توزیع متوازن اعتبارات استانی مورد توجه قرار گیرد

بیرجند- رئیس شورای اسلامی خراسان جنوبی بر توجه ویژه بر توزیع متوازان اعتبارات استانی تاکید کرد.

به گزارش خبرنگار مهر؛ محمدرضا حاجی آبادی، بعدازظهر یکشنبه در دیدار رئیس و اعضا شورای اسلامی استان با استاندار خراسان جنوبی، اظهار کرد: خراسان جنوبی سرمایه‌های ارزشمندی مانند معادن و محصولات مزیت‌دار دارد اما از نظر شاخص‌های اقتصادی پایین است.

وی تأکید کرد: مسائل زیرساختی خراسان جنوبی از قبیل راه آهن، آب، پرواز و تقسیمات کشوری دچار مشکل است که نیاز به رسیدگی دارد.

به گفته وی در کلان کشور مدیریت واحد روستایی و شهری وجود ندارد که مشکل ساز شده و مشکل بعدی قانون فعلی شوراها است که جواب‌گوی مسائل کنونی مردم نیست و نیاز به اصلاح دارند.

نماینده شهرستان بیرجند در شورای اسلامی خراسان جنوبی بیان کرد: در شهرستان بیرجند شمال شهر با مسائل بهداشتی و درمانی مواجه هستند و به تأسیس بیمارستان در این بخش شهر نیاز داریم.

حاجی آبادی با بیان اینکه باید توزیع متوازن منابع در استان وجود داشته باشد، عنوان کرد: این موضوع در زمینه بودجه و اعتبارات استانی لحاظ شود.

وی اعلام کرد: در استان با مشکلاتی مانند پوشش ناکافی اینترنت، شبکه‌های تلویزیون، فرسودگی شبکه‌های آبرسانی، مسائل کشاورزی و دیگر موارد روبه‌رو هستیم که نیاز به رفع آنها داریم.

به گفته وی به ویژه در بخش کشاورزی از پژوهشکده کشاورزی و دانشکده کشاورزی مردم توقع دارند که با توجه به آب و خاک هر منطقه یک تابلو در روستا نصب و بگویند چه محصولاتی بهره‌وری مناسب دارند تا کشاورزان با آزمون و خطا روبه‌رو نشوند.

رئیس شورای اسلامی خراسان جنوبی به جمع‌آوری آب‌های سطحی تأکید کرد و جانمایی درست برای زمین مسکن ملی را با همدلی همه دستگاه‌ها درخواست کرد.

کد خبر 5406931

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 9 =