طبقه‌بندی‌های موجود با عدالت آموزشی مغایرت دارد

زنجان-معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار زنجان گفت: طبقه‌بندی‌های ایجادشده با عدالت آموزشی مغایرت دارد که باید در این زمینه تغییراتی ایجاد شود.

به گزارش خبرنگار مهر، علی اسماعیلی ظهر پنجشنبه در آئین تودیع و معارفه استاندار زنجان، گفت: آموزش و پرورش از جمله دستگاه‌های مهم است و به جهت ماموریت‌هایی که دارد، مهم‌ترین وظیفه را در بین دستگاه‌ها در کشور دارد.

وی به عدالت آموزشی به عنوان مطالبه عمومی اشاره کرد و ابراز داشت: طبقه‌بندی‌های ایجادشده با عدالت آموزشی مغایرت دارد که باید در این زمینه تغییراتی ایجاد شود.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار زنجان گفت: سیاست‌زدگی موجود در آموزش و پرورش در گذشته بر کیفیت امورات آموزشی و پرورشی تأثیر گذاشته که باید این فضا کاملاً از بین برود.

رفیعی بر لزوم ضرورت تغییر و تحول با تغییر دولت‌ها تاکید کرد و ابراز داشت: تغییر و تحول ضرورت جامعه پویا و زنده است و نیاز است چرخش مدیران اتفاق بیفتد تا به آرمان‌ها و اهداف نزدیک شویم.

وی افزود: با توجه به گفتمان‌های فرهنگی دولت‌ها، تغییر مدیران، مطالبه عمومی است.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار زنجان به اهمیت آموزش و پرورش اشاره کرد و ابراز داشت: در اسناد بالادستی بر اهمیت آموزش و پرورش تاکید شده و در بیانیه گام دوم نیز مهم‌ترین مطالبه نیز توجه به علم و پژوهش است. آموزش و پرورش کارخانه انسان‌سازی است و مسئولیت آن تربیت انسان‌های شایسته برای تعالی و پیشرفت کشور است و این مهم باید بر اساس ایدئولوژی‌های کشور اتفاق بیفتد.

رفیعی یادآور شد: آموزش و پرورش مهم‌ترین پیشران کشورها بوده و ارزشمندترین سرمایه هر کشور، محصول آموزش و پرورش یا همان نیروی انسانی است.

وی گفت: آموزش و پرورش در کنار نهاد خانواده در بحث آماده‌سازی نوجوانان و جوانان و جامعه‌پذیری آنان نقش مهمی ایفا می‌کند به همین دلیل همواره توجه بر اهداف و زیرساخت‌های جامعه وجود دارد.

کد خبر 5410294

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 7 + 6 =