تکمیل کمربند سبز تهران تا سه سال آینده

مدیرعامل سازمان بوستان‌ها و فضای سبز شهرداری تهران از تکمیل ۵۰ هزار هکتار کمربند سبز تهران تا سه سال آینده خبر داد.

به گزارش خبرنگار مهر، علی محمد مختاری مدیرعامل سازمان بوستان‌ها و فضای سبز شهرداری تهران در شصت و پنجمین جلسه شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به اقدامات صورت گرفته در حوزه فضای سبز در سال گذشته اظهار کرد: در سال ۵۷ تعداد کل پارک‌های محله‌ای و فرامنطقه ای در تهران ۷۵ بوستان بود و مساحت کل فضای سبز شهر تهران ۴۲۰ هکتار بود.

مدیرعامل سازمان بوستان‌ها و فضای سبز شهرداری تهران ادامه داد: در دهه اول انقلاب فعالیت گسترده‌ای صورت نگرفت و در سال ۶۵ تعداد بوستان‌ها به ۱۲۳ عدد رسید.

وی تصریح کرد: تعداد پارک‌ها در سال ۹۹ به ۲ هزار و ۳۰۰ پارک رسید و اکنون تعداد بوستان‌ها به ۲ هزار ۳۲۳ بوستان رسیده است.

مختاری با بیان اینکه فعالیت ما در دو بخش درون شهری و برون شهری است گفت: در بخش برون شهری قبل از انقلاب ۳ بوستان جنگلی به میزان ۲ هزار هکتار داشتیم و جنگل کاری‌های قبل از انقلاب تبدیل به بوستان شدند و اکنون این جنگل کاری‌ها به ۴۱ هزار هکتار رسیده است.

مدیرعامل سازمان بوستان‌ها و فضای سبز شهرداری تهران تصریح کرد: انشااله ظرف ۳ سال با کمک شهروندان تهرانی ۵ هزار هکتار جنگل کاری انجام می‌شود تا برنامه ۵۰ هزار هکتار زمین کمربند سبز تهران تکمیل شود.

وی تصریح کرد: در سال گذشته ۲۳ بوستان منطقه‌ای و فرا منطقه‌ای در تهران ساخته شد و ۸ باغ در سال گذشته تملک و تبدیل به پارک شد و در حال حاضر تملک ۲۱ باغ دیگر نیز در دستور کار قرار دارد.

مختاری با اشاره به سرانه فضای سبز هر فرد گفت: سرانه فضای سبز از ۱ متر که پیش قبل از انقلاب وجود داشت به ۱۶ متر رسیده است اما در ۶ منطقه ۷،۱۰،۱۱،۱۷،۱۲،۸ سرانه فضای سبز کمتر از ۱۰ متر است.

مدیرعامل سازمان بوستان‌ها و فضای سبز شهرداری تهران با اشاره به فضای سبز خیابان ولیعصر گفت: در ظرف ۵ سال ۴ هزار اصله چنار کهن سال ۱۰ تا ۱۵ سال از اطراف شهر مشهد جمع‌آوری و در خیایان ولیعصر کاشته شد.

وی ادامه داد: در تصاویر ماهواره‌ای که از تهران گرفته شده است تهران دارای فضای سبز دیده می‌شود.

مختاری با اشاره به هزار و ۲۵۰ هکتار فضای سبز تهران گفت: این هزار هکتار جنگل کاری فضای سبز اطراف تهران است و برخلاف آنچه که در فضای مجازی منتشر شده بوستان‌های تهران نیست.

مدیرعامل سازمان بوستان‌ها و فضای سبز شهرداری تهران گفت: در ۱۲ پادگان درختکاری انجام شده است همچنین در سال جاری ۳۸ پروژه را در دستور کار خود قرار داده ایم.

وی ادامه داد :۷ بوستان ویژه بانوان در تهران وجود دارد و ۵ بوستان ویژه دیگر نیز در دستور کار است همچنین ۲۷ بوستان ویژه مادران و کودکان در دستور کار است.

مختاری گفت: ساماندهی دست فروشان، احداث مسجد در اطراف بوستان‌ها از جمله اقدامات دیگری است که آنها را اجرایی خواهیم کرد.

کد خبر 5497827

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha