افزایش نگران‌کننده روند درگیری و حاشیه در میادین کشتی

برخی از اهالی کشتی و کارشناسان معتقدند حواشی و درگیری‌های بوجود آمده در بسیاری از مسابقات کشتی به دلیل عوامل مختلفی از جمله ضعف در بحث داوری است.

به گزارش خبرنگار مهر، عرصه کشتی ایران طی ماههای گذشته شاهد حواشی و اتفاقات تأسف آوری در روند برگزاری مسابقات مختلف بود که ادامه این جریانات می‌تواند این رشته پهلوانی را دچار چالش کند.

البته این اتفاقات می‌تواند دلایل مختلفی داشته باشد اما به عقیده بسیاری از اهالی کشتی و پیشکسوتان و کارشناسان، اشتباهات داوری در ایجاد اکثر این حواشی نقش دارد.

در همین راستا علیرضا رضایی نایب قهرمان المپیک و مربی اسبق تیم ملی با تشریح دلایل درگیری در رقابت‌های کشتی اظهارات مختلفی را در رسانه‌ها مطرح کرده که بیشتر به انتقادات از داوری مربوط می‌شود: «چندی پیش هم گفته بودم موضوع داوری به معضل کشتی ما تبدیل شده است. بارها گفتم اگر با این مسئله برخورد نشود در مسابقات مهمتر که قهرمانی کشور و انتخابی تیم ملی است، مشکلات بیشتری خواهیم داشت. متأسفانه همانطور شد و دیدید همین اشتباهات داوری باعث ایجاد چه حواشی در مسابقات گرگان شد.»

وی با اشاره به اینکه ۹۰ درصد درگیری‌ها در مسابقات کشوری به دلیل داوری بود ادامه داد: «واقعا متأسفم با وجود تمام زحماتی که علیرضا دبیر در فدراسیون کشتی می‌کشد، این حاشیه‌ها به وجود آید. من دبیر را خوب می‌شناسم، این چیزها با روحیه‌اش منافات دارد و نه او و نه پژمان درستکار نمی‌خواهند حق کسی در تیم ملی ضایع شود.»

افزایش نگران‌کننده روند درگیری و حاشیه در میادین کشتی

هادی حبیبی یکی دیگر از چهره‌های شناخته شده کشتی که سال‌ها به عنوان سرپرست تیم ملی، رئیس انستیتو و رئیس کمیته لیگ در عرصه کشتی فعالیت داشته معتقد است درگیری‌های کشتی می‌تواند دلایل مختلفی داشته باشد که هر کدام از آنها باعث ایجاد حاشیه در میدان مسابقه و حتی روی سکوها می‌شود. وی در تشریح دلایل اتفاقات حاشیه‌ای اخیر گفت: «با وجود اینکه گفته می‌شود اشتباهات داوری جزئی از ورزش است، اما در رشته‌ای مثل کشتی وقتی شرایط بازبینی وجود دارد دیگر ضعف‌های داوری نمی‌تواند قابل توجیه باشد.

حبیبی با بیان اینکه ضعف داوری در تمامی رشته‌های ورزشی همواره باعث ایجاد تنش و درگیری می‌شود، اظهار داشت: «مطمئنا نمی‌توان از مشکلات داوری که در رقابت‌های مختلف کشتی بوجود آمده چشم پوشی کرد، اما به هر صورت اینکه ضعف داوری باعث درگیری شود در رشته‌ای مثل کشتی با توجه به پیشینه پهلوانی و جوانمردی، دور از ذهن است. به اعتقاد من می‌توان با راهکارهای کارشناسانه و مدیریت بهتر از بروز حواشی جلوگیری کرد.»

به گزارش خبرنگار مهر، در تازه‌ترین اتفاقات حاشیه‌ای در عرصه رقابت‌های کشتی می‌توان به دیدار فینال کشتی آزاد قهرمانی کشور در اوزان ۹۲ و ۱۲۵ کیلوگرم در گرگان اشاره کرد. اتفاقاتی که به درگیری طرفداران کشتی‌گیران بازنده منجر شد و در نهایت مأموران نیروی انتظامی برای کنترل اوضاع وارد عمل شدند. این درگیری به دنبال شکست بذری یکی از مدعیان وزن ۹۲ کیلوگرم، طرفداران و مربی این کشتی‌گیر در اعتراض به نحوه قضاوت داوران رخ داد که در ادامه به درگیری در سالن مسابقات منتهی شد.

کد خبر 5408307

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 3 =