

ارزشیابی‌های دروس نظری مقطع ارشد حضوری برگزار می‌شود

دل افکار در خصوص ارزشیابی دروس در مقطع کارشناسی ارشد گفت: ارزشیابی‌های کلیه دروس نظری مقطع کارشناسی ارشد در بازه زمانی ابلاغ شده به صورت متمرکز و حضوری توسط مرکز سنجش و آزمون برگزار می‌شود.

ارزشیابی دروس جبرانی ارشد به صورت غیرحضوری

معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی اظهار داشت: ارزشیابی کلیه دروس جبرانی مقطع کارشناسی ارشد همانند دروس مقطع کارشناسی به صورت غیرمتمرکز و روش انجام آن غیرحضوری است و در سامانه معرفی شده در استان و توسط استاد ذیربط انجام خواهد پذیرفت.

دانشگاه فنی و حرفه‌ای: تزریق ۲ دز واکسن شرط اسکان در خوابگاه

دانشگاه فنی و حرفه‌ای نیز گفته است ظرفیت اسکان در خوابگاه‌ها ۴ نفر برای هر اتاق اعلام شده است و اگر دانشجویی بخواهد در خوابگاه اسکان داشته باشد حتماً باید دو دوز واکسن را زده باشد. همچنین دانشجویان حتماً باید در محیط عمومی دانشگاه از ماسک استفاده کنند.

ارائه غذا فقط به خوابگاهی‌ها

بر اساس اعلام دانشگاه فنی و حرفه‌ای غذای سلف سرویس‌ها ترجیحاً مختص دانشجویان خوابگاهی باشد و غذای دانشجویان در خوابگاه تحویل آنها داده شود تا تجمعی صورت نگیرد اما اگر قرار باشد غذا از طریق سلف سرویس‌ها توزیع شود، اعلام کرده‌ایم، دو متر فاصله بین دانشجویان در سلف سرویس‌ها باید رعایت شود.

مجهز شدن تمام کلاس‌ها، خوابگاه‌ها و سلف‌ها به تهویه

مهدی درباره اینکه چگونه از واکسینه شدن دانشجویان اطمینان کسب می‌کنید گفت: دانشجویان برای ورود به دانشگاه حتماً باید کارت واکسیناسیون خود را ارائه دهند در غیر این صورت حق حضور در دانشگاه را ندارند. دانشجویان بعد از ورود به دانشگاه نیز حتماً باید در امکان عمومی و کلاس‌های عملی با ماسک حضور داشته باشند و فاصله اجتماعی را رعایت کنند. همچنین اعلام کرده‌ایم، کلاس‌ها، خوابگاه‌ها و کارگاه‌ها هر مکانی که دانشجویان حضور داشته باشند باید به تهویه مجهز شود.

دانشگاه آزاد

دانشگاه آزاد نیز با توجه به مصوبات ستاد ملی مبارزه با کرونا و تغییرات رنگ‌بندی کرونایی شهرها، دستورالعمل نحوه برگزاری کلاس‌های درسی نیمسال اول سال تحصیلی ۱۴۰۱-۱۴۰۰ جهت اجرا از آبان ماه ۱۴۰۰ را ابلاغ کرد.

بر اساس این دستورالعمل تمامی کلاس‌های درسی در تمامی مقاطع تحصیلی که شهرهای آنها برابر اعلام ستاد ملی مقابله با بیماری ک رونا به رنگ‌های آبی و زرد اعلام می‌شوند، به صورت حضوری (با رعایت پروتکل‌های بهداشتی) تشکیل خواهد شد.

تشکیل کلاس‌های حضوری با حداکثر ۳۰ نفر

تشکیل کلاس‌های حضوری صرفاً در خصوص دروسی است که دارای ظرفیت حداکثر ۳۰ نفر است، بدیهی است برگزاری کلاس‌های درسی با ظرفیت بیش از ۳۰ نفر همچنان به صورت مجازی برگزار خواهد شد.

به منظور رعایت بیشتر پروتکل‌های بهداشتی واحدهای دانشگاهی به گونه‌ای برنامه‌ریزی نمایند که حداقل ۶۰ درصد کلاس‌های درسی واحدهای دانشگاهی که برابر اعلام ستاد ملی مقابله با بیماری کرونا، به رنگ‌های آبی و زرد اعلام شده به صورت حضوری تشکیل گردد.

برگزاری ۱۶ جلسه کلاس الزامی است

همچنین تمامی دروس عملی، کارگاهی، آزمایشگاهی و قسمت عملی درس / دروس نظری عملی در تمامی شهرها (با رنگ‌های مختلف) به صورت حضوری و با رعایت پروتکل‌های بهداشتی برگزار خواهد شد. بر اساس تاکید دانشگاه آزاد، واحدهای دانشگاهی در برگزاری کلاس‌های حضوری ضوابط مرتبط با پروتکل‌های بهداشتی (رعایت حداقل فاصله اجتماعی ۲/۱ متر، ضدعفونی کلاس‌های درسی و …) رعایت کنند. برگزاری تعداد ۱۶ جلسه کلاس (حضوری و مجازی) الزامی است.

دانشگاه‌های علوم پزشکی

وزارت بهداشت با ارسال نامه‌ای به دانشگاه‌ها و دانشکده‌های علوم پزشکی بر حضوری شدن تمامی امتحانات پایان ترم دانشجویان علوم پزشکی تاکید کرد.

امتحانات پایان ترم دانشجویان علوم پزشکی حضوری شد

معاون آموزشی وزارت بهداشت در ابلاغیه‌ای به دانشگاه‌ها و دانشکده‌های علوم پزشکی اعلام کرد؛ به منظور برگزاری امتحانات پایان نیم سال صرفاً به صورت حضوری و لزوم بهره برداری لازم از امتحانات خوابگاهی برای رعایت پروتکل‌های بهداشتی، جهت انجام این امر به دانشگاه‌ها و دانشکده‌های علوم پزشکی اجازه داده می‌شود با تصویب شورای آموزش دانشگاه یا دانشکده در صورت لزوم برنامه‌ریزی لازم جهت افزایش بازه زمانی امتحانات پایان نیم سال اول سال تحصیلی ۱۴۰۰-۱۴۰۱ را تا حداکثر افزایش دو هفته به انجام رسانند.

بر اساس تاکید وزارت بهداشت این افزایش بازه زمانی می‌تواند از قبل از تاریخ اعلام شده در تقویم نیم سال شروع شود. بنابراین رؤسای دانشگاه‌ها نتیجه اقدامات در این رابطه را به معاونت آموزشی وزارت بهداشت اعلام کنند.

کد خبر 5361797

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
 • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
 • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
 • 2 + 2 =

  نظرات

  • توکلی IR ۱۲:۴۷ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۸
   64 15
   با این سویه کرونا جدید تو رو خدا دست بردارید کم عزیز از دست ندادیم،الان خود من تو خونه مریض کلیوی داریم،برادرم آسم داره،تو این هوای سرد،بزارید حضوری از ترم بعد گه هوا گرمتر میشه و مبشه در و پنجره ها رو باز گرد
  • امیر مهدی IR ۱۷:۲۷ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۸
   31 9
   تورو خدا دست بردارید کم مردم از دست کرونا مُردند ویه عده ی بستری شدند باز میخواهی به کشتن بدین از خدا بترستین از اون شَرم کنید خجالت بکشید به خودتون بیاین تاکی به روند میخواهین ادامه بدید که حتما درس های نظری عملی باید درنیمسال آموزش ها حضوری باشه وامتحانات پایان ترم ۱۰۰٪ باید حضوری بشه خجالت بکشید
  • ناشناس IR ۱۸:۱۶ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۸
   28 8
   با این ویروس جدید چطور جرات میکنید همه را راهی دانشگاه کنید؟؟؟
  • صمیر IR ۱۹:۴۵ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۸
   21 6
   برگذاری کلاس های حضوری در این شرایط و سویه جدید که وارد چرخه شده خیانت بزرگ به خانواده ها و دانشجو هاست هزینه های گزاف درمان از طرفی و سختی و احتمال مرگ از طرفی و همچنین سرخوردگی دانشجویان بعد از ابتلا بخدا نکنید تورو خدا نکنید
  • احمد IR ۱۹:۵۳ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۸
   23 13
   از ترم بعد لطفاً حضوری شود متشکرم 🗿🤝
  • زری برنجی IR ۲۰:۲۴ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۸
   20 14
   والا بلا من تو این ۴ هفته ۳ بار کرونا هی گرفتم هی بدتر شدم هی علاعم عوض کردم . دارم سقط میشم تو خونه حددقل اگ مواظبمون نیستن کنار بخاری میشینیم یه تیکه نون میخوریم میگیم خونمون خواهر و برادرم ن و و پدرمون فوت شدن . بقیمون حالا زنده ایم . هنوز کرونا نکشته مارو ‌ نفس تنگه دارم رو ماتیسم دارم اگه حضورد
  • مادر دانشجو US ۲۰:۵۰ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۸
   18 8
   با کرونای.افریقای نمیشه سازگاری نشان داد همه را نابود میکنه میگن بی نهلیت خطرناکه خدا خودش.به.همه رحم کنه
  • اقدس IR ۲۱:۳۱ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۸
   21 6
   این ترمو با این سویه جدید بیماری خواهشا بیخیال شید و آنلاین برگزار کنید امتحانا رو بعد بهمن اگه اوضاع بهتر شد کلاسا و امتحانات رو حضوری کنید با جون مردم بازی نکنید
  • مریم IR ۰۰:۱۲ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۹
   17 7
   لطفا توروخدا کلاس ها فعلا غیرحضوری بشه من چطور بچه ام روبفرستم تویه شهردیگه توی خوابگاه توی یه اتاق ۶نفره هرکدوم ازیه شهرمیان واقعا خطرناکه
  • مهناز IR ۰۰:۱۹ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۹
   16 3
   من نمیدونم درس واجب تر یا جون بچه ها دست بر دارین از این حماقت
  • ربا نخوردم IR ۰۰:۵۸ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۹
   12 4
   ربا خواران بی بصیرتند یادم به مدیریت و درایت مسئولین در سد گوتوند می افته، میفهمم که رانت بزرگ دارو برای دور بعدی فروش دارو در بیمارستان ها به خلق خودش رو آماده کرده
  • زیبا RO ۰۱:۳۰ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۹
   12 3
   والا من نمیدونم این مسئولین از کجا اومدن که نه عقل دارن نه منزف-آخه توی این سرما چه وفت حضوری کردن آموزش بود -عقل سلیم میگه این ترم هم همه چیز می بایست غیر حضوری باشه
  • نسرین کریمی RO ۰۷:۵۲ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۹
   18 6
   با توجه به اعلام و برگزاری مجازی کلاس‌های ترم مهرماه بصورت مجازی امتحانات هم باید مجازی باشد این ظلم به قشر ضعیف دانشجو است .
  • US ۰۷:۵۹ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۹
   14 4
   کی گفته کسی که واکسن نزده نمیتونه بیاد دانشگاه ، الان دانشگاه آزاد آبادان که چند تا از کلاسها حضوری هستن اصلا کسی چک نمیکنه طرف واکسن زده یا خیر
  • دانشجو AE ۰۸:۱۳ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۹
   15 4
   لطفا صرف نظر کنین از بازگشایی،،، کرونایی جدید معلوم نیست چقدر خطرناک تر از قبلی هاس دانشجویان مملکت را زنده زنده در گور نکنید!!!
  • مهدی سلیمانی IR ۰۸:۲۹ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۹
   11 3
   ما دانشجویان ارشد پیام نور به بدعهدی دانشگاه معترضیم اول ترم اعلام کردند تمامی فرایندها غیر حضوری آخر ترم یهویی اعلام میکنند حضوری والله مدیون تک تک دانشجوهخا هستید بیش از 5000 دانشجو کارزار امضا کردند نامه به مجلس ، وزارت علوم، رییس دانشگاه پیام نور فرستادند الانم به ستاد کرونا .
  • حامدریایی IR ۰۹:۴۰ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۹
   11 7
   خواهشا به فکر دانشجو باشید وقتی که کلاسی که حضوری نبوده امتحان چطور شده حضوری مگر خودشون نگفتن غیر حضوری باید باشه حالا چرا شد امتحان حضوری لطفا بفکر سلامت دانشجوها باشید پیام نور همه را داره اذیت میکنه لطفا توجه کنید به پیام همه ارزش قائل بشید
  • ناشناس IR ۱۲:۴۴ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۹
   14 13
   با سلام منم مثه بقیه دانشجوام اگ الان به همتون بگن پاشید بریم مهمونی و مسافرت و عروسی که همتون ردیف شدید واسه رفتن گیرتون فقط دانشگاه هست خوشتون میاد بی سواد بار بیاین یا از این موقعیت سواستفاده میکنید.منم یه دانشجوی ارشدم که احتیاج به استادم و سیستم و کتابخونه دارم گناه من چیه؟واکسن بزنید رعایت کنی
   • دنیا IR ۲۲:۱۱ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۹
    4 3
    شما اگه بخونی تو خونه هم میخونی
   • دانشجوی واقعی AE ۱۹:۳۹ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۲
    3 1
    من با نظر شما بزرگوار موافقم. خدا لعنت کنه کسی رو که داره با کرونا درآمد کسب می کنه و مانع حضور ما در دانشگاه هست
  • زهرا FR ۱۳:۵۶ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۹
   8 16
   سلام وقتتون بخیر لطفا امتحانات رو حضوری کنید تا کسی تقلب نکند
   • مسعود IR ۰۸:۵۸ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۶
    0 1
    آخه شما مگه داروغه شهرید که نگران تقلب بقیه هستین
  • IR ۱۵:۰۹ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۹
   4 7
   کاش ترم بعد هم آنلاین باشه آخه وضعیت خوب نیست
  • نیل IR ۱۸:۵۱ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۹
   1 0
   علمی کاربردی چی با این تعداد با این وضع دانشگاه ها که تا پای تخته صندلی چیدن تو کلاسای کوچیک چهل نفره میشینیم طوری ک جا نیس،ما چیکار کنیم
  • فرهاد IR ۲۰:۰۵ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۹
   2 1
   اگر مسئولان دانشگاه ها و دولت با حضوری نمودن دانشگاه موافق و پافشاری می کنند، پس فردا روز هم که بیماری کرونا در کشور اوج و مرگ و میر بالا گرفت، پس باید آن زمان هم تبعات ناشی از این بازگشایی یکباره و مرگ و میر عزیزانمان را هم بپذیرند و جوابگوی تصمیم عجولانه و نادرست خود به مردم باشند‌
  • رضا ۲۰:۲۲ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۹
   1 0
   اقا بس کنید تورو خداااااا اعععععع
  • IR ۲۱:۱۳ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۹
   1 0
   سلام چرا باید کلاس ها آنلاین باشن بعد امتحانات حضوری با این اوضاع کرونا ما خودمون تو مرکز درمانی هستیم تمام مراجعه کننده های چند هفته ی اخیر ما دو دوز واکسن رو زده بودن
  • وصال IR ۰۸:۰۶ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۰
   0 1
   سلام. اول باید کرونافروکش کند جون هرکسی ارزشمندهست همه وهمه بایدسالم وسلامت ازاین بحران گذرکنیم د س ودانشگاه وباسوادی بعدهم قابل جبران هست.
  • مادری از تهران IR ۱۱:۱۸ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۰
   1 1
   2 ساله که دانشگاه غیرحضوریه چندماهه دیگه هم نرن مشکلی پیش میاد؟ خودم و دختر و پسرم پشت سر هم کرونا گرفتیم و به سختی گذروندیمش حالا دانشجوهایی که خوابگاه دارن چه جوری باید رعایت کنن؟ مراعات حال همچین دانشجوهایی هم بکنید.
  • زینب ناصری AE ۱۷:۰۳ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۲
   1 1
   تورو خدا دانشگاه این ترم باز نکیند وضعیت اوضاع خرابه سویه جدیه کرونا اومده خیلی خیلی خطرناکه
  • AE ۰۹:۵۱ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۳
   2 1
   لطفا بزارید جلوی این بیسوادیا گرفته بشه آخه دانشگاه مگه آنلاین میشه آخرش بیسوادی و کلاسهای مجازی کار دستمون میده
  • شایان IR ۱۹:۴۰ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۹
   24 2
   لعنتیا تکلیف مارو معلوم کنید دیگ بابا مردیم از درس مجازی باز کنید این دانشگاه هارو لطفا تورو خدا واکنید بزارید بفهمیم چی میخونیم