۳ فضانورد برای تکمیل ایستگاه فضایی چین به مدار زمین رفتند

چین سومین گروه خدمه را به ایستگاه فضایی تیانگونگ فرستاد. آنها همراه کپسول شنژو۱۴ به فضا رفتند و قرار است ایستگاه فضایی مذکور را تکمیل کنند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اسپیس، روز گذشته در ساعت ۲۲:۴۴ دقیقه به وقت چین یک موشک لانگ مارچ ۲F کپسول شنژ و۱۴ را از مرکز پرتاب ماهواره جیوکوان در صحرای گوبی به فضا برد.

چن دانگ فرمانده عملیات همراه لیو یانگ و سای شوژه ۳ خدمه کپسول شنژ و۱۴ هستند که به فضا رفته اند. آنها اکنون در مسیر حرکت به ماژول تیان هه هستند. ماژول مذکور قسمت اصلی ایستگاه در حال احداث تیانگونگ است. پیش بینی می‌شود این کپسول ۶ ساعت پس از پرتاب به مقصد خود برسد طبق گزارش‌ها این ۳ فضانورد ۶ ماه در تیان هه اقامت می‌کنند.

ماژول تیان هه با طول ۱۶.۶ متر در آوریل ۲۰۲۱ میلادی به فضا پرتاب شد. از آن زمان تاکنون ۶ فضانورد مأموریت‌های شنژو ۱۲ و ۱۳ در آن اقامت کرده اند. ۳ فضانورد مأموریت شنژو ۱۴ بر ورود دو ماژول جدید به نام‌های ونتیان و منگتیان نظارت خواهند کرد که قرار است که در جولای و اکتبر به فضا ارسال شوند. پس از رسیدن ماژول‌ها به تیان هه، خدمه با همکاری تیم زمینی از بازوی رباتیک بزرگ تیان هه برای تغییر موقعیت ماژول‌ها استفاده می‌کنند.

در صورت موفقیت آمیز بودن این مأموریت‌ها، ایستگاه T شکل تیانگونگ تکمیل می‌شود.

همچنین پیش بینی می‌شود این ۳ فضانورد راهپیمایی فضایی انجام دهند، فعالیت‌های مختلف انجام دهند، تجهیزات جدید در داخل و خارج ایستگاه فضایی نصب کنند و آزمایش‌های علمی انجام دهند.

کد خبر 5506777

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha